Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

DayZ - poradnik do gry

DayZ - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

DayZ: Odnajdywanie pozycji DayZ poradnik

Odnajdywanie pozycji

mapa

Mapa to jeden z najwcześniej odnajdowanych przedmiotów bardzo upraszczających odnajdywanie się w terenie - DayZ: Odnajdywanie pozycji - DayZ - poradnik do gry

Mapa to jeden z najwcześniej odnajdowanych przedmiotów bardzo upraszczających odnajdywanie się w terenie. Jeżeli grasz na jednym z niższych poziomów trudności, mapa będzie działać jak GPS, pokazując twoją lokalizację, a nawet kierunek w którym jesteś zwrócony. Na poziomach trudności weteran i ekspert takiego ułatwienia już nie ma.

Kluczem do znalezienia swojej lokalizacji za pomocą mapy jest rozejrzenie się w okolicy za charakterystycznymi punktami, które łatwo na niej znaleźć. Wejście na wzniesienie z którego dobrze widać okolicę bardzo w tym pomoże, ale nie jest niezbędne. Odnajdź punkty charakterystyczne w otaczającej się okolicy i spróbuj odszukać je na mapie. Takimi punktami mogą być drogi, miasteczka, doki, ruiny zamków itp.

kompas

Działania kompasu raczej tłumaczyć nie trzeba - DayZ: Odnajdywanie pozycji - DayZ - poradnik do gry

Działania kompasu raczej tłumaczyć nie trzeba. Jego znalezienie powinno być priorytetem na początku życia nowej postaci. Kompas w połączeniu z mapą to praktycznie "analogowy" GPS i bez trudu odnajdziesz się z nim w terenie. Gorzej, jeśli posiadasz tylko kompas, a nie masz przy sobie mapy. Tuż po zalogowaniu na serwer w prawym-dolnym rogu ekranu pojawia się nazwa najbliższej lokalizacji. Korzystając z map, które można znaleźć w internecie odnajdź swoją przybliżoną lokalizację i używając kompasu rusz w kierunku celu, jaki Cię interesuje.

GPS

GPS to najpotężniejsze narzędzie nawigacyjne w grze - DayZ: Odnajdywanie pozycji - DayZ - poradnik do gry

GPS to najpotężniejsze narzędzie nawigacyjne w grze. Nie dość, że widać na nim kierunek w jakim zwrócona jest postać, to jeszcze wyświetla się na nim topografia terenu oraz nazwy lokalizacji, a nawet budynki. GPS działa praktycznie jak mini-mapy w wielu innych grach, dzięki czemu naprawdę trudno się zgubić, zwłaszcza w połączeniu z mapą papierową.