Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry

LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Kłopoty nad Taul | Minizestawy i czerwone klocki LEGO poradnik LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy

Na stronie tej znajdują się informacje na temat lokalizacji oraz sposobu zdobycia dziesięciu minizestawów i czerwonego klocka LEGO w dodatkowej misji zatytułowanej "Kłopoty nad Taul". Odnajdywaniem tych sekretów zajmuj się w trybie dowolnej gry. Dodatkowo poczytaj zamieszczone poniżej informacje, które zawierają m.in. wskazówki odnośnie poprawnego przygotowania się do poszukiwań.

Ważne informacje

Odnajdywaniem sekretów z tej misji najlepiej jest zająć się w trybie dowolnej gry i dopiero po odblokowaniu szerokiego wachlarza grywalnych postaci. Tylko część z opisanych poniżej znajdziek można zdobyć podczas zaliczania tego etapu po raz pierwszy (w trybie fabularnym).

Zdecydowaną większość sekretów z tej lokacji możesz pozyskać wykorzystując postacie udostępnione dzięki ukończeniu głównego wątku fabularnego. Jedyna unikalna postać jaką musisz odblokować, to taka, która wyposażona jest w miotacz ognia. Możesz w związku np. zakupić szturmowca z miotaczem ognia (Flametrooper) po wywołaniu okna z listą dostępnych postaci.

Minizestaw numer 2 z poniższego zestawienia wymusza niszczenie droidów znajdujących się w różnych miejscach na pokładzie korwety. Pamiętaj o tym, bo można łatwo pomylić jakiegoś droida i gra bardzo często nie pozwoli ci już powrócić do poprzednich obszarów. Najlepiej jest podążać zgodnie z naszym opisem z tej strony, który omawia sekrety w kolejności ich odnajdywania.

Minizestawy 3-6 oraz czerwony klocek LEGO odnajduje się w dwóch bonusowych pomieszczeniach, które odblokowuje jeden wspólny terminal Ruchu Oporu. Są one na dwóch różnych poziomach korwety, tak więc zadbaj o to żeby odwiedzić oba te obszary (wyjście po drabince na górę lub zjechanie po niej na dół).

Oprócz zdobywania sekretów możesz też podjąć starania mające na celu otrzymanie tytułu Prawdziwego Jedi (True Jedi). Jest on przyznawany jeśli w misji "Kłopoty nad Taul" uda ci się uzbierać co najmniej 60000 studów.

Minizestaw 1/10

Drzwi są w korytarzu, w którym miała miejsce bitwa blasterowa - Kłopoty nad Taul | Minizestawy i czerwone klocki LEGO - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Drzwi są w korytarzu, w którym miała miejsce bitwa blasterowa

Specjalne wymagania: postać potrafiąca niszczyć srebrne obiekty (np. Chewbacca)

Lokalizacja i sposób odblokowania: Minizestaw możesz zdobyć po ukończeniu bitwy blasterowej na samym początku etapu. Po lewej stronie znajdują się srebrne drzwi i możesz je wysadzić wykorzystując Chewbaccę lub dowolną inną postać wyposażoną w detonatory termalne. Po wysadzeniu drzwi poniszcz małe skrzynki żeby odsłonić sekret.

Minizestaw 2/10 - droid 1

Pierwszy droid - Kłopoty nad Taul | Minizestawy i czerwone klocki LEGO - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Pierwszy droid

Specjalne wymagania: brak

Lokalizacja i sposób odblokowania: Minizestaw możesz zdobyć w trybie fabularnym lub w trybie dowolnej gry. W celu pozyskania tego sekretu musisz zniszczyć cztery droidy znajdujące się w różnych miejscach na pokładzie korwety. Pierwszego droida odnajdziesz podczas przemierzania startowego korytarza, niedługo po wygraniu bitwy blasterowej.

Minizestaw 3/10

Specjalne wymagania: postać mogąca korzystać z terminali Ruchu Oporu (np - Kłopoty nad Taul | Minizestawy i czerwone klocki LEGO - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry

Specjalne wymagania: postać mogąca korzystać z terminali Ruchu Oporu (np. Chewbacca)

Lokalizacja i sposób odblokowania: Minizestaw znajduje się w odrębnym obszarze, do którego możesz dotrzeć tuż po zaliczeniu bitwy blasterowej na początku etapu. Odszukaj mianowicie pokazany na powyższym obrazku terminal, z którego mogą korzystać członkowie Ruchu Oporu, np. Chewbacca albo Han Solo. Zalicz prostą mini-grę żeby doprowadzi do otwarcia drzwi do szybu.

Fotel, w którym musisz się rozsiąść - Kłopoty nad Taul | Minizestawy i czerwone klocki LEGO - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Fotel, w którym musisz się rozsiąść

Za nowo otwartymi drzwiami jest drabinka i bardzo ważną wiadomością jest to, że możesz jej użyć żeby dotrzeć na wyższy lub na niższy poziom statku. Na początek zbadajmy wyższy poziom, tak więc zacznij wspinać się po drabince na górę. Po dotarciu w nowe miejsce udaj się w prawo i zauważ, że znajduje się tu fotel, na którym można usiąść. Do zaliczenia jest prosta mini-gra polegająca na zestrzeleniu pięciu dowolnie wybranych asteroidów.

Minizestaw 4/10

Użyj miotacza ognia żeby roztopić lód - Kłopoty nad Taul | Minizestawy i czerwone klocki LEGO - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Użyj miotacza ognia żeby roztopić lód

Specjalne wymagania: postać mogąca korzystać z terminali Ruchu Oporu (np. Chewbacca), postać wyposażona w miotacz ognia (np. szturmowiec Flametrooper)

Lokalizacja i sposób odblokowania: Minizestaw jest w tym samym sekretnym obszarze, co opisany wyżej poprzedni. Oznacza to, że dociera się do niego włamując się do terminalu Ruchu Oporu i docierając drabinką na wyższy poziom. Przejdź maksymalnie w prawo i odszukaj dużą bryłę lodu. Do roztopienia jej użyj dowolnej postaci z miotaczem ognia. Zdobędziesz dzięki temu minizestaw.

Minizestaw 5/10

Miejsce skorzystania z ciemnej strony Mocy - Kłopoty nad Taul | Minizestawy i czerwone klocki LEGO - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Miejsce skorzystania z ciemnej strony Mocy

Specjalne wymagania: postać mogąca korzystać z terminali Ruchu Oporu (np. Chewbacca), postać władająca ciemną stroną Mocy (np. Darth Vader)

Lokalizacja i sposób odblokowania: Na poszukiwania tego minizestawu możesz wyruszyć w takich samych okolicznościach jak w przypadku dwóch wyżej opisanych. Musisz w rezultacie rozpocząć od użycia terminalu Ruchu Oporu i odblokowania drabinki. Zasadniczą różnicą jest to, że tym razem musisz użyć drabiny żeby zejść na niższy poziom i wkroczyć tym samym do nowego sekretnego pomieszczenia. Na lewo od drabiny znajduje się interaktywny element ściany, na którym możesz użyć ciemnej strony Mocy i zdobyć dzięki temu minizestaw.

Minizestaw 6/10

Użyj Mocy na automacie - Kłopoty nad Taul | Minizestawy i czerwone klocki LEGO - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Użyj Mocy na automacie

Specjalne wymagania: postać mogąca korzystać z terminali Ruchu Oporu (np. Chewbacca), postać władająca Mocą (np. Luke albo Darth Vader)

Lokalizacja i sposób odblokowania: Minizestaw ten zdobywa się w tym samym obszarze, co opisany wyżej piąty. Jest to więc dolne pomieszczenie, do którego dociera się po skorzystaniu z terminalu Ruchu Oporu. Przejdź nieco dalej w lewo i użyj jasnej lub ciemnej strony Mocy na odnalezionym automacie z jedzeniem.

Czerwony klocek LEGO

Do obszaru z niską temperaturą mogą wkroczyć np. BB-8 albo Quinar - Kłopoty nad Taul | Minizestawy i czerwone klocki LEGO - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Do obszaru z niską temperaturą mogą wkroczyć np. BB-8 albo Quinar

Nagroda za zdobycie klocka: regeneracja paska walki (Regenerating Combat Bar)

Specjalne wymagania: postać mogąca korzystać z terminali Ruchu Oporu (np. Chewbacca), postać odporna na niskie temperatury (np. BB-8 lub Quinar)

Lokalizacja i sposób odblokowania: Czerwony klocek LEGO jest w tym samym obszarze, co opisane wyżej minizestawy 5 i 6. Jest to więc dolne pomieszczenie, do którego dociera się po skorzystaniu z terminalu Ruchu Oporu. Udaj się maksymalnie w lewo, dzięki czemu dotrzesz do obszaru, w którym występuje bardzo niska temperatura. Do czerwonego klocka możesz dotrzeć grając np. jako BB-8 albo Quinar (postać, którą trzeba dodatkowo zakupić za study).

Minizestaw 7/10

Kolejny terminal - Kłopoty nad Taul | Minizestawy i czerwone klocki LEGO - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Kolejny terminal

Specjalne wymagania: brak

Lokalizacja i sposób odblokowania: Minizestaw możesz zdobyć w trybie fabularnym lub w trybie dowolnej gry. Oddal się od terminalu, którego użyłeś do zdobycia wszystkich sekretów począwszy od minizestawu numer 3. Udaj się w prawo, zaatakuj nowych przeciwników i zainteresuj się nowym terminalem przy ścianie. Wybierz dowolnego droida żeby z niego skorzystać (np. domyślnie dostępnego 0-MR1). Zaliczenie mini-gry (zielony, czerwony, żółty znak) odblokuje dostęp do małego składziku z sekretem.

Minizestaw 2/10 - droid 2

Drugiego droida będziesz mógł zniszczyć po ugaszeniu płomieni - Kłopoty nad Taul | Minizestawy i czerwone klocki LEGO - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Drugiego droida będziesz mógł zniszczyć po ugaszeniu płomieni

Drugi droid podróżuje po korytarzu, do którego dociera się po skorzystaniu z terminalu i ugaszeniu płomieni. Trudno jest go przegapić.

Minizestaw 8/10

Specjalne wymagania: brak - Kłopoty nad Taul | Minizestawy i czerwone klocki LEGO - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry

Specjalne wymagania: brak

Lokalizacja i sposób odblokowania: Minizestaw możesz zdobyć w trybie fabularnym lub w trybie dowolnej gry. Kontynuuj podróż po statku do momentu gdy rozpocznie się nowa bitwa blasterowa. Po tym jak do tego dojdzie przełącz się na dostępną domyślnie Kapitan Phasmę lub na inną postać z ciężkim blasterem. Zignoruj przeciwników i skup się wyłącznie na rozpoczęciu ostrzeliwania widocznego w oddali i zaznaczonego na obrazku złotego obiektu. Jego zniszczenie nagrodzone zostanie minizestawem.

Minizestaw 9/10

Przebij się przez pękniętą ścianę - Kłopoty nad Taul | Minizestawy i czerwone klocki LEGO - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Przebij się przez pękniętą ścianę

Specjalne wymagania: brak

Lokalizacja i sposób odblokowania: Minizestaw możesz zdobyć w trybie fabularnym lub w trybie dowolnej gry. Po wygraniu drugiej bitwy blasterowej udaj się w stronę dolnej części ekranu. Zauważ, że fragment lewej ściany jest pęknięty. Możesz przebić się przez nią grając domyślnie dostępnym FN-2199 lub inną postacią obdarzoną zdolnością niszczenia ścian (np. Grummgarem). Sekret ten jest w skrytce za ścianą.

Minizestaw 2/10 - droid 3

Trzeciego droida możesz zniszczyć niedługo po rozegraniu drugiej bitwy blasterowej - Kłopoty nad Taul | Minizestawy i czerwone klocki LEGO - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry

Trzeciego droida możesz zniszczyć niedługo po rozegraniu drugiej bitwy blasterowej. Przejdź do kolejnego obszaru statku. Droid będzie unosił się w próżni po prawej stronie i jego dokładną lokalizację prezentuje dołączony obrazek.

Minizestaw 10/10

Specjalne wymagania: postać władająca Mocą (np - Kłopoty nad Taul | Minizestawy i czerwone klocki LEGO - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry

Specjalne wymagania: postać władająca Mocą (np. Luke albo Darth Vader)

Lokalizacja i sposób odblokowania: Minizestaw ten możesz zdobyć po rozegraniu drugiej bitwy blasterowej i przejściu do kolejnego obszaru, w którym znajduje się również opisany wyżej trzeci droid. Przełącz się na dowolną postać władającą Mocą, ustaw się w miejscu pokazanym na obrazku i użyj Mocy żeby "przywołać" minizestaw unoszący się w próżni wysoko po lewej stronie.

Minizestaw 2/10 - droid 4

Ostatni droid jest na mostku kapitańskim - Kłopoty nad Taul | Minizestawy i czerwone klocki LEGO - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Ostatni droid jest na mostku kapitańskim

Ostatni czwarty droid jest na mostku kapitańskim, czyli w ostatniej badanej lokacji korwety. Zniszcz go zanim użyjesz lornetki.