Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Far Cry 4 - poradnik do gry

Far Cry 4 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Miasto bólu | Zadania główne w Far Cry 4 poradnik Far Cry 4

Miasto bólu

Zinfiltruj magazyn

W zadaniu tym, otrzymanym od Noore, niemal przez cały czas jego trwania nie możesz zostać wykrytym. Pamiętaj, że jakikolwiek alarm spowoduje przerwanie misji. Nie zapomnij więc o wyposażeniu się w łuk oraz zapas strzał do niego (lub inną cichą broń dystansową).

Zaraz za dziurą w ogrodzeniu zabij wartownika. - Miasto bólu | Zadania główne w Far Cry 4 - Far Cry 4 - poradnik do gry
Zaraz za dziurą w ogrodzeniu zabij wartownika.

Na początku udaj się do wskazanej strefy. Twoim zadaniem będzie dostanie się na tyły ciężarówki. Patrząc od drogi wybierz lewą stronę tego małego obozu. Przy dziurze w siatce spotkasz pierwszego przeciwnika, zlikwiduj go, a następnie przejdź za ogrodzenie.

Niezauważony wejdź do ciężarówki. - Miasto bólu | Zadania główne w Far Cry 4 - Far Cry 4 - poradnik do gry
Niezauważony wejdź do ciężarówki.

Zaraz za rogiem budynku skręć w prawo (w środku przeciwnik, zabij go po cichu lub omiń). Wejdziesz do środka magazynu, skąd niepostrzeżenie możesz dostać się do ciężarówki.

Sfotografuj sale przesłuchań (wersja Amity)

Nawet nie myśl o atakowaniu grupy przeciwników. - Miasto bólu | Zadania główne w Far Cry 4 - Far Cry 4 - poradnik do gry
Nawet nie myśl o atakowaniu grupy przeciwników.

Zostaniesz przeniesiony do miejsca, w którym De Pleur urządza przyjęcie zabawiając się z jeńcami. Musisz sfotografować trzy miejsca, w których są oni przesłuchiwani. Ciągle nie możesz zostać wykryty, dlatego staraj się nie zabijać przeciwników, bądź rób to, gdy Ci znajdują się w odosobnieniu. Nie zapomnij także o możliwości przenoszenia ciał, i ukrywania ich za rożnymi przedmiotami.

Budynek, na który musisz się wdrapać. - Miasto bólu | Zadania główne w Far Cry 4 - Far Cry 4 - poradnik do gry
Budynek, na który musisz się wdrapać.

Najpierw zajmij się salą wysuniętą najbardziej z prawej strony. Od miejsca, w którym startujesz przejdź w prawo i pozostając poza zasięgiem przeciwników obejdź ciężarówkę. Następnie wespnij się na półkę skalną. Kawałek dalej zauważysz przeciwnika - zabij go po cichu, abyś mógł niezauważony wspiąć się na budynek. Przy zakratowanym oknie zrób zdjęcie.

Na budynek z prawej strony dostaniesz się przy pomocy kotwiczki. - Miasto bólu | Zadania główne w Far Cry 4 - Far Cry 4 - poradnik do gry
Na budynek z prawej strony dostaniesz się przy pomocy kotwiczki.

Zejdź na dół i kieruj się na wprost. Po swojej prawej stronie miniesz wieżyczkę strażniczą. Wejdź teraz na budynek, który z kolei będzie po Twojej lewej stronie. Z dachu dostrzeżesz grupę przeciwników. Zeskocz z prawej strony na dół, a następnie przy użyciu kotwiczki przedostań się na dach kolejnego budynku. Stamtąd przy jego końcu zeskocz na dach niższego domu, skąd będziesz mógł wykonać kolejne zdjęcie.

Ponownie użyj kotwiczki, aby dostać się na dach, skąd zrobisz ostatnie zdjęcie. - Miasto bólu | Zadania główne w Far Cry 4 - Far Cry 4 - poradnik do gry
Ponownie użyj kotwiczki, aby dostać się na dach, skąd zrobisz ostatnie zdjęcie.

Teraz zejdź całkiem na ziemię i kierując się w stronę ostatniej sali przesłuchań użyj kotwiczki, aby dostać się na dach. Stąd bez problemu zrobisz zdjęcie jeńca, który rażony jest prądem.

Uratuj jeńców (wersja Sabala)

Budynek, na który musisz się wdrapać - Miasto bólu | Zadania główne w Far Cry 4 - Far Cry 4 - poradnik do gry
Budynek, na który musisz się wdrapać

Jeżeli to Sabal jest aktualnym przywódcą Złotego Szlaku ta część zadania będzie nieco inna - zamiast robić zdjęcia salom przesłuchań musisz uratować trzech jeńców. Najpierw zajmij się więźniem najbardziej z prawej strony. Od miejsca, w którym startujesz przejdź w prawo i pozostając poza zasięgiem przeciwników obejdź ciężarówkę. Następnie wespnij się na półkę skalną. Kawałek dalej zauważysz przeciwnika - zabij go po cichu, a następnie skręć w lewo. Tu przed budynkiem zabij kolejnego wroga, a w środku, przy uwięzionej kobiecie, następnego. Następnie rozwiąż jeńca.

W pomieszczeniu na dole pokazanego domu znajdziesz ostatniego więźnia. - Miasto bólu | Zadania główne w Far Cry 4 - Far Cry 4 - poradnik do gry
W pomieszczeniu na dole pokazanego domu znajdziesz ostatniego więźnia.

Wróć teraz do miejsca, w którym zabiłeś pierwszego przeciwnika i skręć w lewo. Po swojej prawej stronie miniesz wieżyczkę strażniczą. Skręć teraz za budynek, który z kolei będzie po Twojej lewej stronie. Zaraz za rogiem wejdź do środka i wyeliminuj strażnika oraz uwolnij jeńca. Następnie na kolejnym budynku, również z lewej strony przedostań się przy użyciu kotwiczki na dach kolejnego budynku. Stamtąd przy jego końcu zeskocz na dach niższego domu, a następnie na ziemię. Na wprost przebiegnij lekko w górę po schodkach i skręć w lewo, gdzie znajdziesz trzeciego przetrzymywanego więźnia.

Wejdź do biura De Pleura

Omiń skupisko wrogów z prawej strony - po drodze wyeliminuj odosobnionego przeciwnika. - Miasto bólu | Zadania główne w Far Cry 4 - Far Cry 4 - poradnik do gry
Omiń skupisko wrogów z prawej strony - po drodze wyeliminuj odosobnionego przeciwnika.

Po sfotografowaniu trzech sal przesłuchań musisz udać się do biura De Pleura. Wybierz więc ścieżkę po prawej stronie od miejsca, w którym zrobiłeś ostatnie zdjęcie (zejdź na dół). Dzięki temu ominiesz większą grupę wrogów. Po znalezieniu dziury w ogrodzeniu zabij pojedynczego przeciwnika, a następnie już bez problemów ruszaj w wyznaczonym kierunku. Wejdź na górę, a następnie oknem do środka pomieszczenia. Zejdź po drabinie i otwórz drzwi. Teraz przez chwilę posłuchaj rozmowy telefonicznej De Pleura, po czym aktywowane zostanie kolejne zadanie.

Zanieś ciało De Pleura do samochodu

Nie musisz już pozostawać w ukryciu - jeśli chcesz zaszaleć niszcz wybuchające beczki. - Miasto bólu | Zadania główne w Far Cry 4 - Far Cry 4 - poradnik do gry
Nie musisz już pozostawać w ukryciu - jeśli chcesz zaszaleć niszcz wybuchające beczki.

W końcowej fazie misji nie musisz już zwracać uwagi na alarm. Nie oznacza to jednak, ze powinieneś rozpocząć rozwałkę. Najlepiej nadal jest używać luku i starać się omijać przeciwników lub eliminować ich po cichu, aby nie postawić na nogi całego obozu. W każdej chwili możesz zostawić niesione ciało i zająć się eliminacją wrogów. Po oczyszczeniu drogi wystarczy wrócić po De Pleura (będzie zaznaczony na minimapie) i spokojnie przenieść go do samochodu.

Zapakuj De Pleura i w drogę. - Miasto bólu | Zadania główne w Far Cry 4 - Far Cry 4 - poradnik do gry
Zapakuj De Pleura i w drogę.

Po wrzuceniu go do bagażnika siadaj za kierownicą i ruszaj do wskazanego miejsca. Jadąc odpowiednio szybko nie musisz przejmować się jednym ścigającym Cię samochodem. Dojechanie we wskazany punkt zakończy to zadanie.

Wykonanie tej misji równoznaczne jest z osłabieniem fortecy De Pleura, Varshakot. Bedzie to dobry moment na jej zaatakowanie.