Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

DayZ - poradnik do gry

DayZ - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

DayZ: Kanały komunikacji DayZ poradnik

Kanały komunikacji

W DayZ można komunikować się pisemnie na trzech różnych kanałach oraz głosowo za pomocą wbudowanego systemu Voice Over Net - DayZ: Kanały komunikacji - DayZ - poradnik do gry

W DayZ można komunikować się pisemnie na trzech różnych kanałach oraz głosowo za pomocą wbudowanego systemu Voice Over Net.

Kanały komunikacji zmienia się klawiszami [,] oraz [.] lub strzałkami góra/dół, kiedy linia czatu jest już otwarta. Dostępne kanały to:

  • Kanał grupy (zielony)
  • Kanał pojazdu (żółty)
  • Bezpośrednia rozmowa (biały)
Posiadanie podpiętego i skonfigurowanego mikrofonu bardzo ułatwia interakcję z innymi graczami i jest bardzo popularną formą komunikacji w grze - DayZ: Kanały komunikacji - DayZ - poradnik do gry

Posiadanie podpiętego i skonfigurowanego mikrofonu bardzo ułatwia interakcję z innymi graczami i jest bardzo popularną formą komunikacji w grze.

Komunikacja głosowa może zrobić wielką różnicę podczas pierwszych kontaktów z napotkanymi ocalałymi. W końcu szybciej możesz oznajmić swoje pokojowe zamiary mówiąc niż pisząc. Kiedy przytrzymasz klawisz [CAPS LOCK] obok pola czatu pojawi się ikona mikrofonu, sygnalizująca, że w tym momencie posługujesz się komunikacją głosową. Kolor ikony zależy od wybranego kanału komunikacji.

Od razu po wejściu do gry upewnij się, że wybrałeś rozmowę bezpośrednią (biały kolor). W razie konfrontacji z innym graczem wolałbyś pisać do niego, zamiast to nieistniejącej grupy - to samo tyczy się komunikacji głosowej, która korzysta z tych samych kanałów. Zasięg rozmowy bezpośredniej to maksymalnie 80m, przy czym głos przy takiej odległości jest już ledwie słyszalny.