Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry

LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Rozdział 10 - Finał | Tryb fabularny poradnik LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy

Rozdział ten rozpoczyna się od kolejnej bitwy powietrznej, aczkolwiek jego najważniejsza i najbardziej rozbudowana część to pojdeynek z finałowym bossem Kylo Renem. W celu pokonania go będzie wymagana ścisła współpraca pomiędzy Rey i Finnem.

Odblokowanie rozdziału 10 - Baza Starkiller

Ścieżka prowadząca do miejsca rozpoczęcia dziesiątego rozdziału - musisz tu wysiąść ze ścigacza - Rozdział 10 - Finał | Tryb fabularny - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Ścieżka prowadząca do miejsca rozpoczęcia dziesiątego rozdziału - musisz tu wysiąść ze ścigacza

Okolice bazy Starkiller różnią się od innych otwartych obszarów, a to dlatego, że bohaterowie będą nieustannie atakowani przez siły wroga. Warto w rezultacie od razu wyruszyć do miejsca rozpoczęcia ostatniego dziesiątego rozdziału i do celu podróży sterowane postacie doprowadzą oczywiście przeźroczyste study.

Podczas podróży możesz skorzystać z odnalezionego ścigacza, dzięki któremu o wiele szybciej dotrzesz w ustalone miejsce. Zatrzymaj się przy powalonym drzewie, wysiądź z pojazdu i o własnych siłach dokończ przemarsz do miejsca gdzie zaczyna się nowy etap kampanii.

Atak powietrzny na oscylatora

Atakuj kolejne myśliwce TIE - Rozdział 10 - Finał | Tryb fabularny - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Atakuj kolejne myśliwce TIE

Rozdział ten rozpoczynasz od nowej bitwy powietrznej za sterami X-Winga Poe Damerona i jej celem będzie doprowadzenie do ostatecznego zniszczenia oscylatora. W pierwszej części tej bitwy Twoim zadaniem będzie zniszczenie piętnastu wrogich myśliwców TIE. Wrogie maszyny latające możesz atakować w dowolnej kolejności. W trakcie walk pomagaj sobie beczkami i obrotami na boki żeby unikać ostrzału z ich strony.

Druga część bitwy to przelot odgórnie narzuconą trasą. W trakcie lotu możesz niszczyć kolejne cele. Dodatkowo unikaj pojawiających się na ekranie czerwonych celowników.

Niszcz czerwone rury - Rozdział 10 - Finał | Tryb fabularny - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Niszcz czerwone rury

Ostatnia trzecia część bitwy ma na celu doprowadzenie do wysadzenie w powietrze oscylatora. W celu zrealizowania tego planu musisz w trakcie liniowego przelotu wykorzystywać okazje do niszczenia odsłoniętych czerwonych rur. Atakowanie tego typu obiektów będzie podbijało licznik zniszczeń i musisz doprowadzić do tego żeby dobił on do stu procent.

Pojedynek z Kylo Renem (finałowy boss)

Pierwsza faza pojedynku

Kylo Ren to finałowy boss trybu fabularnego gry i pojedynek z nim składa się z kilku części - Rozdział 10 - Finał | Tryb fabularny - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry

Kylo Ren to finałowy boss trybu fabularnego gry i pojedynek z nim składa się z kilku części. Pierwszą część rozpoczniesz grając jako Finn. Nie próbuj atakować Kylo Rena w tradycyjny sposób, bo wszystkie uderzenia mieczem świetlnym będą przez niego automatycznie blokowane i w rezultacie nic w ten sposób nie zdziałasz. Zamiast tego wyczekuj momentu gdy zdecyduje się on na atak z wyskoku. Gra spowolni wtedy na chwilę upływ czasu i na ekranie pojawi się przycisk nadający się do wciśnięcia (przykład na powyższym obrazku).

Wciskaj widoczny na ekranie przycsk - Rozdział 10 - Finał | Tryb fabularny - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Wciskaj widoczny na ekranie przycsk

Po tym jak pomyślnie zablokujesz atak Kylo Rena zaczniesz się z nim siłować. Zacznij w rezultacie wciskać pokazywany na ekranie nowy przycisk, dzięki czemu docelowo zadasz mu pewne obrażenia.

Musisz kontynuować wykonanie opisanych wyżej czynności do momentu, w którym Kylo Ren użyje na Finnie ciemnej strony Mocy i go chwilowo sparaliżuje.

Druga faza pojedynku

Skonstruuj działko, które rozpocznie ostrzeliwanie Kylo Rena - Rozdział 10 - Finał | Tryb fabularny - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Skonstruuj działko, które rozpocznie ostrzeliwanie Kylo Rena

Przełącz się na Rey, która do tej pory nie uczestniczyła w pojedynku. Pozbądź się szturmowców i wyrusz Rey do miejsca, w którym znajdują się interaktywne klocki. Użyj ich do zbudowania działka, które ostrzela Kylo Rena i zmusi go do zaprzestania używania ciemnej strony Mocy.

Możesz już powrócić do gry Finnem i tak jak wcześniej szukać okazji do blokowania ataków z wyskoku w wykonaniu bossa.

Trzecia faza pojedynku

Przywołaj miecz świetlny do Rey - Rozdział 10 - Finał | Tryb fabularny - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Przywołaj miecz świetlny do Rey

Trzecia faza pojedynku rozpocznie się w momencie gdy Kylo Ren ponownie padnie ofiarą ciemnej strony Mocy. Przełącz się na Rey i zacznij wciskać widoczny na ekranie przycisk celem przywołania do Rey miecza świetlnego, który do tej pory wykorzystywał Finn.

Atakuj bossa gdy ten jest ogłuszony - Rozdział 10 - Finał | Tryb fabularny - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Atakuj bossa gdy ten jest ogłuszony

Po wyświetleniu filmiku przystąpisz do nowych walk z Kylo Renem, które będą rozgrywały się w niewielkim wąwozie. Z racji małego pola do manewru używaj miecza świetlnego zawsze wtedy gdy Kylo Ren zbliży się i następnie oddalaj się od niego.

Podobnie jak w przypadku gry Finnem musisz wyczekiwać momentów gdy Kylo Ren odbije się od ziemi i podejmie próbę wykonania ataku z powietrza. Blokuj tego typu ataki dzięki wciskaniu odpowiednich przycisków. Udany blok ogłuszy tymczasowo bossa i pozwoli Rey na zadanie mu obrażeń. Kylo Ren po jednym z udanych ataków Rey przyzwie sobie na pomoc szturmowców i to dobra okazja żeby odzyskać ewentualne stracone serduszka. Kontynuuj pojedynek do momentu gdy Kylo Ren sparaliżuje Rey dzięki skorzystaniu z ciemnej strony Mocy.

Czwarta faza pojedynku

Doprowadź do powalenia jednego z drzew, które wyląduje na Kylo Renie - Rozdział 10 - Finał | Tryb fabularny - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Doprowadź do powalenia jednego z drzew, które wyląduje na Kylo Renie

Przełącz się na Finna i zainteresuj się okolicznymi drzewami. Użyj linki z hakiem na zaczepie na prawym drzewie i wyrwij go, dzięki czemu doprowadzisz do przewrócenia drzewa, które przygniecie Kylo Rena.

Rey musi odbijać się od ścian - Rozdział 10 - Finał | Tryb fabularny - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Rey musi odbijać się od ścian

Po tym jak Finn i Rey znajdą się w tym samym miejscu udaj się bohaterami w stronę prawej przeszkody i zacznij ją przepychać.

Po obejrzeniu nowego filmiku rozpocznij mało skompikowaną wspinaczkę grając jako jedna z dostępnych grywalnych postaci (będą one podążały innymi ścieżkami). Nieco dalej Rey będzie musiała zacząć odbijać się od pionowych ścian. Przedostań się na górę i wyrusz Rey w stronę stojącego w oddali Kylo Rena.

Piąta faza pojedynku

Wciskaj widoczne na ekranie przyciski - Rozdział 10 - Finał | Tryb fabularny - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Wciskaj widoczne na ekranie przyciski

Finałowa część pojedynku z Kylo Renem jest już bardzo prosta. Musisz jedynie rytmicznie wciskać pojawiające się na ekranie przyciski, dzięki czemu Rey uda się zwyciężyć pojedynek. Będzie to też równoznaczne z ukończeniem tego rozdziału.

Uwaga - To nie koniec głównego wątku fabularnego gry. Do zaliczenia jest jeszcze opisany na kolejnej stronie krótki epilog.