Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

DayZ - poradnik do gry

DayZ - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

DayZ: Granie w grupie - obozy, porady DayZ poradnik

Granie w grupie, obozy

Znalezienie klanu lub granie w gronie znajomych znacznie zwiększa Twoją szansę na przeżycie - DayZ: Granie w grupie - obozy, porady - DayZ - poradnik do gry

Znalezienie klanu lub granie w gronie znajomych znacznie zwiększa Twoją szansę na przeżycie. Samotna walka sprawdza się tylko do pewnego momentu, ponieważ wielu bandytów i graczy nastawionych na PVP działa w dobrze zorganizowanych grupach. Na dzień dzisiejszy znalezienie przyjaznego klanu w grze graniczy z cudem, ale z pomocą przychodzą rozliczne fora DayZ, z oficjalnym forum na czele. Znajdziesz tam wiele wątków rekrutacyjnych, dzięki czemu znacznie łatwiej znajdziesz przyjaznych graczy, niezależnie od tego czy wybierasz drogę bohatera czy bandyty.

Jeśli należysz do niewielkiej grupy graczy, którzy wybierają jasną stronę mocy, zdecydowanie łatwiej jest spacyfikować potencjalne zagrożenie bez konieczności zabijania - DayZ: Granie w grupie - obozy, porady - DayZ - poradnik do gry

Jeśli należysz do niewielkiej grupy graczy, którzy wybierają "jasną stronę mocy", zdecydowanie łatwiej jest spacyfikować potencjalne zagrożenie bez konieczności zabijania. Każdy gracz, który napotka na swej drodze kilkuosobową grupę uzbrojonych przeciwników nie odważy się na atak, jeśli ma choć trochę oleju w głowie.

Współpracując w grupie warto pokusić się o wybudowanie sobie obozu z namiotami, w których można przetrzymywać zdobyte łupy - DayZ: Granie w grupie - obozy, porady - DayZ - poradnik do gry

Współpracując w grupie warto pokusić się o wybudowanie sobie "obozu" z namiotami, w których można przetrzymywać zdobyte łupy. Warto robić takie zapasy, ponieważ w razie śmierci zawsze można wrócić do obozu, aby się dozbroić. Obozy najlepiej budować w miejscach trudno dostępnych i najmniej odwiedzanych. Najlepiej nadają się do tego puste przestrzenie tuż poza granicami mapy, ponieważ takie obozy znaleźć można jedynie z powietrza. Każde inne miejsce w środku lądu prędzej czy później zostanie odnalezione i ograbione przez szczęśliwego znalazcę. Takie odosobnione obozy są również dobrą kryjówką dla pojazdów.

1 - DayZ: Granie w grupie - obozy, porady - DayZ - poradnik do gry
2 - DayZ: Granie w grupie - obozy, porady - DayZ - poradnik do gry
Wire Fence Kit (drut kolczasty) - DayZ: Granie w grupie - obozy, porady - DayZ - poradnik do gry

Wire Fence Kit (drut kolczasty)

Sandbags (worki z piaskiem)

Tank trap kit (blokada drogowa)

3 - DayZ: Granie w grupie - obozy, porady - DayZ - poradnik do gry

4 - DayZ: Granie w grupie - obozy, porady - DayZ - poradnik do gry

Bear Trap (pułapka na niedźwiedzie) - DayZ: Granie w grupie - obozy, porady - DayZ - poradnik do gry

Bear Trap (pułapka na niedźwiedzie)

Entrenching Tool (narzędzia to fortyfikacji)

Tent (niamiot)

Do wybudowania obozu z prawdziwego zdarzenia potrzebne będą nie tylko namioty, ale również przedmioty, które utrudnią wstęp do namioty niepowołanym osobom. Do budowania fortyfikacji potrzebne są odpowiednie narzędzia (entrenching tool) oraz drut kolczasty, worki z piaskiem i blokady drogowe. Odpowiednio ustawione mogą uniemożliwić wejście do obozu graczowi, który nie posiada skrzyni narzędziowej (niezbędnej do rozmontowania fortyfikacji). Dodatkowo, jako środek bezpieczeństwa można zastosować pułapki na niedźwiedzie, które łamią nogi niepowołanym gościom.

Fortyfikacje i pułapki można również w kreatywny sposób wykorzystywać w walce - np. blokując wrogom dostęp do budynku, czy zastawiając sidła na snajperskich wzgórzach.