Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Far Cry 4 - poradnik do gry

Far Cry 4 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Zabij albo zgiń | Zadania główne w Far Cry 4 poradnik Far Cry 4

Zabij albo zgiń

Znajdź i zabij porucznika Yumy

Misję tą rozpoczniesz spotykając się z Willisem na lotnisku. Upewnij się przed nią, że masz odpowiednią ilość amunicji oraz mikstur zdrowia. W kryzysowych sytuacjach może się przydać granatnik, dobrym pomysłem jest także zabranie snajperki (jeżeli potrafisz nią sprawnie operować).

Twój cel będzie oznaczony pomarańczowy kolorem. - Zabij albo zgiń | Zadania główne w Far Cry 4 - Far Cry 4 - poradnik do gry
Twój cel będzie oznaczony pomarańczowy kolorem.

Po dotarciu do pierwszej wioski uważaj na przeciwników, gdyż noszą oni białe kombinezony i czasami trudno ich zauważyć. W okolicy, z lewej strony tego miejsca, czai się także snajper, dlatego postaraj się nie wychodzić na otwarty teren. Poszukiwanego porucznika znajdziesz na dachu budynku, mniej więcej w centrum obozu. Zabij go, a następnie sfotografuj ciało. Okaże się, że nie był to poszukiwany przez Ciebie dowódca, ruszaj więc w dalszą drogę - jeżeli pozostawałeś cicho nie zaczynaj niepotrzebnej rozwałki.

Dotrzyj do porzuconego klasztoru

Uważaj na przeciwników za oknami. - Zabij albo zgiń | Zadania główne w Far Cry 4 - Far Cry 4 - poradnik do gry
Uważaj na przeciwników za oknami.

Zatrzymaj się przed dwiema ścianami. Przez okna możesz tutaj dostrzec dwóch przeciwników. Zejdź niżej z prawej strony, a następnie zlikwiduj tego, który stoi bliżej. W dogodnym momencie zabij drugiego, a także kolejnego żołnierza, który przechadza się po ścieżce.

Budynek, na dachu którego uzupełnisz zapasy amunicji. - Zabij albo zgiń | Zadania główne w Far Cry 4 - Far Cry 4 - poradnik do gry
Budynek, na dachu którego uzupełnisz zapasy amunicji.

Teraz ruszaj lekko w lewo, na budynek (na dachu przeciwnik). Uważaj na wroga chodzącego na balkoniku - oznacz go i wdrap się na taras, gdy ten będzie odwrócony. Podobnie uczyń z przeciwnikiem na dachu. Zabij go po cichu i uzupełnij amunicję. Kierując się do kolejnego punktu uważaj jeszcze na dwóch przeciwników. Następnie otwórz bramę.

Zidentyfikuj porucznika Yumy

Omiń rozmawiających żołnierzy z prawej strony (wiszące liny). - Zabij albo zgiń | Zadania główne w Far Cry 4 - Far Cry 4 - poradnik do gry
Omiń rozmawiających żołnierzy z prawej strony (wiszące liny).

Na terenie klasztoru zaraz po wejściu zauważysz dwóch przeciwników. Poczekaj aż zaczną rozmawiać i ruszaj w prawo. Wdrap się po wiszących linach i obejdź kompleks koło muru.

Przy jego końcu (ominiesz oparty o skrzynię łuk) przejdź przez drzwi do budynku widocznego na obrazku - Zabij albo zgiń | Zadania główne w Far Cry 4 - Far Cry 4 - poradnik do gry

Przy jego końcu (ominiesz oparty o skrzynię łuk) przejdź przez drzwi do budynku widocznego na obrazku. Następnie po drugiej stronie wyjdź i od razu przejdź na schody wiodące do pomieszczenia powyżej. W środku zabij przeciwnika i wyjdź na samą górę budynku.

Po wyjściu na powierzchnię skręć w prawo - Zabij albo zgiń | Zadania główne w Far Cry 4 - Far Cry 4 - poradnik do gry

Po wyjściu na powierzchnię skręć w prawo. Po krótkiej chwili dotrzesz do balkoniku, w okolicy którego spotkasz poszukiwanego porucznika (screen). Zabij go i przeszukaj, a następnie zejdź na dół, w stronę bramy. Po drodze wyeliminuj snajpera, a przed samą bramą kolejnego przeciwnika (możesz tutaj chwilkę poczekać, aż ten odejdzie od drzwi). Następnie otwórz bramę.

Znajdź przejście przez jaskinię

Nie pchaj się w centrum, gdzie najwięcej jest przeciwników - zamiast tego obierz małą ścieżkę przy skałach, z prawej strony. - Zabij albo zgiń | Zadania główne w Far Cry 4 - Far Cry 4 - poradnik do gry
Nie pchaj się w centrum, gdzie najwięcej jest przeciwników - zamiast tego obierz małą ścieżkę przy skałach, z prawej strony.

W jaskini dotrzesz do dużej sali, w której natkniesz się na kilku przeciwników. Wybierz drogę z prawej. Po przeciwnej stronie zauważysz przeciwnika, zabij go, a następnie wejdź do wody (zrób przy tym jak najmniej hałasu, aby wrogowie nie zwrócili na Ciebie uwagi. Gdy to zrobią możesz ich zgubić nurkując przez chwilę). Następnie wyjdź na most (uważaj na ciężkozbrojnego żołnierza z miotaczem płomieni) i błyskawicznie przejdź na drugą stronę. Nawet jeżeli w tym momencie zostaniesz zauważony nie walcz z przeciwnikami, a szybko wybiegnij z jaskini.

Znajdź i zabij porucznika Yumy

Podczas poruszania się po tym terenie miej na uwadze, że jest on obserwowany przez snajperów. - Zabij albo zgiń | Zadania główne w Far Cry 4 - Far Cry 4 - poradnik do gry
Podczas poruszania się po tym terenie miej na uwadze, że jest on obserwowany przez snajperów.

Dotrzesz do rozległego obszaru, w którym roi się od przeciwników. Jeżeli do ich likwidacji używasz łuku upewnij się, że strzelasz w głowę - do ich zabicia wymagane są dwa celne strzały, jeżeli nie oddasz ich odpowiednio szybko niemal na pewno zostaniesz wykryty. Na początku wyeliminuj dwóch przeciwników na dole, z prawej strony - jeżeli posiadasz odpowiednią umiejętność zabij obu na raz. Następnie ruszaj pod górkę i skręć w prawo, do niewielkiego przesmyku w skałach. Zabij spacerującego tutaj przeciwnika.

Dojdziesz do miejsca pokazanego na obrazku - Zabij albo zgiń | Zadania główne w Far Cry 4 - Far Cry 4 - poradnik do gry

Dojdziesz do miejsca pokazanego na obrazku. Przed Tobą znajduje się dwóch snajperów, lekko z lewej kolejnych dwóch. Obierz drogę z prawej strony, gdzie natkniesz się jeszcze na zwykłego przeciwnika. Następnie zabij snajperów. Powinno Ci się to jeszcze udać po cichu, jeśli jednak nie chcesz ryzykować najlepiej załatw obu z granatnika bądź rzuconym granatem. Następnie zeskocz ze skarpy kawałek niżej i idź w stronę dwóch ostatnich przeciwników. Rzuć w ich kierunku granat, a sam zaskocz ich z karabinem - jest to głośny, ale najszybszy i skuteczny sposób.

Za ostatnim przesmykiem znajdziesz poszukiwanego przeciwnika, w obstawie kilku pomniejszych wojaków. - Zabij albo zgiń | Zadania główne w Far Cry 4 - Far Cry 4 - poradnik do gry
Za ostatnim przesmykiem znajdziesz poszukiwanego przeciwnika, w obstawie kilku pomniejszych wojaków.

Twój ostateczny cel znajduje się zaraz za wąskim przejściem. Twoim zadaniem jest wyeliminowanie kilku przeciwników oraz samego dowódcy (tego znajdziesz w górnej części, koło CMK-u). Sprawę dość sprawnie możesz załatwić za pomocą snajperki (jeśli jej nie masz na wyposażeniu cofnij się kawałek do ciał zabitych przed momentem snajperów). Jeżeli chcesz pozostań jeszcze w ukryciu i wyeliminuj kilku przeciwników po cichu. Gdy Twoja obecność zostanie odkryta nie wahaj się i użyj całego arsenału, jaki posiadasz. Wyczyszczenie tego miejsca z przeciwników kończy to zadanie. Po chwili zostaniesz przeniesiony do Kyratu, nie zapomnij o otwarciu spadochronu, gdyż będziesz szybował.