Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry

LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Polowanie na rathtary | Misje poboczne poradnik LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy

"Polowanie na rahtary" to jedna z większych opcjonalnych misji dostępnych w grze LEGO Star Wars: Przebudzenie Mocy. Zgodnie z nazwą jej motywem przewodnim jest upolowanie ogromnych bestii, z którym miałeś do czynienia podczas zaliczania głównej fabuły. Bohaterów nie czeka jednak żadna pełnoprawna walka z bossem. Na etap ten składają się zamiast tego eksploracja jaskiń oraz jedna większa bitwa blasterowa.

Odblokowanie zadania

Misja ta odblokowywana jest po ukończeniu czwartego rozdziału głównego wątku fabularnego (Eravana), ALE żeby móc do niej przystąpić musisz zgromadzić co najmniej 30 złotych klocków LEGO. Złote klocki możesz pozyskiwać w miarę zaliczania głównych zadań i odkrywania ich sekretów, bądź też rozglądać się za nimi w trakcie eksploracji otwartych map w grze.

Po uzbieraniu co najmniej 30 klocków otwórz mapę galaktyki i wybierz z niej planetę Twon Ketee, która jest powiązana z opisywaną poboczną misją.

Przeprawa przez jaskinie rathtarów

Pierwsze interaktywne klocki - Polowanie na rathtary | Misje poboczne - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Pierwsze interaktywne klocki

Wkrocz do częściowo zalanych jaskiń i rozpocznij ich bardzo liniową eksplorację. Nie przejmuj się stopniową utratą innych łowców, bo głównym bohaterom chwilowo nic złego nie grozi. W nowej części jaskiń zeskocz na niższą półkę i poniszcz okoliczne obiekty w celu odkrycia interaktywnych klocków. Zbuduj z ich pomocą pomost z kości, po którym bohaterowie będą mogli przejść.

Przedostań się na nową wyższą półkę i użyj linki z hakiem będącej na wyposażeniu Hana Solo żeby złapać się górnego kwiatu. Po tym jak sprowadzisz go na dół odbij się od niego żeby dotrzeć do kolejnej lokacji.

Wciskaj pokazywane na ekranie przyciski żeby się uwolnić - Polowanie na rathtary | Misje poboczne - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Wciskaj pokazywane na ekranie przyciski żeby się uwolnić

W nowym miejscu rozpocznij od rozprawienia się z niewielką grupą bandytów. Po walce wybierz Hana Solo, podejdź do wodospadu i skorzystaj z lornetki Quadnoculars. Zeskanuj wodospad. Akcja ta doprowadzi do pojawienia się pierwszego rathtara, który złapie Hana Solo. Musisz się oswobodzić i w tym celu wciskaj szybko pojawiające się na ekranie przyciski.

Użyj najpierw klocków w punkcie 1 i następnie w punkcie 2 - Polowanie na rathtary | Misje poboczne - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Użyj najpierw klocków w punkcie 1 i następnie w punkcie 2

Wypłoszona bestia pozostawi po sobie klocki multibudowy. Użyj ich najpierw po prawej stronie żeby zbudować ścianę wspinaczkową. Ze ściany tej może skorzystać Varond Jelik. Po tym jak dotrzesz tą postacią na górną półkę zniszcz drabinkę i dla odmiany użyj klocków multibudowy w miejscu, w którym znajduje się wodospad. Efektem tego będzie rozwinięcie dużego parasola.

Powróć do kontrolowania Varonda Jelika i wykorzystaj to, że możesz już przejść przy wodospadzie i udać się w lewo. Dotrzyj do dużej skały i zepchnij ją na dół. Zbuduj windę i dotrzyj na wyższy poziom Chewbaccą. W pobliżu znajduje się uchwyt, za który postać ta może pociągnąć.

Wyrusz dalej, przechodząc pod wodospadem i docierając do zlokalizowanych po prawej stronie kolejnych klocków multibudowy - Polowanie na rathtary | Misje poboczne - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry

Wyrusz dalej, przechodząc pod wodospadem i docierając do zlokalizowanych po prawej stronie kolejnych klocków multibudowy. Użyj tych klocków w pokazanym na obrazku miejscu, a więc dokładnie na wprost od miejsca gdzie leżały. Po tym jak pojawią się przerośnięte żukopodobne stwory wykorzystaj to, że możesz się ich chwytać i dzięki temu przedostać się na wyższą lewą półkę.

Zbuduj uchwyt dla Chewbacci - Polowanie na rathtary | Misje poboczne - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Zbuduj uchwyt dla Chewbacci

Po dotarciu na wyższą półkę podejdź Hanem Solo do nowych błękitnych znaków i skorzystaj ponownie z lornetki Quadnoculars. Zeskanowanie kwiatów doprowadzi do ponownego pojawienia się bestii rathtar i tak jak wcześniej musisz się wybronić wciskając szybko widoczne na ekranie przyciski.

Skorzystaj z nowych interaktywnych klocków, zbuduj z ich pomocą uchwyt i złap się go po przełączeniu się na Chewbaccę. Możesz już skorzystać z nowo odblokowanego przejścia.

Walki w strefie załadunkowej

Po odzyskaniu kontroli nad bohaterami rozpocznie się bitwa blasterowa - Polowanie na rathtary | Misje poboczne - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry

Po odzyskaniu kontroli nad bohaterami rozpocznie się bitwa blasterowa. W jej pierwszej części musisz wyeliminować dziesięciu zwykłych przeciwników oraz jednego wroga wyposażonego w ciężki blaster. Ostrzał prowadź zza dowolnie wybranych zasłon i pamiętaj żeby nie pozostawać zbyt długo w odsłoniętej pozycji, szczególnie jeśli sterowana aktualnie postać znajdzie się na celowniku wroga z ciężką bronią.

W drugiej części bitwy do zniszczenia jest stacjonarne działko. Wybierz Chewbaccę, wychyl się zza zasłony i rzuć detonatorem termalnym w stronę pokazanych na obrazku srebrnych zabezpieczeń na dużej klatce z rathtarem.

Możesz rzucić bombą w droida - Polowanie na rathtary | Misje poboczne - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Możesz rzucić bombą w droida

Wkrótce rozpoczną się kolejne walki, w trakcie rozgrywania których nie będziesz już musiał chować się za zasłonami. W pierwszej kolejności pozbywaj się zwykłych przeciwników. Na koniec zostaw sobie dużego wrogiego droida. Możesz skorzystać z bomb lub rozpocząć atakowanie droida w walce wręcz, nie dając mu okazji do tego żeby wyprowadzał własne ciosy.

Twoje ostatnie zadanie w tej misji to ponowne zabezpieczenie ogromnej klatki, w której przetrzymywany jest złapany rathtar - Polowanie na rathtary | Misje poboczne - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry

Twoje ostatnie zadanie w tej misji to ponowne zabezpieczenie ogromnej klatki, w której przetrzymywany jest złapany rathtar. W tym celu wejdź w interakcję z pokazanymi na obrazku interaktywnymi klockami.