Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

DayZ - poradnik do gry

DayZ - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

DayZ: Co dalej - bandyta czy bohater? Lokacje DayZ poradnik

Kiedy skompletujesz swój ekwipunek, jest wiele możliwych scenariuszy rozgrywki. Są one ograniczone tylko i włącznie przez twoją wyobraźnię. Ten fragment poradnika opisuje najpopularniejsze z nich.

Ekipa zebrana w jednym z większych miast Czarnorusi - DayZ: Co dalej - bandyta czy bohater? Lokacje - DayZ - poradnik do gry
Ekipa zebrana w jednym z większych miast Czarnorusi

Bandyta, czy raczej bohater ?

Dwa najczęstsze rodzaje graczy w DayZ to bandyta i bohater. Nie jest wcale powiedziane, że bandyta jest całkiem zły. Wybór należy do ciebie i nikt nie ma prawa narzucać ci swojego stylu gry. To tobie ma ona dostarczać największą przyjemność.

Postać bandyty

Kiedy uda ci się zdobyć jakąś broń, zadasz sobie na pewno pytanie, czy powinienem zrobić z niej użytek jak najszybciej? Otóż jeśli na to pytanie odpowiedziałeś twierdząco, to jest duża szansa na to, że zostaniesz bandytą. Taki gracz traktuje wszystko, co się rusza jako zagrożenie i najczęściej strzela do każdego gracza (nawet nieuzbrojonego). Takie zachowanie jest oczywiście uzasadnione, ponieważ każdy boi się o swój cenny ekwipunek czy też o swoją postać. Typowi bandyci udają się do miast, w których nowi gracze szukają przedmiotów, potrzebnych do przetrwania. Lubią też rozstawiać się w pobliżu bloków, kamienic czy też szpitali i komisariatów. Dotychczas największe bitwy rozgrywane były w Elektrozavodsku, aktualnie jest to Berezino. Miejsca te będą dynamicznie się zmieniać wraz ze zmianą miejsc odrodzeń w kolejnych aktualizacjach. Tak czy inaczej, wejście do jakiegokolwiek z nich, bez broni, kończy się śmiercią.

Inne, typowe dla bandytów miejsca, to przede wszystkim lotniska. Lubią oni zamykać się w budynkach takich jak więzienia czy wieże kontroli lotów. Jedynym sposobem na ich wytropienie jest poczekanie, aż ktoś inny wejdzie do budynku lub użycie glitchowania.

Bandyci uwielbiają też okradać innych, obezwładniając ich przy użyciu kajdanek. Najczęściej pobierają jak najwięcej krwi, aby potem podać ją sobie lub innym. Następnie zabierają graczom jedzenie, picie i ubrania, a następnie karmią ich zgniłymi owocami. Jak można się domyślać, kończy się to śmiercią. Sami oceńcie, czy jest to satysfakcjonujący was sposób rozgrywki.

Gracz bohater

Ten typ gracza lubi po prostu pomagać innym. Jeżeli nie czujesz się mocny w strzelaniu lub też nie chcesz zabijać bezbronnych, nowych graczy, to powinieneś spróbować swoich sił właśnie jako bohater. Przed tym jednak, musisz zaopatrzyć się w kilka dodatkowych puszek jedzenia i butelek wody, które możesz podarować innym. Celem graczy identyfikujących się jako bohaterzy, jest pomoc innym. Najczęściej polega ona na wymianie informacji, czy podarowaniu jedzenia graczowi, który dopiero się odrodził. Oczywiście, największa przyjemnością będzie dla ciebie tropienie i zabijanie bandytów, których bardzo łatwo znaleźć. Zazwyczaj najłatwiej pytać innych graczy, przy użyciu komunikacji głosowej, czy nie słyszeli dźwięków wystrzału w pobliskich miastach.

Bohaterzy też muszą strzelać. Nikt nie powiedział, że nie mogą. Jednak w ich przekonaniu, zabijanie bezbronnych jest bez sensu, ponieważ nie stanowią oni bezpośredniego zagrożenia. I właśnie dlatego dużo graczy wybiera połączenie dwóch stylów gry, co jest najrozsądniejszym wyborem. Najczęściej wtedy strzela się do graczy uzbrojonych, a pomaga się tym bezbronnym.

Miejsca, które warto odwiedzić

W Czarnorusi, nawet gdy zbierzemy już komplet potrzebnych nam przedmiotów, jest wiele ciekawych miejsc, które warto odwiedzić. Jednym z nich jest zamek Devil's Castle położony na północy mapy. Nie ma tam co prawda wartościowych elementów ekwipunku, jednak widok na pobliskie tereny jest niesamowity. Kolejnym klimatycznym miejscem jest blokowisko położone przy Chernogorsku. Ułożenie budynków i sam wygląd osiedla tworzy klimat podobny do Prypeci, miasta na Ukrainie położonego w pobliżu Czarnobyla. Nie wolno pominąć też wraku statku, ulokowanego na północ od miasta Berezino, który sam w sobie jest dość ciekawym obiektem do zwiedzenia. Gdy wejdzie się na jego dziób, można podziwiać widoki (oraz skompletować ekwipunek).