Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

DayZ - poradnik do gry

DayZ - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

DayZ: Latarki DayZ poradnik

Latarki

Każdy gracz rozpoczyna swoją wędrówkę z wybrzeża wyposażony w podstawową latarkę - DayZ: Latarki - DayZ - poradnik do gry

Każdy gracz rozpoczyna swoją wędrówkę z wybrzeża wyposażony w podstawową latarkę. Emituje ona na tyle intensywny stożek światła, aby można było bez problemu poruszać się w ciemności. Stożek światła jest dość mocno skupiony, a więc spora część ekranu i tak pozostanie czarna, a kontrast między światłem i ciemnością dodatkowo potęguje ten efekt. Latarka ma jednak dwie bardzo istotne zalety: zombie nie reagują na jej światło, a skierowana w stronę nawet bardzo odległych budynków podkreśla ich kontury. Oczywistą wadą jest natomiast fakt, iż inni gracze grasujący po nocy z łatwością dostrzegą jej światło. Światło latarki można wykorzystać przeciw mordercom grasującym nocami, zwłaszcza jeśli wyposażeni są w noktowizor. Strumień światła skierowany w stronę gracza używającego noktowizora oślepi go na kilka chwil, dając możliwość ucieczki lub ataku. Oczywiście sprawdza się to tylko na krótkie dystanse. Na duże odległości jedynie zdradza naszą pozycję.

W DayZ można znaleźć również latarkę wojskową - DayZ: Latarki - DayZ - poradnik do gry

W DayZ można znaleźć również latarkę wojskową. Jak sama nazwa wskazuje, najczęściej można je spotkać w budynkach wojskowych, od ambon myśliwskich po baraki. Jej czerwone światło nie przenika przez obiekty tak bardzo jak światło klasycznej latarki i znacznie trudniej dostrzec je z daleka. Dodatkową zaletą jest fakt, iż światło z latarki wojskowej nie oślepia użytkowników gogli noktowizyjnych a z daleka nie jawi się jako super-jaskrawy punkt. Pomaga to pozostać niezauważonym przez nocnych snajperów, jak również pozwala uniknąć przypadkowego oślepienia członków drużyny. Latarek można używać bez ograniczeń, ponieważ w DayZ nie zaimplementowano efektu wyładowujących się baterii.