Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry

LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Ottegański szturm | Misje poboczne poradnik LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy

Strona zawiera opis przejścia pobocznego zadania Ottegański szturm gry LEGO Przebudzenie Mocy. Pozwala ono na odblokowanie Kylo Rena jako grywalnej postaci na potrzeby trybu dowolnej gry.

"Ottegański szturm" to jedna z większych opcjonalnych misji dostępnych w grze LEGO Star Wars: Przebudzenie Mocy. Podobnie jak zadanie "Kłopoty nad Taul" misja ta pozwala stanąć po stronie sił Najwyższego Porządku i pokierować między innymi Kylo Renem. Celem tego zadania jest atak na ottegańską enklawę z zamiarem pojmania jej lidera będącego w posiadaniu informacji na temat lokalizacji Luke'a Skywalkera. Sam etap podzielony jest na trzy duże części - najpierw weźmiesz udział w walkach powietrznych, później czeka Cię eksploracja placówki na powierzchni planety Arthon i na koniec będziesz musiał porwać ottegańskiego przywódcę.

Odblokowanie zadania

Misja ta odblokowywana jest po ukończeniu dziesiątego rozdziału głównego wątku fabularnego (Finał), ALE żeby móc do niej przystąpić musisz zgromadzić co najmniej 60 złotych klocków LEGO. Złote klocki możesz pozyskiwać w miarę zaliczania głównych zadań i odkrywania ich sekretów, bądź też rozglądać się za nimi w trakcie eksploracji otwartych map w grze.

Po uzbieraniu co najmniej 60 klocków otwórz mapę galaktyki i wybierz z niej planetę Arthon, która jest powiązana z opisywaną poboczną misją.

Walki powietrzne nad ottegańską enklawą

Wrogie maszyny latające możesz zestrzeliwać w dowolnej kolejności - Ottegański szturm | Misje poboczne - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Wrogie maszyny latające możesz zestrzeliwać w dowolnej kolejności

Etap ten rozpoczynasz za sterami promu kosmicznego Kylo Rena (Kylo Ren's Command Shuttle). Trasa przelotu jest odgórnie narzucona, tak więc zajmuj sie jedynie eliminowaniem wrogich jednostek, które znajdą się na celowniku.

Po tym jak dolecisz w pobliże ottegańskiej enklawy otrzymasz pełną kontrolę nad sterowanym statkiem kosmicznym. Rozpocznij od zestrzelenia w sumie piętnastu wrogich maszyn latających.

Działa możesz niszczyć tylko z pomocą torped fotonowych i dopiero po tym jak zostaną namierzone - Ottegański szturm | Misje poboczne - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Działa możesz niszczyć tylko z pomocą torped fotonowych i dopiero po tym jak zostaną namierzone

Kolejny krok to zniszczenie pięciu stacjonarnych dział. Musisz tu wdrożyć dobrze poznany już schemat działania, a więc za każdym razem rozpocząć od podlecenia do jednego z miejsc gdzie można zabrać na pokład torpedy fotonowe. Po tym jak pozyskasz co najmniej jedną torpedę rozpocznij lot w stronę dowolnie wybranego działa. Odpal torpedę dopiero gdy cel zostanie namierzony.

Ostatnia część walk powietrznych wymusza konieczność zestrzelenia wrogiego transportowca. Po jego zlokalizowaniu zacznij go ostrzeliwać (standardowe uzbrojenie lub torpedy fotonowe). Prowadź ataki do momentu gdy transportowiec otrzyma 100% uszkodzeń i zaliczy awaryjne lądowanie.

Przeprawa przez ottegańską enklawę

Twoje pierwsze zadanie po wylądowaniu w enklawie to wyeliminowanie w sumie 15 przeciwników, którzy stopniowo będą pojawiali się w okolicy - Ottegański szturm | Misje poboczne - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry

Twoje pierwsze zadanie po wylądowaniu w enklawie to wyeliminowanie w sumie 15 przeciwników, którzy stopniowo będą pojawiali się w okolicy.

Wkrótce nad lądowiskiem zacznie latać wrogi dron strażniczy. Przełącz się na Kylo Rena i zaczekaj aż dron odpali jedną z rakiet. Wciśnij i przytrzymaj przycisk odpowiedzialny za używanie Mocy żeby zatrzymać rakietę w locie. Nakieruj następnie celownik na drona (powyższy obrazek), dzięki czemu po puszczeniu przycisku interakcji rakieta zawróci i trafi w drona doprowadzając do jego zniszczenia.

Skorzystanie z Mocy pozwoli ci na pozbycie się stacjonarnych działek - Ottegański szturm | Misje poboczne - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Skorzystanie z Mocy pozwoli ci na pozbycie się stacjonarnych działek

Użyj ciemnej strony Mocy na prawej barykadzie żeby odblokować dalsze przejście. Zbliż się do dwóch stacjonarnych działek. Użyj Mocy na lewym działku i następnie spraw żeby obróciło się ono w stronę prawego działka. Efektem tych działań będzie zniszczenie obu działek i pozbycie się kolejnej barykady.

W nowym obszarze zacznij od wyeliminowania zwykłych przeciwników. Do zniszczenia jest tu nowy latający dron i tak jak wcześniej musisz złapać przy użyciu Mocy rakietę i nakierować ją na drona. Na koniec zajmij się lewym snajperem żeby nie przeszkadzał on sterowanym postaciom w ich kolejnych działaniach.

Umieść złotą bombę na barykadzie i zdetonuj ją - Ottegański szturm | Misje poboczne - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Umieść złotą bombę na barykadzie i zdetonuj ją

Wybierz Kapitan Phasmę i użyj jej ciężkiego blastera żeby zniszczyć pozłacaną prawą podporę. Po tym jak pojawią się klocki multibudowy zbuduj obiekt po lewej stronie. Przełącz się na Kylo Rena i użyj Mocy żeby przenieść jeden ze złotych ładunków na pobliską barykadę (musisz mieć wciśnięty prawy klawisz kierunkowy lub wychyloną gałkę analogową w prawą stronę). Po tym jak tego dokonasz przełącz się na Kapitan Phasmę (Kylo Ren musi w tym samym czasie nadal używać Mocy żeby utrzymywać bombę tuż obok barykady!) i ostrzelaj złotą bombę z pomocą jej ciężkiego blastera. Możesz już wyruszyć dalej i dotrzeć do obszaru, w którym należy rozprawić się z kolejnymi przeciwnikami.

Rzucaj dużymi ładunkami w działa przeciwlotnicze - Ottegański szturm | Misje poboczne - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Rzucaj dużymi ładunkami w działa przeciwlotnicze

Zacznij od wybrania Kapitan Phasmy i użycia jej ciężkiego blastera do zniszczenia złotych elementów po lewej i po prawej stronie. Doprowadzi to do zrzucenia dwóch ciężkich obiektów. Przełącz się na Kylo Rena i użyj Mocy na każdym z tych obiektów z zamiarem rzucenia nimi w górne działa przeciwlotnicze.

Po zneutralizowaniu wrogich dział pojawi się tu transportowiec z trzema szturmowcami na pokładzie. Wybierz Kapitan Phasmę, podejdź do szturmowców i wydaj im rozkaz podążania za sterowaną postacią. Złap się Kapitan Phasmą jednego z pobliskich zaczepów, zaczekaj aż podwładni uczynią to samo i wspólnymi siłami zniszczcie nową barykadę. Przełącz się na Kylo Rena, wkrocz do nowego obszaru i rozetnij ścianę z wykorzystaniem miecza świetlnego.

Pojmanie ottegańskiego lidera

Zacznij od rozprawienia się ze zwykłymi przeciwnikami - Ottegański szturm | Misje poboczne - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry

Zacznij od rozprawienia się ze zwykłymi przeciwnikami. Unikaj w tym samym czasie ataków powietrznych ze strony nowego latającego drona. Po wstępnym zabezpieczeniu okolicy skup się na usunięciu dwóch osłon zaznaczonych na powyższym obrazku. Osłonę 1 z obrazka możesz zlikwidować dzięki użyciu Mocy grając jako Kylo Ren, a osłonę 2 możesz usunąć dzięki skorzystaniu z ciężkiego blastera grając jako Kapitan Phasma.

Nakierowuj złapane rakiety na generatory - Ottegański szturm | Misje poboczne - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Nakierowuj złapane rakiety na generatory

Przełącz się na Kylo Rena i zaczekaj aż dron strażniczy wystrzeli jedną z kolejnych rakiet. Użyj Mocy żeby złapać rakietę w locie i następnie nakieruj na jeden z odsłoniętych generatorów. Po tym jak zostanie on zniszczony powtórz wszystkie kroki z drugim generatorem.

Użyj Mocy na wraku transportowca - Ottegański szturm | Misje poboczne - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Użyj Mocy na wraku transportowca

Zniszczenie obu generatorów wyłączy pole siłowe, za którym chował się ottegański lider. Wyeliminuj nowych zwykłych wrogów. Na sam koniec musisz grając jako Kylo Ren użyć Mocy na rozbitym transportowcu, wewnątrz którego skrywa się przywódca. Doprowadzi to do zaliczenia misji.