Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Far Cry 4 - poradnik do gry

Far Cry 4 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Porady ogólne | Porady i zakończenia gry Far Cry 4 poradnik Far Cry 4

Zawsze warto skorzystać z przewagi wysokości - istnieje wtedy dużo mniejsza szansa, że wrogowie Cię wypatrzą. - Porady ogólne | Porady i zakończenia gry Far Cry 4 - Far Cry 4 - poradnik do gry
Zawsze warto skorzystać z przewagi wysokości - istnieje wtedy dużo mniejsza szansa, że wrogowie Cię wypatrzą.

1. Odblokuj mapę. Zrobisz to przejmując wszystkie dzwonnice. Już na starcie możesz wyzwalać dzwonnice w południowym oraz centralnym Kyracie. Po otrzymaniu dostępu do drugiej części mapy (misja "Klucz do północy") będziesz mógł wyzwolić kolejne z nich. Warto to zrobić jak najwcześniej.

2. Handluj jak najczęściej (przynajmniej na początku). Gdy będziesz posiadał niewielki plecak ten szybko zostanie zapchany przez przeróżne przedmioty. W początkowej fazie rozgrywki ograbianie ciał poległych przeciwników może przynieść Ci całkiem niezły dochód. Niepotrzebne bibeloty możesz sprzedawać u handlarzy w kryjówkach, ale również u wędrownych szerpów.

3. Zabijaj oraz zbieraj skóry zwierząt, gdy tylko to możliwe, przy okazji wykonywania innych zadań. W ten sposób, gdy już zechcesz ulepszać przedmioty okaże się, że potrzebne na część z nich materiały już posiadasz.

4. Zachowuj się cicho. Większość zadań można ukończyć pozostając niewykrytym. W wielu przypadkach takie skradankowe podejście zostanie dodatkowo nagrodzone (np. podczas wyzwalania strażnic), a czasami będzie wręcz na graczu wymuszone (niektóre zadania). Pamiętaj więc o kucaniu oraz wskaźniku wykrycia.

5. Nie zapomnij o noszeniu przy sobie "cichej" broni, bez której skradanie może nie mieć sensu. Dużo łatwiej jest zabić przeciwnika z łuku lub kuszy, rzuconym nożem lub przy pomocy snajperki. Niwelujesz ryzyko wykrycia, nie musisz się do niego także za bardzo zbliżać i przekradać. Staraj się celować w głowę, szczególnie przeciwnicy w kamizelkach oraz ciężkozbrojni są nieczuli na strzały w korpus.

6. Używaj aparatu. Dzięki przybliżeniu możesz z dalsza zbadać interesujący Cię teren. Aparat pozwoli także na oznaczenie przeciwników, których będziesz mógł obserwować. Pamiętaj tylko, że oznaczenia łowców znikają po chwili. Niemniej jest to nieocenione narzędzie, przydatne zwłaszcza podczas planowania rozmaitych ataków.

7. Nie wykonuj "skoków wiary". Upadek z kilku metrów w najlepszej z możliwych opcji skończy się tylko utratą większej ilości zdrowia, natomiast w przeważającej liczbie wypadków - śmiercią. Jeśli lubisz skakać ze skał zaopatrz się w specjalny skafander, który umożliwi Ci szybowanie. Skoki do wody nie powodują obrażeń.

8. Skorzystaj z przewagi, jaką dają Ci słonie. Jeżeli preferujesz wariant siłowy sprawdzą się one znakomicie. Zwierzęta te są wytrzymałe, zapewniając Ci tym samym sporą ochronę. Dodatkowo możesz strzelać z ich grzbietu, gdyby szarża oraz miażdzenie, jakim charakteryzują się te wielkie ssaki Ci nie wystarczyło. Pamiętaj więc, aby jak najszybciej odblokować możliwość jazdy na słoniach.

Jeżeli nie masz gdzie uciec, wejdź do wody - dzikie zwierzęta stronią od niej. - Porady ogólne | Porady i zakończenia gry Far Cry 4 - Far Cry 4 - poradnik do gry
Jeżeli nie masz gdzie uciec, wejdź do wody - dzikie zwierzęta stronią od niej.

9. Inne zwierzęta również mogą być przydatne. Musisz z szacunkiem traktować tutejszą faunę, jednak czasami warto użyć jej do własnych celów. Niszcząc klatki ze zwierzętami we wrogich obozach lub podrzucając obok żołnierzy przynęty możesz być niemal zawsze pewien, że jakiś drapieżnik ostro namiesza i nieświadomie pomoże Ci w walce. Uważaj tylko, aby samemu nie zostać zaatakowanym oraz pamiętaj o wcześniejszym wyeliminowaniu łowców, którzy mogą kontrolować niektóre zwierzęta.

10. Najlepszym sposobem na przemieszczanie się po Kyracie będzie brzęczyk, który znajdziesz w kilkunastu miejscach na mapie. Warto je zapamiętać, gdyż czasami lepiej będzie nadrobić trochę drogi samochodem, aby później móc swobodnie latać. Po dokonaniu odpowiedniego zakupu znajdziesz taką maszynę obok Domu Ghale'ów.

11. Nie zapomnij o rozdawaniu punktów umiejętności. Niemal na każdym kroku otrzymujesz doświadczenie, które od razu inwestuj w pożądane zdolności. Obowiązkowo zwiększ ilość posiadanych pasków zdrowia, skuteczność mikstur oraz nabądź umiejętność jazdy na słoniu. W dalszej kolejności rozwiń swoje bojowe zdolności, szczególnie te odpowiadające za eliminację.

12. W niektórych przypadkach przydadzą Ci się mikstury. Zbieraj więc liście i wytwarzaj odpowiednie specyfiki, aby leczyć swoją postać, wzmocnić się w walce czy przez krótki czas widzieć wszystkich przeciwników w okolicy.

13. Twoje wybory mają wpływ na niektóre misje z kampanii, a także na jej zakończenie. Popierając Amitę lub Sabala zamykasz sobie drogę do niektórych zadań (zobacz więcej w rozdziale "Równowaga sił").

14. Warto wykonywać zadania poboczne oraz zbierać przedmioty kolekcjonerskie. Dzięki temu otrzymasz dużo pieniędzy oraz punktów doświadczenia.

15. Dbaj także o swój poziom karmy, dzięki któremu zapłacisz mniej w sklepach.

16. Zdobądź przynajmniej kilka strażnic, aby usprawnić swoje poruszanie się po mapie (opcja "Szybkiej podróży").

17. Warto mieć przy sobie wszystkie możliwe rodzaje broni. Zawsze przyda się snajperka, kusza, a także granatnik. W ostatnie miejsce umieść, zależnie od potrzeb i preferencji, strzelbę, karabin lub coś mocniejszego.

18. Zabijaj orły. Te przeklęte ptaszyska potrafią pojawić się w najmniej oczekiwanym momencie. Make them pay!

19. Generalnie: zabijaj wszystko co się rusza - inaczej sam zostaniesz zabity. Zostaw tylko słonie, są niegroźne i możesz je wykorzystać jako prawdziwy czołg.