Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

DayZ - poradnik do gry

DayZ - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

DayZ: Porady przed rozpoczęciem gry DayZ poradnik

Poniższy zestaw porad należy potraktować jako swego rodzaju "niezbędnik", którego zapamiętanie pozwoli uniknąć błędów najczęściej popełnianych przez początkujących graczy i przy odrobinie szczęścia nieco dłużej przeżyć. Oczywiście najważniejsza jest praktyka.

  1. Nie przywiązuj się zanadto do życia swojej postaci. Zanim zaczniesz naprawdę grać wybadaj grunt. Pobaw się w berka z Zedami, ucząc się ich zachowań. Sprawdź, z jakiej wysokości możesz skoczyć bez złamania kości lub doznania szoku. Sprawdzaj, co możesz znaleźć w różnych miejscach na mapie. Po prostu wypróbuj wszystko co przyjdzie Ci do głowy. Zaczynając od zera nic nie ryzykujesz, a zyskasz cenne doświadczenie.
  2. Przyzwyczaj się do przykucniętej pozycji i powolnego poruszania w terenach innych niż rozległe pola i gęste lasy. Każdy nierozważny ruch czy hałas może ściągnąć na Ciebie uwagę Zedów.
  3. Czołgając się z wciśniętym klawiszem [SHIFT] stajesz się praktycznie niewidzialny dla zombiaków. Oczywiście cały czas zachowuj bezpieczny dystans.
1 - DayZ: Porady przed rozpoczęciem gry - DayZ - poradnik do gry
  1. Strzelaj do Zedów tylko w ostateczności. Hałas wystrzału ściągnie ich jeszcze więcej (nie wspominając o zdradzeniu twojej lokalizacji innym graczom).
  2. Z powodu słabej synchronizacji z serwerem zombiaki mogą biec jeszcze chwilę po oddaniu do nich strzału. Zaczekaj z oddaniem kolejnego, zanim nie upewnisz się, że poprzedni był lub nie był śmiertelny.
  3. W razie pościgu skieruj się do lasu lub szukaj schronienia w otwartych budynkach. W lesie łatwiej zgubić zombiaki, a pomieszczenia sprawiają, że Zedy zwalniają i mogą w efekcie zgubić Cię z oczu.
  4. Nawet płytka woda jest w stanie zatrzymać ścigające Cię zombiaki na tyle długo, abyś mógł się oddalić na bezpieczną odległość.
2 - DayZ: Porady przed rozpoczęciem gry - DayZ - poradnik do gry
  1. Nie pływaj zbyt długo, inaczej możesz zgubić część posiadanych przedmiotów i wychłodzić organizm.
  2. Uwagę Zedów można łatwo odwrócić poprzez rzucenie w ich stronę jakiegoś przedmiotu. Dotyczy to zwłaszcza flar drogowych i granatów dymnych, ponieważ przyciąga ich syczący dźwięk. Może Ci to kupić kilka cennych chwil na ucieczkę.