Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry

LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Rozdział 6 - Bitwa o Takodanę | Tryb fabularny poradnik LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy

Strona ta zawiera opis przejścia rozdziału Bitwa o Takdanę w grze LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy. Znajdziesz tutaj opis pojedynku na blastery, sposób pokonania FN-2199 oraz porady dotyczące kierowania X-Wingiem podczas finałowej bitwy.

Rozdział ten w dużej mierze składa się z długich bitew, w których bohaterowie muszą eliminować kolejne oddziały Najwyższego Porządku. Oprócz standardowych szturmowców do pokonania w tej misji jest również FN-2199, który pełni rolę bossa. W końcowej części etapu będziesz natomiast musiał zasiąść za sterami X-Winga i wziąć udział w walkach rozgrywających się w powietrzu.

Odblokowanie rozdziału 6 - Powierzchnia planety Takodana

Użyj obrotowego mechanizmu żeby przetransportować BB-8 na górę - Rozdział 6 - Bitwa o Takodanę | Tryb fabularny - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Użyj obrotowego mechanizmu żeby przetransportować BB-8 na górę

Zanim będziesz mógł przystąpić do szóstego rozdziału głównej kampanii konieczne okaże się zbadanie przynajmniej niewielkiej części planety Takodana. Możesz na poważnie zająć się eksploracją okolicy lub w całości skupić się na dotarciu do miejsca rozpoczęcia kolejnej misji głównej fabuły. Jeśli wybierasz ten drugi wariant to zacznij oczywiście podążać za przezroczystymi studami.

Wybierz Rey, skorzystaj ze ściany wspinaczkowej i następnie zlokalizuj na górze obrotowy mechanizm, z którym Rey może wejść w interakcję. Zaczekaj aż BB-8 przetransportowany zostanie na górę i przełącz się na małego robocika. Dotrzyj BB-8 do zamkniętej bramy i umieść go na pobliskim gnieździe. Zacznij wykonywać okrężne ruchy żeby podnieść bramę. Możesz już ponownie wybrać Rey i podejść do miejsca rozpoczęcia misji.

Bitwy na pałacowych korytarzach

Pierwsze miejsce gdzie Finn musi użyć miecza świetlnego na obiekcie z otoczenia - Rozdział 6 - Bitwa o Takodanę | Tryb fabularny - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Pierwsze miejsce gdzie Finn musi użyć miecza świetlnego na obiekcie z otoczenia

Wybierz Finna i zacznij podążać pałacowymi korytarzami, eliminując pierwszych napotykanych po drodze szturmowców. Po dotarciu do zamkniętych drzwi po raz pierwszy będziesz musiał użyć miecza świetlnego Finna do odblokowania przejścia. Wbij miecz w drzwi i przytrzymaj dolny klawisz kierunkowy (lub wychyl gałkę w dół) żeby usunąć tę blokadę.

W następnym obszarze zacznij od rozprawienia się z kolejnymi przeciwnikami i unikaj przy tym kontaktu z wodą, która spowolni niepotrzebnie ruchy Finna. Nie zbliżaj się chwilowo do widocznego w oddali przeciwnika z miotaczem ognia, bo nie będziesz go mógł pokonać w konwencjonalny sposób. Skup się na odnalezieniu po prawej stronie zamkniętej kratki. Także i w tym miejscu należy użyć miecza świetlnego, przy czym tym razem cięcie musi zostać wykonane w lewo. Po odsłonięciu małego włazu przełącz się na Maza Kanatę i skorzystaj z niego.

Zepchnij skrzynię na dół i zacznij używać klocków do wyeliminowania nowych wrogów - Rozdział 6 - Bitwa o Takodanę | Tryb fabularny - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Zepchnij skrzynię na dół i zacznij używać klocków do wyeliminowania nowych wrogów

Pokonaj nowych szturmowców i następnie ułóż klocki w miejscu gdzie znajduje się brakujący element ścieżki. Możesz już ustawić się na prawo od dużej skrzyni i zacząć ją przepychać w lewo żeby docelowo spadła na dół i się rozbiła.

Wybierz dowolną z postaci przebywających na dole i wejdź w interakcję z podskakującymi klockami, które pojawiły się na miejsce rozbitej skrzyni. Musisz skonstruować z ich pomocą dwa różne obiekty (bombę i wybuchowy tort) i możesz tego dokonywać w dowolnej kolejności. Pierwszy skonstruowany obiekt pozwoli ci pozbyć się zwykłych szturmowców, a drugi na wyeliminowanie przeciwnika z miotaczem ognia.

Tuż po rozprawieniu się z wrogiem wyposażonym w miotacz ognia automatycznie rozpocznie się pierwsza z kilku blasterowych bitew - Rozdział 6 - Bitwa o Takodanę | Tryb fabularny - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry

Tuż po rozprawieniu się z wrogiem wyposażonym w miotacz ognia automatycznie rozpocznie się pierwsza z kilku blasterowych bitew. W trakcie pierwszej bitwy skupiaj się na atakowaniu silniejszego szturmowca wyposażonego w ciężki blaster. Do atakowania go używaj manualnego trybu celowania. Jeśli aktualnie sterowana postać znajduje się pod ciężkim ostrzałem ze strony tego przeciwnika to przełącz się na innego grywalnego bohatera żeby móc w spokoju wyprowadzać dalsze ataki.

W kolejnej bitwie do wyeliminowania jest pięciu zwykłych szturmowców, ale dodatkowym utrudnieniem jest to, że od tego momentu wrogie myśliwce TIE będą organizowały bombardowania. Miejsca lądowania bomb będą oznaczane kolorem czerwonym i przykładowy tego typu obszar pokazany został na dołączonym obrazku. Gdy tylko zauważysz to ostrzeżenie przesuwaj się szybko sterowaną postacią w lewo lub w prawo lub przełączaj się na innego bohatera.

Po dotarciu na górną półkę będziesz mógł łatwo pozbyć się działka i snajpera - Rozdział 6 - Bitwa o Takodanę | Tryb fabularny - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Po dotarciu na górną półkę będziesz mógł łatwo pozbyć się działka i snajpera

W następnej części walk oprócz standardowych szturmowców do wyeliminowania są również przeciwnik z działkiem skrywający się za polem siłowym oraz snajper. Wybierz bohatera wyposażonego w linkę z hakiem, np. Finna. Dotrzyj tą postacią w pobliże prawego górnego zaczepu, który pokazany został na niedawnym filmiku. Złap się tego zaczepu, dzięki czemu dotrzesz na górny balkonik. Zza zasłony na górnym balkoniku możesz w łatwy sposób zniszczyć działko oraz zastrzelić snajpera. Pozostałych wrogów możesz już pozbyć się w dowolny sposób.

Zeskanuj posąg i podrzuć w to miejsce jedną z bomb Chewbacci - Rozdział 6 - Bitwa o Takodanę | Tryb fabularny - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Zeskanuj posąg i podrzuć w to miejsce jedną z bomb Chewbacci

Po awansowaniu do kolejnej części bitwy siły wroga rozstawią na ścieżce ciężkie działo. Wybierz Hana Solo i dotrzyj tą postacią do miejsca gdzie widoczne są błękitne znaczki. Wciśnij przycisk interakcji żeby użyć lornetki Quadnoculars i zeskanuj z jej pomocą prawy duży posąg. Przełącz się teraz na Chewbaccę, dotrzyj do zasłony zlokalizowanej najbliżej posągu, wychyl się zza zasłony i rzuć termalnym detonatorem w posąg. Eksplozja zaowocuje przewróceniem posągu i zniszczeniem działa.

Ostatnia część walk jest znacznie prostsza. Jej głównym założeniem jest wyeliminowanie dwóch przeciwników z miotaczami ognia (będą pojawiali się po kolei). Ignoruj w trakcie tej bitwy innych wrogów i używaj manualnego celowania żeby namierzać elitarnych szturmowców. Jeśli któryś z nich ustawi się w pobliżu wybuchowej skrzyni to możesz to wykorzystać i ją wysadzić, ale i bez tego bezproblemowo odniesiesz zwycięstwo. Po walkach przejdź dalej i pokonaj nowych zwykłych szturmowców. Wkrótce pojawi się tu FN-2199 i rozpocznie się pojedynek z tym mini-bossem.

Pojedynek z FN-2199

Unikaj ataków FN-2199 do momentu aż zostanie chwilowo ogłuszony - Rozdział 6 - Bitwa o Takodanę | Tryb fabularny - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Unikaj ataków FN-2199 do momentu aż zostanie chwilowo ogłuszony

Do rozegrania pojedynku wybierz Finna. Zacznij biegać po arenie, na której rozgrywana będzie walka. Nie próbuj atakować FN-2199 w standardowy sposób, tylko zamiast tego skupiaj się na unikaniu ataków z jego strony. Boss po jednej z nieudanych akcji zostanie na chwilę ogłuszony. Wykorzystaj to żeby podbiec szybko do FN-2199 i zadać mu kilka ciosów gdy jest bezbronny.

Buduj pułapki, które będą mogły osłabić bossa - Rozdział 6 - Bitwa o Takodanę | Tryb fabularny - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Buduj pułapki, które będą mogły osłabić bossa

FN-2199 po chwili otoczy się polem siłowym i przyzwie sobie na pomoc zwykłych szturmowców. Zajmij się ich atakowaniem i jeśli zachodzi taka potrzeba wykorzystaj pozostawione przez nich serduszka żeby powrócić do pełni sił.

Po rozprawieniu się ze zwykłymi szturmowcami zignoruj FN-2199 (otrzymałbyś obrażenia przy próbie zbliżenia się do niego) i podejdź do klocków multibudowy znajdujących się w centralnej części areny. Zbuduj z pomocą klocków jedną z trzech możliwych pułapek.

Na koniec pojedynku wciskaj pokazywany na ekranie przycisk - Rozdział 6 - Bitwa o Takodanę | Tryb fabularny - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Na koniec pojedynku wciskaj pokazywany na ekranie przycisk

Zbudowana konstrukcja zada bossowi obrażenia. Musisz ponownie zacząć biegać po ekranie, unikać ataków z jego strony i wyczekiwać momentu, w którym zostanie chwilowo ogłuszony. Dopiero wtedy wyprowadź własne ataki.

W dalszej części pojedynku powtarzaj opisane wyżej czynności. Musisz więc eliminować przyzywanych zwykłych szturmowców i budować pułapki, które osłabią bossa. Zadbaj jedynie o to żeby za każdym użyć klocków multibudowy do skonstruowania jakiegoś nowego obiektu, a nie do powtórnego zbudowania użytej już wcześniej pułapki. Na sam koniec pojedynku zacznij rytmicznie wciskać pokazywany na ekranie przycisk, dzięki czemu doprowadzisz do pokonania FN-2199.

Bitwa powietrzna

Zestrzeliwuj myśliwce TIE i następnie wrogie transportowce - Rozdział 6 - Bitwa o Takodanę | Tryb fabularny - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Zestrzeliwuj myśliwce TIE i następnie wrogie transportowce

Ostatnią część tego rozdziału rozpoczniesz na pokładzie X-Winga Poe Damerona. W pierwszej części tej bitwy powietrznej musisz zestrzelić w sumie 15 myśliwców TIE. Kolejne cele wybieraj w dowolnej kolejności. Staraj się przy tym unikać ostrzału ze strony innych maszyn - wykonuj przewroty na boki, beczki w powietrzu oraz trzymaj się z dala od czerwonych celowników pojawiających się na ekranie.

W drugiej części bitwy Twoim zadaniem jest zniszczenie dziesięciu wrogich transportowców. Jest to znacznie prostsze do wykonania, bo są one wolniejsze od myśliwców TIE i nie mogą wykonywać zaawansowanych manewrów w powietrzu.

Zlokalizuj sojuszniczy pojazd transportowy i zajmij się jego ochranianiem - Rozdział 6 - Bitwa o Takodanę | Tryb fabularny - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Zlokalizuj sojuszniczy pojazd transportowy i zajmij się jego ochranianiem

W ostatniej trzeciej części bitwy musisz zniszczyć trzy myśliwce TIE oddziału specjalnego, które zajęte są atakowaniem sojuszniczego transportowca. Postaraj się jak najszybciej zlokalizować ten transportowiec (nakierują Cię na niego zielone strzałki) i skupić wyłącznie na ostrzeliwaniu wrogich maszyn krążących wokół niego. Pozostałe myśliwce TIE możesz całkowicie zignorować. Bitwa dobiegnie końca po tym jak zapobiegniesz zniszczeniu transportowca.