Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry

LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Cenne porady | Podstawy LEGO Gwiezdne Wojny Przebudzenie Mocy poradnik LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy

  • Podobnie jak w innych grach z serii LEGO nie próbuj zdobywać wszystkich sekretów podczas rozgrywania danego etapu po raz pierwszy. W zdecydowanej większości przypadków nie będzie to możliwe, bo nie będziesz wtedy jeszcze dysponował wszystkimi najważniejszymi bohaterami i ich unikalnymi umiejętnościami potrzebnymi do dotarcia do miejsc ukrycia znajdziek. Pełną eksploracją zajmij się dopiero po odblokowaniu głównego zestawu bohaterów i podczas rozgrywania misji w trybie dowolnej gry.
  • Przebieg poszczególnych etapów jest w dużej mierze liniowy, aczkolwiek gra bardzo często pozwala na zbudowanie kilku różnych obiektów z wykorzystaniem odnalezionych interaktywnych klocków (multibudowa). W większości przypadków jest to powiązane z postępami w misji, ale zdarzają się też sytuacje, że zbudowanie opcjonalnego obiektu może pomóc ci w dotarciu do nowych skarbów, w obejrzeniu zabawnej scenki czy w odblokowaniu nowej grywalnej postaci. Warto w rezultacie eksperymentować i nie śpieszyć się z docieraniem do kolejnych lokacji.
  • W niemal każdej misji do rozegrania jest co najmniej jedna blasterowa bitwa, w której sterowane postacie muszą korzystać z zasłon. Bardzo istotną informacją jest to, że zasłony nie mogą zostać zniszczone przez wrogów. W niektórych bitwach z dalszej części gry bohaterowie mogą jednak zostać zbombardowani i odnieść obrażenia nawet gdy będą ukryci za zasłoną. Pamiętaj o tego typu zagrożeniach i przemieszczaj sterowane postacie na boki (lub przełączaj się na inną postać) gdy zauważysz jeden z czerwonych znaków ostrzegających o zbliżającym się ataku.
  • Ważną częścią gry jest zbieranie studów i warto tu wiedzieć o tym, że ich mnożnik możesz szybko podbijać dzięki pokonywaniu przeciwników. Po tym jak wyeliminujesz daną grupę wrogów dobrze jest szybko poniszczyć obiekty z otoczenia i pozbierać study, które pojawiły się na ich miejsce. Możesz też postarać się dotrzeć szybko do bardziej wartościowych studów zanim mnożnik powróci do domyślnej wartości x1.
  • W przerwach pomiędzy misjami główni bohaterowie mogą swobodnie podróżować po lokacjach na mapie galaktyki. Są to między innymi powierzchnie planet, kryjówka ruchu oporu czy wnętrze Sokoła Millennium. Każda z tych lokacji jest hubem, tak więc oprócz docierania do miejsc rozpoczynania kolejnych głównych misji możesz też rozglądać się za dodatkowymi atrakcjami, np. za opcjonalnymi zleceniami czy pomieszczeniami, w których składowane są trofea. Tak samo jak w przypadku misji podczas eksploracji hubów nie będziesz mógł od razu dotrzeć do wszystkich skarbów skrywanych w tych lokacjach. Możesz postarać się zdobyć od razu te sekrety, które są w ogólnodostępnych miejscach, lub zaczekać aż odblokujesz więcej grywalnych postaci oraz ich umiejętności.