Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry

LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Prolog - Bitwa o Endor | Tryb fabularny poradnik LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy

Prolog do LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy to Bitwa o Endor. Bohaterowie muszą zniszczyć kilka maszyn AT-ST, pokonać imperatora Palpatine i pomóc w zniszczeniu Gwiazdy Śmierci.

Prolog trybu fabularnego składa się z trzech odrębnych części i w każdej z nich dostępne są inne grywalne postacie. Poniżej znajduje się opis tego poziomu, który skupia się wyłącznie na omówieniu sposobu jego ukończenia. Informacje na temat sekretów dostępnych w tym etapie znajdziesz w odrębnym rozdziale poradnika.

Walki na powierzchni planety Endor

Musisz zbudować trampolinę po lewej stronie - Prolog - Bitwa o Endor | Tryb fabularny - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Musisz zbudować trampolinę po lewej stronie

Wybierz dowolną grywalną postać i zacznij eliminować okolicznych szturmowców. Możesz w tym celu korzystać z blasterów lub polegać na walce wręcz. W tym drugim przypadku dobrym sposobem jest dobijanie w walce w zwarciu osłabionych wrogów (za akcję tę odpowiada oddzielny przycisk).

Po tym jak w tle pojawi się maszyna AT-ST rozejrzyj się za podskakującymi klockami, dzięki którym będziesz mógł przystąpić do budowy. W celu dotarcia na wyższą polanę musisz zdecydować się na skonstruowanie trampoliny po lewej stronie (przytrzymaj lewy klawisz lub wychyl gałkę w lewo). Po tym jak powstanie trampolina wskocz na nią i mocno się od niej odbij.

Od tego momentu staraj się unikać ostrzału ze strony maszyny AT-ST - Prolog - Bitwa o Endor | Tryb fabularny - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry

Od tego momentu staraj się unikać ostrzału ze strony maszyny AT-ST. Nie próbuj też jej atakować w konwencjonalny sposób, bo zniszczenie jej jest możliwe tylko dzięki wejściu w interakcję z określonymi obiektami z otoczenia.

Zainteresuj się na początek lewą częścią polany, a konkretnie zaznaczonym na obrazku interaktywnym zaczepem. Przełącz się na Hana Solo lub na Księżniczkę Leię i złap się tego zaczepu. Wykonanie tej akcji doprowadzi do odblokowania nowej grywalnej postaci dla tego etapu - Ewoka Wicketa. Przełącz się właśnie na Wicketa i przejdź przez dziurę znajdującą się u podstawy drzewa. Zajmij się tu przesunięciem w lewo dużej klatki, która musi spaść na dół.

Jeden z uchwytów, do którego musisz dotrzeć Chewbaccą - Prolog - Bitwa o Endor | Tryb fabularny - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Jeden z uchwytów, do którego musisz dotrzeć Chewbaccą

Wybierz jedną z grywalnych postaci przebywających na polanie i wejdź w interakcję z podskakującymi klockami - zdecyduj się na skonstruowanie drabiny prowadzącej na drzewo gdzie przebywa Wicket. Po tym jak tego dokonasz wybierz Chewbaccę, dotrzyj na górny balkonik i wejdź w interakcję z tutejszym uchwytem.

Powróć na dół i nadal kieruj Chewbaccą. Wybierz się tą postacią na prawo od miejsca, w którym rozstawiła się maszyna AT-ST. Także i tu znajduje się uchwyt, z którego należy skorzystać. Gra załączy krótki filmik, który zobrazuje zniszczenie AT-ST i odblokowanie przejścia do kolejnego obszaru.

Atakuj szturmowców zza zasłony - Prolog - Bitwa o Endor | Tryb fabularny - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Atakuj szturmowców zza zasłony

Wybierz jedną z postaci wyposażonych w blaster i podbiegnij do najbliższej barykady. Wciśnij odpowiedni przycisk żeby użyć barykady w formie zasłony. Musisz pozbyć się kolejnych szturmowców okupujących okoliczne wzgórze oraz drogę. Wychylaj się na krótkie chwile zza barykady, oddawaj strzały w stronę upatrzonego przeciwnika i ponownie się chowaj za zasłoną zanim przeciwnicy odpowiedzą ogniem. Powtarzaj ten schemat do momentu uporania się ze wszystkimi wrogami.

Nieco dalej stoi druga maszyna AT-ST. Zniszczenie jej jest na szczęście dziecinnie proste - wystarczy trafić w znajdujące się na obok niej wybuchowe czerwone skrzynki.

Ewoki muszą zepchnąć bale na AT-ST - Prolog - Bitwa o Endor | Tryb fabularny - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Ewoki muszą zepchnąć bale na AT-ST

Wybierz teraz Wicketa i przejdź do następnego obszaru. Zlokalizuj grupę Ewoków, podejdź do nich i wciśnij przycisk interakcji żeby nakazać im rozpoczęcie podążania za liderem. Udaj się wraz z Ewokiem do małego wejścia zlokalizowanego u podstawy lewego drzewa. Po dotarciu na górną półkę podejdź do miejsca gdzie są bale drewna i zacznij je przepychać (wraz z podległymi Ewokami). Efektem tej akcji będzie zniszczenie trzeciej maszyny AT-ST.

Udaj się Wicketem w prawo, czyli na polanę, na której znajdował się do niedawna trzeci AT-ST. Wejdź tu w interakcję z podskakującymi klockami żeby skonstruować stacjonarne działko. Użyj tego działka do zniszczenia lewej barykady.

Gra odblokuje R2-D2, ale nie przełączaj się jeszcze na niego - Prolog - Bitwa o Endor | Tryb fabularny - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry

Gra odblokuje R2-D2, ale nie przełączaj się jeszcze na niego. Zniszcz stacjonarne działko i dla odmiany zbuduj terminal po prawej stronie. Dodatkowo w pokazanym na obrazku miejscu musisz zbudować pomost, po którym robot będzie mógł przejechać. Wybierz R2-D2, dojedź nim do terminalu i wejdź z nim w interakcję. Musisz złamać zabezpieczenia terminalu i łatwo to zrealizować - korzystaj z klawiszy kierunkowych lub z gałki żeby niemal automatycznie łamać kolejne zabezpieczenia.

Włamanie się do terminalu doprowadzi do uaktywnienia windy. Skorzystaj z niej żeby dotrzeć na górę i wznów przemarsz. Po wyeliminowaniu szturmowców przejdź maksymalnie w prawo i przystąp do konstruowania pionowej konstrukcji z interaktywnym zaczepem. Złap się zaczepu grając jako Han Solo lub Księżniczka Leia.

Zniszcz zawieszone przy moście ciężarki - Prolog - Bitwa o Endor | Tryb fabularny - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Zniszcz zawieszone przy moście ciężarki

Wylądujesz na maszynie AT-ST z zamiarem przejęcia nad nią kontroli. W celu realizacji tego planu musisz wcisnąć przycisk interakcji gdy wskazówka znajdzie się w niebieskim polu. Po tym jak zasiądziesz za sterami AT-ST kontynuuj podróż na jego pokładzie. Używaj blasterów do niszczenia wszelakich przeszkód. Nie musisz natomiast atakować wszystkich napotykanych szturmowców. Po dotarciu do podniesionego mostu zniszcz obiekty zawieszone na lewo i na prawo od niego żeby odblokować sobie dalsze przejście.

Już wkrótce zaczniesz też wpadać na inne maszyny AT-ST, które warto ostrzeliwać przy pierwszej możliwej okazji i z bezpiecznej odległości. Kontynuuj podróż do momentu dotarcia do wejścia do bazy. Opuść pokład AT-ST, wejdź w interakcję z podskakującymi klockami i przystąp do budowy na lewo lub na prawo od zamkniętego wejścia. Wkrótce załączy się nowy filmik.

Pojedynek z Imperatorem Palpatine'em (boss) w sali tronowej Gwiazdy Śmierci

W tej części prologu dostępne postacie to Luke Skywalker i Darth Vader - Prolog - Bitwa o Endor | Tryb fabularny - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry

W tej części prologu dostępne postacie to Luke Skywalker i Darth Vader. Domyślnie możesz sterować dowolną postacią, ale w określonych sytuacjach wymagana będzie współpraca między nimi. Nie próbuj bezpośrednio atakować Palpatine'a, bo otacza go pole ochronne. Rozpraw się na początek z jego podwładnymi (kolejni będą pojawiali się w następnych fazach pojedynku). Luke może używać jasnej strony Mocy żeby ich ogłuszać, a Darth Vader ciemnej strony Mocy żeby ich podduszać.

Zainteresuj się zaznaczonymi na powyższym obrazku metalowymi uchwytami znajdującymi się na lewo i na prawo od Imperatora. Użyj Mocy na dowolnym z nich, dzięki czemu Palpatine otrzyma obrażenia. Po tym jak awansujesz do kolejnej fazy walki zacznij unikać ataków wyładowaniami w wykonaniu przeciwnika (najlepiej pozostawać w ciągłym ruchu). Szukaj jednocześnie okazji żeby użyć Mocy na drugim metalowym uchwycie.

Używaj Mocy na podskakujących klockach - Prolog - Bitwa o Endor | Tryb fabularny - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Używaj Mocy na podskakujących klockach

Palpatine zniszczy uchwyty, tak więc musisz zmienić taktykę walki. Zainteresuj się podskakującymi klockami zlokalizowanymi u dołu ekranu. Możesz z ich pomocą skonstruować miniaturowy statek kosmiczny. W zależności od tego jaką maszynę latającą zbudowałeś należy użyć jasnej lub ciemnej strony Mocy żeby wprawić ją w ruch.

Po tym jak Imperator odniesie obrażenia zbuduj drugi statek kosmiczny (nie ponownie ten sam!) i tak jak wcześniej użyj na nim Mocy. Palpatine wkrótce odrzuci bohaterów i rozpocznie się kolejna faza walki.

Możesz m.in. rzucać mieczami świetlnymi w tarcze u góry ekranu - Prolog - Bitwa o Endor | Tryb fabularny - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Możesz m.in. rzucać mieczami świetlnymi w tarcze u góry ekranu

Tak samo jak do tej pory nie próbuj zbliżać się do Imperatora, bo nie możesz mu zadawać obrażeń mieczem świetlnym. Zamiast tego zacznij rozglądać się za obiektami z otoczenia, na których można używać Mocy i następnie doprowadzać dzięki temu do zadawania bossowi obrazeń. Są to między innymi generatory zlokalizowane za Imperatorem. Oprócz tego zwróć uwagę na tarcze zlokalizowane u góry ekranu, w które można rzucać mieczami świetlnymi (musisz przystępować do manualnego celowania). Z częścią tych obiektów może wchodzić w interakcję tylko Luke Skywalker, a z częścią tylko Darth Vader. Wszystkie tego typu ataki będą osłabiały przeciwnika.

Wciskaj wielokrotnie pojawiające się na ekranie pzyciski - Prolog - Bitwa o Endor | Tryb fabularny - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Wciskaj wielokrotnie pojawiające się na ekranie pzyciski

Po tym jak Palpatine straci wszystkie serduszka będziesz go musiał jeszcze dobić grając jako Darth Vader. Jest to bardzo proste zadanie, bo wystarczy wciskać rytmicznie pojawiające się na ekranie ikony klawiszy/przycisków. Na sam koniec przerzuć Imperatora przez balustradę.

Zniszczenie Gwiazdy Śmierci

Unikaj czerwonych celowniczków - Prolog - Bitwa o Endor | Tryb fabularny - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Unikaj czerwonych celowniczków

Ostatnią część prologu rozpoczniesz na pokładzie Sokoła Millennium, już po rozpoczęciu ataku na Gwiazdę Śmierci. Trasa przelotu jest odgórnie ustalona, ale możesz oczywiście niszczyć po drodze inne statki powietrzne oraz elementy obronne zamontowane na Gwieździe Śmierci. W dalszej części przelotu trzymaj się z dala od małych czerwonych celowników pojawiających się na ekranie, bo w przeciwnym razie zostaniesz ostrzelany przez inne maszyny.

Fragmenty generatora, które musisz zniszczyć - Prolog - Bitwa o Endor | Tryb fabularny - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Fragmenty generatora, które musisz zniszczyć

Kontynuuj lot do momentu dotarcia do komory z generatorem Gwiazdy Śmierci. Musisz go najpierw odsłonić, tak więc przystąp do ostrzału i celuj w okrągłe błękitne elementy. Po tym jak wszystkie osłony zostaną zniszczone zacznij latać po komorze z rdzeniem - możesz pomagać sobie dopalaczem i wykonywać szybkie obroty na boki żeby unikać ostrzału ze strony maszyn wroga. Szukaj okazji do ostrzeliwania kolejnych fragmentów generatora. Są to trzy oznaczone na fioletowo obiekty. Zniszczenie ich będzie równoznaczne z wysadzeniem Gwiazdy Śmierci i zakończeniem prologu.