Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Far Cry 4 - poradnik do gry

Far Cry 4 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Polowanie w Far Cry 4 | Podstawy poradnik Far Cry 4

Polowanie

Na mapie z łatwością sprawdzisz gdzie bytuje dany gatunek. - Polowanie w Far Cry 4 | Podstawy - Far Cry 4 - poradnik do gry
Na mapie z łatwością sprawdzisz gdzie bytuje dany gatunek.

Na mapie, po przejęciu sygnału z dzwonnicy, możesz zobaczyć ikony różnych zwierząt. Symbolizują one teren, na jakim dany gatunek występuje. Granice te nie są sztywne, zwierzęta często się przemieszczają, dlatego też jeśli nie możesz odnaleźć pożądanego gatunku poszukaj go w okolicy lub innym miejscu oznaczonym ikonką tego zwierzęcia. Czasami warto również przeczekać kilka godzin gry w strażnicy (po opcji szybkiej podróży skorzystaj z łóżka) - niektóre gatunki łatwo się płoszą (np. odgłosy wystrzałów) i potem ciężko jest je odszukać.

Ciała martwych zwierząt z których można zebrać skóry są oznaczone na minimapie szarym krzyżykiem (iksem). - Polowanie w Far Cry 4 | Podstawy - Far Cry 4 - poradnik do gry
Ciała martwych zwierząt z których można zebrać skóry są oznaczone na minimapie szarym krzyżykiem ("iksem").

Każde zabite zwierzę możesz oprawić, dzięki czemu uzyskasz przynętę oraz skórę konkretnego gatunku. Przynęt używasz do zwabiania drapieżników. Po jej rzuceniu na ziemię zazwyczaj w okolicy pojawi się np. niedźwiedź, tygrys lub pantera. Skóry służą natomiast do ulepszania swoich przedmiotów, np. zwiększenie ilości noszonych w plecaku rzeczy lub wykonania większej torby na materiały wybuchowe. W menu "Tworzenie przedmiotów" możesz sprawdzić jakich i ile skór potrzebujesz do kolejnego ulepszenia. Gdy zdobędziesz potrzebne materiały opcja wytworzenia ulepszenia stanie się aktywna.

Jeżeli nie możesz dogonić uciekającego zwierzęcia przejedź je, a następnie spokojnie wysiądź i oskuruj truchło. - Polowanie w Far Cry 4 | Podstawy - Far Cry 4 - poradnik do gry
Jeżeli nie możesz dogonić uciekającego zwierzęcia przejedź je, a następnie spokojnie wysiądź i oskuruj truchło.

Gatunki zwierząt (z których można pozyskać skóry) można podzielić na kilka rodzajów:

- niegroźne i płochliwe - do tej kategorii można zaliczyć np. świnie, makaki, sambary lub nachury. Są to zwierzęta, które nie atakują gracza, a uciekają przed nim. Ciężko je zabić, gdyż (może z wyjątkiem świni) są raczej bardzo szybkie, a spłoszyć je może byle wystrzał z oddali. Do tych zwierząt najlepiej podchodzić po cichu i zabijać je przy pomocy łuku, ewentualnie gonić samochodem i... przejeżdżać. Jeżeli nie możesz odszukać danego gatunku warto stworzyć miksturę łowiecką (potrzebny czerwony i niebieski kwiat) - oznaczy ona zwierzęta na kilkanaście sekund.

- agresywne (mniejszych rozmiarów) - tutaj można zaliczyć np. wilki, cyjony oraz pantery, a także rybę demona. Zwierzęta te atakują gracza i mogą go bez problemu zabić. Wilki oraz cyjony polują zwykle w grupach, przez co są jeszcze groźniejsze. Z drugiej strony pantery oraz tygrysy mimo atakowania w samotności nie ustępują im szybkością oraz zadawanymi obrażeniami. Polowanie na tego typu zwierzęta może być trudniejsze, w kryzysowych sytuacjach warto użyć broni i zebrać mniej skór, ale przeżyć. Do zwabienia tego rodzaju drapieżników możesz użyć przynęty.

- agresywne (duże) - najgroźniejsi przedstawiciele miejscowej fauny. Do kategorii tej można zaliczyć głównie nosorożce oraz niedźwiedzie. Są to najbardziej wytrzymałe zwierzęta, których nie warto próbować ustrzelić z łuku - tu przyda się mocna strzelba, a nawet CKM lub granaty (tak, aby osłabić, a nie zabić zwierzę).

Oprócz zwierząt, na które można polować, warto jeszcze wspomnieć o słoniach - po nauczeniu się odpowiedniej umiejętności można ich użyć do poruszania się, a nawet atakowania przeciwników. W grze występują również inne gatunki, np żółwie, czy węże, jednak nie można polować na nie celem uzyskania skór.

W przypadku płochliwych zwierząt upewnij się, że trafisz za pierwszym razem. - Polowanie w Far Cry 4 | Podstawy - Far Cry 4 - poradnik do gry
W przypadku płochliwych zwierząt upewnij się, że trafisz za pierwszym razem.

Polować również można na kilka sposobów. Najbardziej premiowanym jest czyste zabijanie. Oznacza to, że skóra będzie najmniej uszkodzona i w efekcie z jednego zwierzęcia otrzymasz jej dwie sztuki (oraz 20 punktów karmy). Aby tak się stało musisz zabić za pomocą rzuconego noża, strzały bądź przy użyciu walki wręcz. Najlepszym sposobem wydaje się tutaj strzelanie, szczególnie do zwierząt płochliwych i mniejszych - jeden celny strzał w głowę zadany z ukrycia powinien załatwić sprawę. Niekoniecznie będzie tak w sytuacji spotkania większych drapieżników - w przypadku niepowodzenia jest się bardzo narażonym na rozszarpanie. O ile więc w sytuacji dzikich kotów "czyste" polowanie może się udać, o tyle nie sprawdzi się podczas spotkania z nosorożcem, czy niedźwiedziem. Wtedy bez strzelby bądź jeszcze mocniejszej pukawki się nie obędzie. Reasumując: zwierzęta płochliwe oraz mniejsze drapieżniki staraj się zabijać "czysto" (uciekające stada możesz także rozjeżdżać samochodem), natomiast z większymi okazami się nie patyczkuj.

Wypatrzenie ryby z łodzi stanie się łatwiejsze po wytworzeniu Mikstury łowieckiej. - Polowanie w Far Cry 4 | Podstawy - Far Cry 4 - poradnik do gry
Wypatrzenie ryby z łodzi stanie się łatwiejsze po wytworzeniu Mikstury łowieckiej.

Mały wyjątek stanowi polowanie na rybę. Ciężko jest ją wypatrzyć z brzegu (przyda się tuta Mikstura łowiecka), jeżeli jednak uda Ci się ta sztuka uchwyć ją swoim aparatem, a następnie zastrzel z łodzi lub z lądu. Potem musisz jeszcze zanurkować i pod wodą oskurować zwierzę. Innym sposobem jest zwyczajne wejście do wody - ryba będzie wtedy podpływać i atakować. W pewnym momencie jednak złapie ona Ajay'a za nogę, co uruchomi QTE. Wciskaj wtedy odpowiedni przycisk, aby zabić rybę, po czym będziesz mógł zebrać jej skórę.

Na grubego zwierza przyda się prawdziwie zabójcza broń. - Polowanie w Far Cry 4 | Podstawy - Far Cry 4 - poradnik do gry
Na grubego zwierza przyda się prawdziwie zabójcza broń.

Pamiętaj także, iż zwierzęta zabite za pomocą materiałów wybuchowych lub ognia będą miały uszkodzoną skórę, a w efekcie ich śmierć nie przyniesie Ci żadnej korzyści. Liczy się tutaj jednak ostatni strzał, dlatego też nic nie stoi na przeszkodzie, aby "zmiękczyć" nosorożca granatami, a dobić bardziej konwencjonalnie, ze strzelby. W wielu przypadkach można także łatwo zdobyć skórę drapieżników - wystarczy posiadać jippa z CKM-em (lub znajdować się w pobliżu gniazda ogniowego). Rzucaj wtedy przynęty i szybko łap za broń, aby błyskawicznie pozbywać się zwierząt, które skusiły się na świeże mięsko. Dzięki sile tej broni bez problemu ubijesz niedźwiedzia, czy tygrysa bengalskiego. Przyda się również przy polowaniu na nosorożce, uważaj jednak, gdyż te mogą przewrócić wóz. Wtedy uciekaj szybko... do wody, do której zwierze nie wejdzie.

Raj dla myśliwego. - Polowanie w Far Cry 4 | Podstawy - Far Cry 4 - poradnik do gry
Raj dla myśliwego.

Do maksymalnego ulepszenia przedmiotów wymagane są skóry specjalnych zwierząt. Zdobędziesz je wypełniając zadania z serii "Tydzień mody w Kyracie" (zobacz w rozdziale "Aktywności").