Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Far Cry 4 - poradnik do gry

Far Cry 4 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Równowaga sił w Far Cry 4 | Porady i zakończenia gry poradnik Far Cry 4

Amitą oraz Sabalem kierują odmienne pobudki. - Równowaga sił w Far Cry 4 | Porady i zakończenia gry - Far Cry 4 - poradnik do gry
Amitą oraz Sabalem kierują odmienne pobudki.

Misje z cyklu "Równowaga sił" to zadania, w których musisz wybrać pomiędzy Sabalem, a Amitą. Oznacza to wykonanie nieco innego lub też kompletnie zmienionego zadania. Wybór ma również zwykle pewien wpływ na zadania następujące później, zależnie od tego, kto jest przywódcą Złotego Szlaku. Wykonanie misji dla wybranego lidera ustanawia go w roli przywódcy do czasu następnej misji z cyklu "Równowaga sił", natomiast to ostatni wybór jest kluczowy. Poparta przez Ciebie osoba zostanie ostatecznym przywódcą Złotego Szlaku.

Wybór nr 1

Spór będzie dotyczył Twojego następnego zadania - odzyskanie danych wywiadowczych (wybór Amity, misja "Myśliwy i zwierzyna") lub obronienie obozu (wybór Sabala, misja "Głos buntu"). Od dokonanego wyboru zależy przebieg misji, nieco zmienia się również kolejne zadanie ("Wymiana kulturalna").

Wybór nr 2

Kolejne spięcie między liderami będzie dotyczyło plantacji opium. Amita będzie chciała ją przejąć ("Przejęcie"), natomiast Sabal zniszczyć ("Spal wszystko"). Wybór ma także niewielki wpływ na kolejne zadania: "Śpiący święci" oraz "Miasto bólu".

Wybór nr 3

Trzeci wybór pomiędzy misją Amity i Sabala dotyczy fabryki narkotyków. Jeżeli poprzesz Amitę Twoim zadaniem będzie zdobycie jej, aby Złoty Szlak mógł zrobić z niej późniejszy użytek (misja "Chemia zaawansowana"). Sabal pragnie natomiast zrównać fabrykę z ziemią (misja "Podstawy chemii"). Wybór ma marginalny wpływ na jedno z kolejnych zadań ("Klucz do północy").

Wybór nr 4

Najważniejszy wybór, rzutujący na zakończenie rozgrywki. Amita pragnie zniszczenia świątyni Jalendu, dzięki czemu wyzwoli kobiety oraz Kyrat z zabobonnych tradycji (zadanie "Starcie kultur"). Sabal z drugiej strony chce uratować świątynię i zjednoczyć lud pod sztandarem tradycji i dawnych przekonań (misja "Zaprzestać i zaniechać"). Twój wybór będzie miał wpływ na kolejną misję, jaką otrzymasz - "Dolina śmierci" w przypadku poparcia Amity lub "Kryj się", jeżeli zdecydowałeś się wspomóc Sabala. Co oczywiste zmieni się także osoba, którą będziesz mógł zabić w zadaniu "Kto sieje wiatr zbiera burzę". I na koniec: od wyboru zależy kto będzie przewodził Złotemu Szlakowi oraz, po pokonaniu Pagana, całemu Kyratowi. Z osobą tą będziesz mógł spotkać się po zakończeniu rozgrywki (opis poniżej).

Ostatnie spotkanie z Amitą

Amita i jej wielkie plany w praktyce. - Równowaga sił w Far Cry 4 | Porady i zakończenia gry - Far Cry 4 - poradnik do gry
Amita i jej wielkie plany w praktyce.

Jeżeli w końcowym wyborze poparłeś Amitę (misja "Starcie kultur") możesz ją spotkać już po zakończeniu gry i ostatecznej konfrontacji z Paganem (niezależnie od zakończenia, jakie wybrałeś). W tym celu udaj się do Tirthy. Zobaczysz przerywnik, w którym Amita wykorzystuje żołnierzy Złotego Szlaku do wyciągania dzieci z domów i wysyłania ich do pracy na plantacji opium. Tej samej, którą mogłeś ocalić w jednym z zadań.

Ostatnie spotkanie z Sabalem

Sabal nie należy do ludzi łatwo wybaczających. - Równowaga sił w Far Cry 4 | Porady i zakończenia gry - Far Cry 4 - poradnik do gry
Sabal nie należy do ludzi łatwo wybaczających.

W przypadku poparcia Sabala w ostatnim zadaniu (misja "Zaprzestać i zaniechać") będziesz mógł go spotkać po zakończeniu rozgrywki, niezależnie od rozwiązania sprawy z Paganem. W tym celu udaj się do świątyni Jalendu, przed główne wejście. Zobaczysz filmik, w którym ludzie Sabala podcinają gardła uwięzionym cywilom, którzy wcześniej poparli Amitę. Wszystkiemu przygląda się natomiast Bhadra, nowa Tarun Matara. Wygląda więc na to, że plan Sabala o zjednoczeniu Kyratu to czyste mrzonki.