Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry

LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Powrót Lora Sana Tekki | Misje poboczne poradnik LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy

Strona zawiera opis przejścia pobocznego zadania Powrót Lora Sana Tekki gry LEGO Przebudzenie Mocy. Pozwala ono na odblokowanie Athgara Heece’a w trybie dowolnej gry i postać ta posiada unikalny plecak odrzutowy.

"Powrót Lora Sana Tekki" to jedna z większych opcjonalnych misji dostępnych w grze LEGO Star Wars: Przebudzenie Mocy. Zaliczenie jej jest bardzo wskazane, gdyż pozwoli ci to na odblokowanie Athgara Heece'a na potrzeby trybu dowolnej gry. Athgar jest jedną z nielicznych postaci wyposażonych w plecak odrzutowy i gadżet ten jest wymagany do dotarcia do niektórych sekretów znajdujących się w grze. Sama misja podzielona jest na dwie części. Jej pierwsza część to podróż przez wąwóz Kelvin. W dalszej części zadania bohaterowie muszą natomiast zniszczyć dużą maszynę zbudowaną przez Teedo.

Odblokowanie zadania

Misja ta odblokowywana jest po ukończeniu drugiego rozdziału głównego wątku fabularnego (Ucieczka z Finalizera), ALE żeby móc do niej przystąpić musisz zgromadzić co najmniej 20 złotych klocków LEGO. Złote klocki możesz pozyskiwać w miarę zaliczania głównych zadań i odkrywania ich sekretów, bądź też rozglądać się za nimi w trakcie eksploracji otwartych map w grze.

Po uzbieraniu co najmniej 20 klocków otwórz mapę galaktyki, wybierz z niej planetę Jakku, odszukaj opisywaną poboczną misję na liście zadań (nie musisz osobiście docierać do miejsca jej rozpoczęcia) i potwierdź chęć jej rozegrania.

Przeprawa przez wąwóz Kelvin

Athgar może dotrzeć na górną platformę dzięki użyciu plecaka odrzutowego - Powrót Lora Sana Tekki | Misje poboczne - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Athgar może dotrzeć na górną platformę dzięki użyciu plecaka odrzutowego

Zacznij przemieszczać się w prawo. Musisz dotrzeć do końcowej części wąwozu gdzie znajdują się zabudowania. Pozbądź się przeciwników i po zakończonych walkach odszukaj zawór. Powróć z tym zaworem do mijanego wcześniej urządzenia. Umieść je w nim i wejdź w interakcję z urządzeniem.

Przełącz się na Athgara Heece'a i po raz pierwszy użyj jego unikalnej umiejętności związanej z plecakiem odrzutowym, którym dysponuje. Skorzystaj z plecaka żeby dotrzeć na górną platformę.

Skorzystaj z linki z hakiem i następnie podrzuć w to samo miejsce bombę - Powrót Lora Sana Tekki | Misje poboczne - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Skorzystaj z linki z hakiem i następnie podrzuć w to samo miejsce bombę

W dalszym ciągu kontroluj Athgara. Przeleć z pomocą plecaka odrzutowego na sąsiednią platformę zlokalizowaną u góry ekranu. Kolejny lot wykonaj w prawo. Po wylądowaniu na małej półce zacznij przemieszczać się po bardzo wąskich krawędziach. Dotrzesz dzięki nim na większą półkę. Rozbij na niej klocki i zbuduj drabinę.

Przełącz się teraz na Lora Sana Tekkę i skorzystaj z drabiny żeby dotrzeć na górną półkę. Musisz udać się nieznacznie w prawo i użyć linki z hakiem na interaktywnym zaczepie. Po tym jak wyrwiesz fragment ściany ponownie zacznij kontrolować Athgara Heece'a. Trzeba użyć detonatorów termalnych będących na jego wyposażeniu żeby zniszczyć srebrne obiekty blokujące dalsze przejście.

Użyj pokrętła dopiero gdy Athgar znajdzie się w pozycji wiszącej - Powrót Lora Sana Tekki | Misje poboczne - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Użyj pokrętła dopiero gdy Athgar znajdzie się w pozycji wiszącej

Zacznij kontrolować Lora Sana Tekkę, skorzystaj z nowego przejścia i dotrzyj do obrotowego mechanizmu, z którym postać ta musi wejść w interakcję. Wybierz nowo odblokowaną ścieżkę na dole.

W nowym obszarze udaj się w prawo. Grając jako Athgar Heece złap się drążka wystającego ze ściany. Przełacz się następnie na Lora Sana Tekkę i wejdź w interakcję z pobliskim pokrętłem. Użyj go żeby przemieścić drążek z Athgarem na górę. Po tym jak tego dokonasz wybierz ponownie Athgara Heece'a i doskocz do lewej półki.

Przepchnij wagonik żeby spadł na dół - Powrót Lora Sana Tekki | Misje poboczne - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Przepchnij wagonik żeby spadł na dół

Zajmij się poniszczeniem obiektów z otoczenia i wejdź następnie w interakcję z podskakującymi klockami. Możesz zacząć przepychać znajdujący się tu wagonik - najpierw w górę i następnie w prawo.

Po tym jak przepchnięty obiekt rozbije się na dole wykorzystaj nowe klocki żeby skonstruować obrotowy mechanizm i użyj go grając jako Lor San Tekka.

Użyj detonatora na srebrnej powierzchni - Powrót Lora Sana Tekki | Misje poboczne - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Użyj detonatora na srebrnej powierzchni

Przełącz się na Athgara Heece'a, podejdź do prawej przepaści i użyj plecaka odrzutowego tej postaci żeby bezpiecznie dotrzeć na prawą stronę podniesionego mostu. Rozejrzyj się po okolicy za srebrną powierzchnią, którą można zniszczyć detonatorem termalnym.

Po obejrzeniu krótkiego filmiku wybierz Lora Sana Tekkę i zacznij wykonywać proste skoki żeby dołączyć do Athgara. Przejdź kawałek w prawo i użyj linki z hakiem na nowym zaczepie.

Pokonanie Teedo

Centralny mechanizm, który należy zniszczyć - Powrót Lora Sana Tekki | Misje poboczne - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Centralny mechanizm, który należy zniszczyć

Wybierz Athgara Heece'a i zacznij od odszukania srebrnego obiektu w centralnej części dużego obszaru. Musisz oczywiście użyć detonatora termalnego żeby zniszczyć ten obiekt.

Wskocz na jedną z oswobodzonych bestii Lugga i udaj się nią w prawo. Zlokalizuj osłabiony fragment ściany (ten z pęknięciami) i przebij się przez niego. Wybierz Lora Sana Tekkę i skorzystaj z nowo odblokowanej trampoliny, dzięki czemu dotrzesz na prawą górną półkę. Wyjmij tu z inwentarza lornetkę Quadnoculars z zamiarem zeskanowania górnego mechanizmu. Dotrzyj w to miejsce Athgarem Heece'em i zniszcz srebrny obiekt dzięki użyciu detonatora termalnego.

Przepchnij drugi wagonik żeby wykorzystać go do zbudowania drabiny - Powrót Lora Sana Tekki | Misje poboczne - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Przepchnij drugi wagonik żeby wykorzystać go do zbudowania drabiny

Po lewej stronie odblokowało się nowe miejsce do użycia lornetki i tak jak wcześniej z gadżetu tego musi skorzystać Lor San Tekka. Zeskanuj ścianę żeby odsłonić na niej pęknięcia, dosiądź bestii Lugga i przebij się przez lewą ścianę.

Wybierz Athgara Heece'a i zacznij odbijać się od pionowych ścian żeby dotrzeć na górną lewą półkę. W miejscu tym jest nowy wagonik i tak jak wcześniej musisz go przepchnąć żeby spadł na dół i się rozbił.

Wyjście jest na samym środku - Powrót Lora Sana Tekki | Misje poboczne - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Wyjście jest na samym środku

Zbuduj drabinkę z pozostałości po wagoniku, wybierz Lora Sana Tekkę i użyj drabiny żeby dotrzeć na lewą górną półkę. Jest tam obrotowy mechnizm, z którym Lor San musi wejść w interakcję.

Możesz już podejść do centralnego obiektu, który spadł na ziemię. Odbij sie od niego żeby doskoczyć do małej krawędzi. Dokończ wspinaczkę i udaj się w stronę wyjścia z budynku żeby zakończyć ten stosunkowo krótki rozdział.