Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry

LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Karmazynowy Korsarz | Misje poboczne poradnik LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy

"Karmazynowy Korsarz" to jedna z większych opcjonalnych misji dostępnych w grze LEGO Star Wars: Przebudzenie Mocy. Tytułowy Karmazynowy Korsarz to międzygwiezdny pirat Sidon Ithano i misja ta dotyczy jednej z jego wypraw wykonywanych na zlecenie Ruchu Oporu. Zadanie zakłada wykradzenie cennej jednostki latającej z bazy Najwyższego Porządku. Będziesz musiał dotrzeć do miejsca, w którym znajduje się ta maszyna i następnie odlecieć nią z wrogiej bazy.

Odblokowanie zadania

Misja ta odblokowywana jest po ukończeniu szóstego rozdziału głównego wątku fabularnego (Bitwa o Takodanę), ALE żeby móc do niej przystąpić musisz zgromadzić co najmniej 40 złotych klocków LEGO. Złote klocki możesz pozyskiwać w miarę zaliczania głównych zadań i odkrywania ich sekretów, bądź też rozglądać się za nimi w trakcie eksploracji otwartych map w grze.

Po uzbieraniu co najmniej 40 klocków otwórz mapę galaktyki i wybierz z niej planetę Kerroc, która jest powiązana z opisywaną poboczną misją.

Eksploracja okolic lądowiska

Użyj klocków multibudowy żeby skonstruować urządzenie z uchwytem - Karmazynowy Korsarz | Misje poboczne - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Użyj klocków multibudowy żeby skonstruować urządzenie z uchwytem

Wyrusz w prawo i po dotarciu do złotej barykady przełącz się na Quiggolda. Postać ta wyposażona jest w ciężki blaster, z pomocą którego może niszczyć złote obiekty z otoczenia.

W kolejnym obszarze przełącz się z powrotem na Sidona Ithano i poniszcz okoliczne obiekty żeby odsłonić klocki multibudowy. Użyj tych klocków na drzwiach widocznych w oddali, dzięki czemu skonstruowane zostanie tam urządzenie z uchwytem. Zacznij grać jako Quiggold i użyj uchwytu żeby doprowadzić do zniszczenia drzwi.

Do kolejnej lokacji możesz dotrzeć po wyłączeniu pola siłowego i zbudowaniu prawego obiektu - Karmazynowy Korsarz | Misje poboczne - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Do kolejnej lokacji możesz dotrzeć po wyłączeniu pola siłowego i zbudowaniu prawego obiektu

Pozbądź się szturmowców i użyj pobliskich klocków budowy żeby skonstruować jeszcze jeden uchwyt. Tak jak wcześniej musi z niego skorzystać Quiggold. Wybierz teraz Pru Sweevanta, który dysponuje detonatorami termalnymi. Rzuć detonatorem w generator pola siłowego, dzięki czemu zostanie on sabotowany.

Możesz już powrócić do klocków multibudowy, z których wcześniej skorzystałeś. Tym razem zbuduj obiekt po prawej stronie, dzięki czemu pozbędziesz się wyładowań. Pokonaj szturmowców, którą dotrą na pokładzie małego transportowca i wybierz schody prowadzące do wyłączonego niedawno pola siłowego.

Złap się zaczepu zamontowanego na żółtym latającym droidzie - Karmazynowy Korsarz | Misje poboczne - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Złap się zaczepu zamontowanego na żółtym latającym droidzie

Podążaj cały czas w prawo i eliminuj po drodze kolejnych szturmowców. Po dotarciu do ostatniego obszaru wybierz Pru Sweevanta i rzuć detonatorem termalnym w pobliskie srebrne rury.

Wybierz Sidona Ithano i ustaw się pod latającym droidem z interaktywnym zaczepem. Złap się tego zaczepu żeby dotrzeć na lewą górną półkę. Przejdź po balkoniku w dół i przy pierwszej możliwej okazji skręć w prawo. Znajduje się tu kolejny zaczep, który pozwoli sterowanej postaci dotrzeć do prawej części badanego obszaru. Dokończ podróż po górnych balkonikach i zeskocz następnie na dół.

Po skorzystaniu z włazu Pru musi zniszczyć srebrny obiekt - Karmazynowy Korsarz | Misje poboczne - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Po skorzystaniu z włazu Pru musi zniszczyć srebrny obiekt

Po rozprawieniu się z nową grupą szturmowców poniszcz obiekty z otoczenia żeby odsłonić klocki multibudowy. Użyj ich do skonstruowania obiektu po lewej stronie, a umożliwisz w ten sposób dotarcie pomocnikiom Sidona Ithano w to miejsce.

Możesz już udać się w stronę prawej dolnej części tego obszaru. Wybierz Quiggolda i złap się uchwytu w celu odblokowania dalszego przejścia. Kontynuuj podróż do miejsca, w którym kończy się metalowy balkonik. Zniszcz wszystkie okoliczne obiekty, a następnie wybierz Pru Sweevanta i przejdź tą postacią przez niewielki właz.Pru dotrze na górną półkę i musisz tam użyć detonatora termalnego na pobliskim srebrnym obiekcie. Akcja ta doprowadzi do rozwinięcia mostu, po którym wszyscy bohaterowie będą mogli przejść do kolejnej lokacji.

Kradzież statku kosmicznego

Używaj specjalnych umiejętności Quiggolda i Pru Sweevanta do niszczenia myśliwców TIE - Karmazynowy Korsarz | Misje poboczne - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Używaj specjalnych umiejętności Quiggolda i Pru Sweevanta do niszczenia myśliwców TIE

W nowym obszarze rozpoczną się walki i początkowo Twoim nadrzędnym zadaniem będzie eliminowanie pojawiających się tu zwykłych szturmowców.

Jeden z wrogów zbuduje wkrótce pozłacany mininaturowy myśliwiec TIE. Przełącz się na Quiggolda i użyj ciężkiego blastera tej postaci do zestrzelenia wrogiej maszyny latającej. W następnej kolejności wrogi szturmowiec zbuduj srebrny myśliwiec TIE. Na akcję tę musisz odpowiedzieć wybierając Pru Sweevanta i rzucając detonatorem termalnym we wrogą maszynę (w obu przypadkach warto pomóc sobie manualnym celowaniem).

Jeden z obiektów nadających się do zniszczenia przez Pru Sweevanta - Karmazynowy Korsarz | Misje poboczne - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Jeden z obiektów nadających się do zniszczenia przez Pru Sweevanta

Zauważ, że po lewej stronie pojawiła się nowa platforma, którą Sidon Ithano może wykorzystać żeby dotrzeć na górną półkę. Przejdź na prawy koniec tej półki i złap się górnego zaczepu by przedostać się na sąsiednią.

Zacznij od poniszczenia obiektów z otoczenia w celu dokończenia budowy windy i umożliwienia towarzyszom dotarcia w to miejsce. Wybierz następnie lornetkę Quadnoculars i zeskanuj z jej pomocą jeden z obiektów z otoczenia. Po tym jak tego dokonasz wybierz Pru Sweevanta i rzuć detonatorem termalnym w srebrny obiekt.

Najpierw musisz odsłonić i zniszczyć srebrne obiekty w punkcie 1, a następnie w punkcie 2 - Karmazynowy Korsarz | Misje poboczne - LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy - poradnik do gry
Najpierw musisz odsłonić i zniszczyć srebrne obiekty w punkcie 1, a następnie w punkcie 2

Zeskocz na niższy poziom, ustaw się pod używanym niedawno zaczepem i ponownie skorzystaj z lornetki Quadnoculars. Musisz zeskanować prawy obiekt żeby odsłonić jego złotą część. Dotrzyj w to miejsce Quiggoldem i zniszcz ten obiekt z wykorzystaniem ciężkiego blastera. Po tym jak odsłonięty zostanie wewnętrzny srebrny mechanizm wybierz Pru Sweevanta i podrzuć detonator termalny.

W okolicy pojawią się nowe interaktywne klocki. Zbuduj z ich pomocą lewy uchwyt i pociągnij za niego grając jako Quiggold. Na sam koniec ponownie wybierz Pru Sweevvanta i raz jeszcze rzuć detonatorem w srebrny obiekt. Pozwoli to piratom na sfinalizowanie procesu kradzieżu statku kosmicznego.