Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry

LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Rozdział 4 - Eravana | Tryb fabularny poradnik LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy

Znajdziesz tutaj opis przejścia rozdziały Eravana w grze LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy. Głównym celem misji jest pokonanie bestii rathtara.

Rozdział ten w całości rozgrywa się na tytułowym frachtowcu i w trakcie jego zaliczania regularnie będziesz przełączany pomiędzy dwiema grupami bohaterów (Han Solo, BB-8 i Chewbacca oraz Finn i Rey). Motywem przewodnim tego etapu jest unikanie pożarcia przez bestię rathtar, której udało się wydostać. Pod koniec rozdziału rozegrasz pojedynek z tym drapieżnikiem.

Odblokowanie rozdziału 4 - Wnętrze Sokoła Millennium

Użyj Finna żeby złapać się zaczepu - Rozdział 4 - Eravana | Tryb fabularny - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Użyj Finna żeby złapać się zaczepu

Tradycyjnie już musisz poczynić pewne starania zanim zagwarantujesz sobie możliwość rozpoczęcia czwartego rozdziału głównego wątku fabularnego gry. Rozpoczynasz na pokładzie Sokoła Millennium i musisz zacząć podążać za przezroczystymi studami.

Po dotarciu do zamkniętej przegrody przełącz się na BB-8 i podłącz się do gniazdka żeby podnieść przegrodę. W sąsiednim pomieszczeniu znajdują się opary trującego gazu. Przełącz się na Finna i złap się pomocą linki z hakiem górnego zaczepu.

Rey musi skorzystać z obrotowego mechanizmu - Rozdział 4 - Eravana | Tryb fabularny - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Rey musi skorzystać z obrotowego mechanizmu

Finn automatycznie wejście w posiadanie maski ochronnej. Oznacza to, że możesz wejść do pomieszczenia z gazem i dotrzeć do zaworu, z pomocą którego uda ci się pozbyć trujących oparów.

Możesz już przełączyć się na Rey i zlokalizować w tym samym pomieszczeniu obrotowy mechanizm, z którym może ona wejść w interakcję. Dokonaj pełnego obrotu i następnie wyrusz do tej części Sokoła Millennium gdzie możliwe będzie rozpoczęcie czwartego rozdziału kampanii.

Eksploracja frachtowca Eravana

Rzuć bombą w srebrną ścianę - Rozdział 4 - Eravana | Tryb fabularny - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Rzuć bombą w srebrną ścianę

Wybierz Hana Solo, rozpraw się z pierwszymi przeciwnikami i udaj się w prawo. Zatrzymaj się przy błękitnych znaczkach, wyjmij z inwentarza lornetkę Quadnoculars i zeskanuj z jej pomocą jedną ze ścianek dużej skrzyni. Przełącz się na Chewbaccę i rzuć detonatorem termalnym w stronę srebrnej ścianki, którą przed chwilą odkryłeś.

Poczekaj na eksplozję i przygotuj się do wzięcia udziału w pierwszej bitwie blasterowej. W trakcie tej bitwy eliminuj wyłącznie podrzędnych bandytów. Ignoruj natomiast osobę skrywającą się za polem siłowym. Gra wkrótce przeniesie Cię do innej części frachtowca, w której przebywają pozostali bohaterowie.

Miejsce zakręcenia dopływu gazu - Rozdział 4 - Eravana | Tryb fabularny - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Miejsce zakręcenia dopływu gazu

Wybierz Finna i przejdź nim przez lewy korytarz, który wypełniony jest trującymi oparami gazu. Dotrzyj do zaworu i zakręć dopływ gazu. Możesz już przełączyć się na Rey, przejść nią przez bezpieczny korytarz i dotrzeć do platformy, która katapultuje ją daleko w prawo.

Po wylądowaniu Rey na nowej półce udaj się w prawo i zacznij doskakiwać do wystających ze ściany drążków. W nowym miejscu zbuduj z klocków obrotowy mechanizm i skorzystaj z niego, dzięki czemu Finn będzie mógł przedostać się w to samo miejsce. Dotrzyj bohaterami do okolicznych zamkniętych drzwi. Wybierz Finna i użyj linki z hakiem na zaczepie przy suficie. Oddaj następnie strzał w jego stronę.

Po wyświetleniu nowego filmiku powrócisz do dowodzenia pierwszą grupą bohaterów - Rozdział 4 - Eravana | Tryb fabularny - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry

Po wyświetleniu nowego filmiku powrócisz do dowodzenia pierwszą grupą bohaterów. Przełącz się na Chewbaccę i upewnij się, że skrywa się on za ścianą. Musisz wychylić się tą postacią zza zasłony i podrzucić detonator termalny do srebrnego miejsca na ziemi. Powtórz po chwili tę akcję. Jej efektem powinno być tymczasowe odstraszenie bestii rathtar.

Przełącz się na BB-8 i przejedź robotem przez małą dziurę. W nowym pomieszczeniu zatrzymaj się BB-8 na gnieździe i rozpocznij nową mini-grę. Jej założeniem jest doprowadzenie do tego żeby niebieski bezpiecznik przetoczył się na sam dół labiryntu. Początkowo musisz jedynie wciskać kolejne czerwone przyciski, które będą odblokowywały nowe przegrody. Wyjątkiem jest sytuacja z powyższego obrazka gdzie musi kilka razy wcisnąć ten sam przycisk.

Miejsce umieszczenia bezpiecznika - Rozdział 4 - Eravana | Tryb fabularny - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Miejsce umieszczenia bezpiecznika

Powrócisz po chwili do sterowania drugą grupą grywalnych postaci. Dotrzyj do miejsca, w którym wylądował niebieski ładunek z bezpiecznikiem. Rozbij go i podnieś z ziemi pożądany obiekt. Z bezpiecznikiem udaj się do mijanego wcześniej urządzenia i je w nim umieść.

Ucieczka przed rathtarem

Jako pierwsze zbuduj prawe urządzenie - Rozdział 4 - Eravana | Tryb fabularny - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Jako pierwsze zbuduj prawe urządzenie

Pierwsza część ucieczki przed drapieżnikiem rathtarem nie jest zbyt skomplikowana. Staraj się jedynie nie zderzać po drodze z przeszkodami żeby nie dać potworowi szansy na złapanie uciekających bohaterów. Na koniec tej części pościgu złapany zostanie Finn i będziesz musiał pomóc w jego oswobodzeniu.

Przełącz się na Rey, rozbij okoliczne klocki i następnie zbuduj pierwsze urządzenie po prawej stronie. Wystrzeli ono pocisk i przygwoździ jedno z odnóży potwora do ściany. Wybierz teraz Chewbaccę i udaj się do uchwytu zlokalizowanego w prawym górnym narożniku pomieszczenia. Musisz za niego pociągnąć i po wyrwaniu fragmentu ściany zbudować w pobliżu nową pułapkę.

Skonstruuj hologram - Rozdział 4 - Eravana | Tryb fabularny - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Skonstruuj hologram

Zniszcz prawą wyrzutnię i tym razem użyj interaktywnych klocków do zbudowania hologramu w środkowej części pomieszczenia. Pozwól na to żeby kolejna kończyna potwora została uwięziona.

Zbuduj lewe urządzenie i skorzystaj z niego - Rozdział 4 - Eravana | Tryb fabularny - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Zbuduj lewe urządzenie i skorzystaj z niego

Po raz ostatni zburz skonstruowany obiekt i zbuduj panel kontrolny po lewej stronie. Skorzystaj oczywiście z niego. Jeśli wszystko wykonałeś w poprawny sposób to Finn zostanie oswobodzony.

Wybierz właśnie Finna i użyj linki z hakiem na pierwszym z dwóch zaczepów na prawej ścianie. Przełacz się następnie na Hana Solo i podłącz się do drugiego zaczepu. Wkrótce przeniesiecie się do hangaru gdzie rozpocznie się pojedynek z rathtarem.

Pojedynek z rathtarem

Wyceluj w wybuchową skrzynię trzymaną przez rathtara - Rozdział 4 - Eravana | Tryb fabularny - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Wyceluj w wybuchową skrzynię trzymaną przez rathtara

Zacznij od rozprawienia się z bandytami przebywającymi w hangarze. Po tym jak tego dokonasz rathtar powinien złapać dużą wybuchową skrzynię. Wybierz dowolnego bohatera wyposażonego w blaster i skorzystaj z manualnego celowania żeby trafić w tę skrzynię i doprowadzić do dużej eksplozji.

Terminal pojawi się dopiero gdy Rey skorzysta z obrotowego mechanizmu - Rozdział 4 - Eravana | Tryb fabularny - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Terminal pojawi się dopiero gdy Rey skorzysta z obrotowego mechanizmu

Udaj się do lewej części hangaru i wejdź w interakcję ze znajdującymi się tam podskakującymi klockami żeby zbudować wyrzutnię. Przełącz się na BB-8, umieść robota na wyrzutni i katapultuj go żeby dolecieć nim do górnej półki.

Powróć do bohaterów przebywających na dole. Zniszcz wyrzutnię i dla odmiany skonstruuj teraz generator. Wybierz Rey, doskocz nią do ściany wspinaczkowej i przedostań się na górną półkę z BB-8. Użyj tam unikalnej umiejętności Rey na obrotowym mechaniźmie. Możesz już ponownie wybrać BB-8 i skorzystać z nowo odblokowanego terminalu.

Zniszcz jeden z kontenerów grając jako Chewbacca - Rozdział 4 - Eravana | Tryb fabularny - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Zniszcz jeden z kontenerów grając jako Chewbacca

Po obejrzeniu krótkiego filmu rozpraw się z kolejnymi bandytami, powróć w pobliże rathtara i zaczekaj aż potwór złapie nową wybuchową skrzynię. Tak jak wcześniej musisz przyczynić się do jej wysadzenia (użyj blastera). Po tym jak tego dokonasz podejdź do podskakujących klocków w centralnej części hangaru i zbuduj pierwszą część działa.

Możesz już zająć się zbadaniem prawej części hangaru. Wybierz Hana Solo, skorzystaj z jego lornetki Quadnoculars i zeskanuj z jej pomocą pobliski kontener. Możesz już przełączyć się na Chewbaccę i rzucić termalnym detonatorem w stronę srebrnej ścianki zeskanowanego kontenera.

Po eksplozji wybierz Finna i przejdź z nim przez obszar z trującymi oparami gazu - Rozdział 4 - Eravana | Tryb fabularny - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry

Po eksplozji wybierz Finna i przejdź z nim przez obszar z trującymi oparami gazu. Użyj linki z hakiem na prawym górnym zaczepie, dzięki czemu będziesz mógł zacząć korzystać z podskakujących klocków.

Do rozwiązania jest tu prosta zagadka, która polega na zbudowaniu obiektów z klocków we właściwej kolejności. Prawidłowa kolejność konstruowania obiektów pokazana została na powyższym obrazku - zacznij od lewego (czerwonego) mechanizmu, następnie wybierz prawy (zielony) mechanizm i na koniec skonstruuj obiekt przy środkowym (żółtym) mechaniźmie.

Uaktywnij windę dopiero gdy ustawi się na niej Chewbacca - Rozdział 4 - Eravana | Tryb fabularny - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Uaktywnij windę dopiero gdy ustawi się na niej Chewbacca

Po rozwiązaniu zagadki przejdź w prawo i zniszcz okoliczne obiekty żeby odblokować sobie dostęp do droida-kraba (Crab Droid). Przejdź tym droidem w pobliże bossa i wciśnij przycisk interakcji żeby spryskać rathtara.

Po prawej stronie są nowe podskakujące klocki i użyj ich do zbudowania gniazda. Przełącz się na BB-8, zatrzymaj się na tym gnieździe, zaczekaj aż Chewbacca ustawi się na pobliskiej windzie (uczyni go bez pomocy z Twojej strony) i dopiero wtedy wpraw windę w ruch.

Ostrzelaj rathtara z dużego działa - Rozdział 4 - Eravana | Tryb fabularny - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Ostrzelaj rathtara z dużego działa

Rozpocznij grę Chewbaccą i dotrzyj tą postacią do prawego uchwytu, który musisz wyrwać. Powróć na dół i zaczekaj aż rathtar złapie ostatnią już wybuchową skrzynię. W poznany sposób (manualne celowanie z użyciem blastera) doprowadź do eksplozji.

Zauważ, że u dołu ekranu pojawiły się nowe interaktywne klocki. Użyj ich żeby dokończyć proces budowy dużego działa. Po tym jak będzie ono gotowe wskocz do niego i zacznij ostzeliwać rathtara. Bestia zostanie wkrótce pokonana i pozostało ci już tylko dobiec do widocznego w oddali Sokoła Millenium.