Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry

LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Rozdział 4 - Eravana | Minizestawy i czerwone klocki LEGO poradnik LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy

Na stronie tej znajdują się informacje na temat lokalizacji oraz sposobu zdobycia dziesięciu minizestawów i czerwonego klocka LEGO w misji "Eravana" będącej czwartym rozdziałem głównego wątku fabularnego. Odnajdywaniem tych sekretów zajmuj się w trybie dowolnej gry. Dodatkowo poczytaj zamieszczone poniżej informacje, które zawierają m.in. wskazówki odnośnie poprawnego przygotowania się do poszukiwań.

Ważne informacje

Odnajdywaniem sekretów z tej misji najlepiej jest zająć się w trybie dowolnej gry i dopiero po odblokowaniu szerokiego wachlarza grywalnych postaci. Tylko część z opisanych poniżej znajdziek można zdobyć podczas zaliczania tego etapu po raz pierwszy (w trybie fabularnym).

Ważną wiadomością jest to, że minizestaw numer 6 wymaga dysponowania postacią, która potrafi pływać. Wymogowi temu najlepiej jest sprostać zaliczając dodatkową misję zatytułowaną "Poe na ratunek". Odblokujesz w ten sposób Admirała Ackbara, który posiada tę zdolność.

Pilnuj się również podczas zdobywania minizestawu numer 5. Znajduje się on na trasie ucieczki przed rathtarem i musisz bardzo precyzyjnie do niego doskoczyć, bo w przeciwnym razie go przegapisz i będziesz musiał powtórzyć scenę ucieczki.

Oprócz zdobywania sekretów możesz też podjąć starania mające na celu otrzymanie tytułu Prawdziwego Jedi (True Jedi). Jest on przyznawany jeśli w misji "Eravana" uda ci się uzbierać co najmniej 65000 studów.

Minizestaw 1/10

Specjalne wymagania: postać potrafiąca włamywać się do terminali (np - Rozdział 4 - Eravana | Minizestawy i czerwone klocki LEGO - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry

Specjalne wymagania: postać potrafiąca włamywać się do terminali (np. C-3PO), postać władająca Mocą (np. Luke albo Darth Vader)

Lokalizacja i sposób odblokowania: Prowadź grę do momentu, w którym dotrzesz do trujących oparów gazu wymagających skorzystanie z maski tlenowej Finna. Przejdź przez zatruty obszar i zwróć uwagę na terminal zlokalizowany po lewej stronie - został on pokazany na dołączonym obrazku. Z terminalu tego musi skorzystać C-3PO lub inna postać dysponująca umiejętnością włamywania się do nich. Zaliczenie mini-gry (zielony, czerwony, żółty znak) odblokuje lewe drzwi prowadzące do odrębnego obszaru frachtowca.

Miejsce użycia Mocy - Rozdział 4 - Eravana | Minizestawy i czerwone klocki LEGO - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Miejsce użycia Mocy

Poszukiwany minizestaw znajduje się w dobrze widocznym miejscu na górnej półce. W celu dotarcia do niego musisz jednak użyć jasnej lub ciemnej strony Mocy na pobliskim obiekcie.

Minizestaw 2/10

Zbuduj terminal i skorzystaj z niego - Rozdział 4 - Eravana | Minizestawy i czerwone klocki LEGO - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Zbuduj terminal i skorzystaj z niego

Specjalne wymagania: postać potrafiąca włamywać się do terminali (np. C-3PO)

Lokalizacja i sposób odblokowania: Minizestaw jest w tym samym sekretnym pomieszczeniu, w którym odnalazłeś opisany wyżej pierwszy sekret. Odszukaj interaktywne klocki po lewej stronie i zbuduj z ich pomocą terminal. W interakcję z nim może wejść np. Finn. Zalicz prostą mini-grę polegającą na dopasowaniu wyglądu szturmowca.

Przygotuj się, bo niespodziewanie pojawi się bestia rathtar. Musisz ocalić sterowaną postać przed pożarciem przez bestię i w związku z tym wciskaj pojawiające się na ekranie przyciski. Po przegnaniu rathtara zdobędziesz minizestaw.

Minizestaw 3/10

Specjalne wymagania: postać potrafiąca włamywać się do terminali (np - Rozdział 4 - Eravana | Minizestawy i czerwone klocki LEGO - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry

Specjalne wymagania: postać potrafiąca włamywać się do terminali (np. C-3PO), postać potrafiąca podłaczać się do gniazdek (np. BB-8)

Lokalizacja i sposób odblokowania: Minizestaw jest w tym samym sekretnym pomieszczeniu, w którym odnalazłeś opisane wyżej dwa sekrety. Pozostań w miejscu, w którym zdobyłeś drugi minizestaw i ponownie wejdź w interakcję z klockami. Tym razem zbuduj z ich pomocą pokazane na górnym obrazku gniazdko. Musisz się następnie podłączyć do niego np. grając jako BB-8 i je naładować. Po prawej stronie pojawią się fragmenty minizestawu, które musisz jedynie złożyć w całość.

Czerwony klocek LEGO

Zaczep, na którym należy użyć linki z hakiem - Rozdział 4 - Eravana | Minizestawy i czerwone klocki LEGO - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Zaczep, na którym należy użyć linki z hakiem

Nagroda za zdobycie klocka: mnożnik studów x2

Specjalne wymagania: brak

Lokalizacja i sposób odblokowania: Czerwony klocek LEGO możesz zdobyć niedługo po wygraniu bitwy blasterowej z udziałem Hana Solo i Chewbacci (tej, która zakończy się użyciem detonatorów termalnych na mackach rathtara). Wznów podróż korytarzami statku i po dotarciu do rozwidlenia wybierz prawy korytarz. W nowym pomieszczeniu wybierz dowolną postać wyposażoną w linkę z hakiem i złap się zaczepu. Wyrwanie go doprowadzi do odsłonięcia miejsca ukrycia czerwonego klocka.

Minizestaw 4/10

Użyj Mocy na kluczu znajdującym się obok gniazda - Rozdział 4 - Eravana | Minizestawy i czerwone klocki LEGO - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Użyj Mocy na kluczu znajdującym się obok gniazda

Specjalne wymagania: postać władająca Mocą (np. Luke albo Darth Vader)

Lokalizacja i sposób odblokowania: Po zdobyciu opisanego wyżej czerwonego klocka LEGO użyj BB-8 lub innego małego bohatera żeby przejść przez właz zlokalizowany w prawym górnym rogu pomieszczenia. W nowej lokacji przełącz się na postać władającą jasną lub ciemną stroną Mocy i wejdź w interakcję z prawym kluczem.

Minizestaw 5/10

Specjalne wymagania: brak - Rozdział 4 - Eravana | Minizestawy i czerwone klocki LEGO - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry

Specjalne wymagania: brak

Lokalizacja i sposób odblokowania: Minizestaw możesz zdobyć w trybie fabularnym lub w trybie dowolnej gry. Musisz się bardzo pilnować, gdyż bardzo łatwo jest go przegapić i masz tylko jedną szansę żeby go zdobyć. Po tym jak rozpocznie się pościg z udziałem rathtara biegnij w stronę dolnej części ekranu i następnie skręć w prawo. Przygotuj się, bo po chwili zbliżysz się do sekretu. Jest on w pokazanym na obrazku miejscu i musisz w odpowiednim momencie wykonać skok sterowaną postacią żeby złapać go w locie. Jeśli się pomylisz to wyjdź z misji i powtórz jej drugą część.

Minizestaw 6/10

Użyj ciemnej strony Mocy i następnie przełącz się na postać, która potrafi pływać - Rozdział 4 - Eravana | Minizestawy i czerwone klocki LEGO - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Użyj ciemnej strony Mocy i następnie przełącz się na postać, która potrafi pływać

Specjalne wymagania: postać władająca ciemną stroną Mocy (np. Darth Vader), postać potrafiąca pływać (np. Admirał Ackbar)

Lokalizacja i sposób odblokowania: Okazja do pozyskania tego minizestawu pojawi się tuż po zakończeniu pościgu z udziałem rathtara, czyli po dotarciu do pomieszczenia, w którym bestia złapie Finna i nie będzie go chciała puścić. Zanim zajmiesz się uratowaniem Finna wybierz postać władającą ciemną stroną Mocy (np. Darth Vadera). Poniszcz obiekty z lewego dolnego narożnika pomieszczenia i następnie użyj Mocy na jednym z nich. Po tym jak odsłonięty zostanie mały zbiornik wodny wybierz jednego z bohaterów potrafiących pływać (np. Admirała Ackbara) i wskocz do zbiornika żeby wyłowić sekret.

Minizestaw 7/10

Specjalne wymagania: postać władająca ciemną stroną Mocy (np - Rozdział 4 - Eravana | Minizestawy i czerwone klocki LEGO - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry

Specjalne wymagania: postać władająca ciemną stroną Mocy (np. Darth Vader)

Lokalizacja i sposób odblokowania: Minizestaw znajduje się w lewej części hangaru gdzie stacza się pojedynek z rathtarem. Odszukaj na lewo od potwora pokazane na powyższym obrazku obiekty i do usunięcia ich użyj dowolnej postaci władającej ciemną stroną Mocy. Odblokuje ci to dostęp do sekretu.

Minizestaw 8/10

Specjalne wymagania: brak - Rozdział 4 - Eravana | Minizestawy i czerwone klocki LEGO - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry

Specjalne wymagania: brak

Lokalizacja i sposób odblokowania: Minizestaw możesz zdobyć w trybie fabularnym lub w trybie dowolnej gry. Jest on powiązany z trzema mynockami przebywającymi w hangarze gdzie stacza się pojedynek z rathtarem. Do odnalezienia i zestrzelenia (dowolna broń dystansowa) są trzy tego typu stworzenia. Dwa mynocki są odpowiednio na lewo i na prawo od bossa (powyższy obrazek).

Ostatniego trzeciego mynocka odnajdziesz nad ścianą wspinaczkową zlokalizowaną w lewej części hangaru (dołączony obrazek) - Rozdział 4 - Eravana | Minizestawy i czerwone klocki LEGO - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry

Ostatniego trzeciego mynocka odnajdziesz nad ścianą wspinaczkową zlokalizowaną w lewej części hangaru (dołączony obrazek).

Minizestaw 9/10

Specjalne wymagania: postać wyposażona w miecz świetlny (np - Rozdział 4 - Eravana | Minizestawy i czerwone klocki LEGO - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry

Specjalne wymagania: postać wyposażona w miecz świetlny (np. Darth Vader albo Finn z dalszych etapów)

Lokalizacja i sposób odblokowania: Musisz dotrzeć na górną półkę w lewej części hangaru, w którym stacza się pojedynek z rathtarem (czyli korzystać ze ściany wspinaczkowej). Na pokazanym na obrazku lewym wentylatorze możesz użyć miecza świetlnego żeby rozciąć sobie przejście do sekretu.

Minizestaw 10/10

Specjalne wymagania: brak - Rozdział 4 - Eravana | Minizestawy i czerwone klocki LEGO - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry

Specjalne wymagania: brak

Lokalizacja i sposób odblokowania: Minizestaw możesz zdobyć w trybie fabularnym lub w trybie dowolnej gry. Znajduje się on na prawym końcu hangaru, w którym stacza się pojedynek z rathtarem. Możesz wejść w jego posiadanie po rozwiązaniu zagadki polegającej na konstruowaniu obiektów powiązanych z różnymi kolorami. Skorzystaj z zaznaczonego na obrazku włazu grając jako BB-8 lub inny mniejszy bohater. Dotrzesz na górę i będziesz mógł bezproblemowo zabrać minizestaw.