Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Far Cry 4 - poradnik do gry

Far Cry 4 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Mikstury w Far Cry 4 | Podstawy poradnik Far Cry 4

Mikstury

Kolor rośliny mówi o tym, jaki liść otrzymasz. - Mikstury w Far Cry 4 | Podstawy - Far Cry 4 - poradnik do gry
Kolor rośliny mówi o tym, jaki liść otrzymasz.

Podczas przemierzania Kyratu niejednokrotnie na swojej drodze natkniesz się na roślinę, której liście można zebrać. Posłużą one następnie do wykonania jednej z mikstur, które przez pewien czas dają różne bonusy.

Z menu tworzenia mikstur możesz w łatwy sposób wybrać tą pożądaną. - Mikstury w Far Cry 4 | Podstawy - Far Cry 4 - poradnik do gry
Z menu tworzenia mikstur możesz w łatwy sposób wybrać tą pożądaną.

Aby móc wytwarzać wybrane mikstury musisz zainwestować punkty doświadczenia i wybrać odpowiednią z umiejętności. W dalszej części dostępne są kolejne zdolności, poprawiająca działanie mikstur oraz wydłużające czas działania. Każda mikstura zużywana jest po jej wytworzeniu (wymagane jest posiadanie liści odpowiedniego koloru).

Dostępne mikstury

1. Mikstura lecznicza (dwa zielone liście) - wytwarzana automatycznie po zebraniu liści. Leczy ona określoną ilość pasków zdrowia, która może zostać zwiększona poprzez wybranie odpowiednich umiejętności. Przed cięższymi zadaniami zawsze warto mieć ze sobą kilka sztuk.

2. Mikstura łowiecka (niebieski oraz czerwony liść) - podświetla wrogów ora zwierzęta znajdujące się w okolicy. Ulepszenie pozwala na bezgłośne poruszanie się oraz pozostawanie obojętnym do zwierząt (chyba, że zostaną sprowokowane). Idealna na polowania.

3. Mikstura przeżycia (czerwony oraz żółty liść) - redukuje otrzymywane obrażenia (walka wręcz) oraz zmniejsza szansę na ogłuszenie przez wroga. Ulepszenie obniża także obrażenia otrzymywane od pocisków. Warto użyć, gdy coś pójdzie nie tak i zrobi się gorąco.

4. Mikstura przedawkowania (biały oraz fioletowy liść) - zadajesz, ale również i otrzymujesz, podwójne obrażenia. Można używać, gdy zajmujesz w miarę bezpieczną pozycję i chcesz szybko wykończyć przeciwników.

5. Mikstura skupienia (niebieski oraz żółty liść) - poruszasz się znacznie szybciej, możesz również dłużej wytrzymać pod wodą. Po kolejnym ulepszeniu podczas biegania będziesz także unikał części wystrzelonych w Twoją stronę pocisków, dzięki czemu otrzymasz mniejsze obrażenia.

Ogród (dom Ghale'ów)

W ogrodzie znajdziesz wszystkie potrzebne składniki. - Mikstury w Far Cry 4 | Podstawy - Far Cry 4 - poradnik do gry
W ogrodzie znajdziesz wszystkie potrzebne składniki.

Jeżeli masz problem ze znalezieniem roślin, lub zwyczajnie nie masz na to czasu, dobrym wyjściem jest zakup odpowiedniego ulepszenia w domu Ghale'ów (Ogród za 300 000$). Znajdziesz wtedy wszystkie rośliny w jednym miejscu, przed domem.