Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

DayZ - poradnik do gry

DayZ - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

DayZ: Bronie palne - broń krótka, główna, lista DayZ poradnik

Rozdział ten zawiera kompletny opis broni palnych dostępnych w DayZ: Standalone. Oprócz opisów poszczególnych karabinów, pistoletów i strzelb, dowiesz się trochę o rodzajach amunicji i najlepszych modyfikacjach.

gracz strzelający z m4a1 - DayZ: Bronie palne - broń krótka, główna, lista - DayZ - poradnik do gry
gracz strzelający z m4a1

Broń krótka

Bronie podręczne, takie jak pistolety, są najczęściej potrzebne do eliminacji zombie czy też innych graczy. W naszym ekwipunku zajmą tylko 4 sloty. Najczęściej można je znaleźć w: budynku straży pożarnej, stacji policyjnej, oraz budynkach wojskowych. Każdy z nich strzela odpowiednią dla siebie amunicją, toteż przed jego używaniem trzeba postarać się o przynajmniej 2 magazynki, jak i kilka paczek z pasującymi pociskami.

Ikona

Nazwa broni

Rodzaj amunicji

Krótki opis

Pasujące magazynki

1911 - DayZ: Bronie palne - broń krótka, główna, lista - DayZ - poradnik do gry

1911

.45 ACP

Półautomatyczny pistolet o średnich obrażeniach i krótkim zasięgu. Opcjonalnie można dołączyć do niego latarkę i tłumik.

Magazynek mieszczący 7 pocisków .45ACP

Magnum - DayZ: Bronie palne - broń krótka, główna, lista - DayZ - poradnik do gry

Magnum

.357

Rewolwer o dużych obrażeniach i bardzo krótkim zasięgu.

Wbudowany bęben lub ładownica mieszcząca 6 pocisków .357

Amphibia S - DayZ: Bronie palne - broń krótka, główna, lista - DayZ - poradnik do gry

Amphibia S

.22

Pistolet półautomatyczny o niskich obrażeniach i krótkim zasięgu. Posiada tłumik wbudowany na stałe.

Magazynek mieszczący 10 pocisków .22

FNX45 - DayZ: Bronie palne - broń krótka, główna, lista - DayZ - poradnik do gry

FNX45

.45 ACP

Półautomatyczny pistolet o niskich obrażeniach i krótkim zasięgu. Opcjonalnie można dołączyć do niego latarkę, kolimator laserowy oraz tłumik.

Magazynek mieszczący 15 pocisków .45ACP

CR75 - DayZ: Bronie palne - broń krótka, główna, lista - DayZ - poradnik do gry

CR75

9mm

Pistolet półautomatyczny o niskich obrażeniach oraz krótkim zasięgu. Można dołączyć do niego tłumik oraz latarkę.

Magazynek mieszczący 15 pocisków 9mm

Po przeanalizowaniu tej tabelki można stwierdzić, że balans broni krótkich w DayZ: Standalone jest dobry. Wybór najlepszej broni nie jest zatem oczywisty. Gracz, który potrzebuje pistoletu z dużym magazynkiem i niezbyt wysokimi obrażeniami powinien wybrać FNX45, ponieważ samą broń, jak i dodatki, można znaleźć w wielu budynkach. Czasami jednak może okazać się, iż dźwięk wystrzału może być niepożądany. W tej sytuacji najlepiej wyposażyć się w Amphibia S, której tłumik pozwoli na cichą eliminację wrogów. Warto zaznaczyć, że magazynki do tego pistoletu są rzadziej spotykane, toteż będzie trzeba spędzić chwilę na ich znalezienie. Niektórzy gracze zdecydują się być może na rewolwer Magnum, którego obrażenia czynią go potężną bronią podręczną. W takim wypadku trzeba zadbać o 3-4 ładownice, ponieważ ładowanie będzie odbywało się po oddaniu tylko 6 strzałów.

Dołączenie opcjonalnej latarki jest już kwestią preferencji osobistej. Jako że nie zajmuje ona dodatkowych pół w ekwipunku, warto pomyśleć o dołączeniu jej do naszej broni. Nigdy nie wiadomo, kiedy może się nam przydać.

Bronie główne

Znalezienie odpowiedniej broni głównej to podstawowy element rozgrywki i przetrwania w DayZ: Standalone. Każda z nich ma swoje cechy charakterystyczne, wady oraz zalety. Po znalezieniu jednej z nich, należy zebrać odpowiednią ilość amunicji oraz kilka magazynków. Możliwość przenoszenia tylko jednej z nich wymaga od nas rozważnego wyboru.

Ikona

Nazwa broni

Rodzaj amunicji

Pasujące magazynki

M4A1 - DayZ: Bronie palne - broń krótka, główna, lista - DayZ - poradnik do gry

M4A1

5.56 mm

Magazynki typu STANAG i CMAG

Blaze 95 - DayZ: Bronie palne - broń krótka, główna, lista - DayZ - poradnik do gry

Blaze 95

7.62x51

mm

Ładownica mieszcząca 2 pociski 7.62x51mm lub wbudowany magazynek mieszczący 2 pociski 7.62x51mm

Mosin 9130 - DayZ: Bronie palne - broń krótka, główna, lista - DayZ - poradnik do gry

Mosin 9130

7.62x51

mm

Wbudowany magazynek mieszczący 5 pocisków 7.62x51mm

SKS - DayZ: Bronie palne - broń krótka, główna, lista - DayZ - poradnik do gry

SKS

7.62x39

mm

Magazynek w formie łódki mieszczące 10 pocisków 7.62x39mm lub wbudowany magazynek na 10 pocisków 7.62x39mm

Sporter 22 - DayZ: Bronie palne - broń krótka, główna, lista - DayZ - poradnik do gry

Sporter 22

.22

Magazynek mieszczący 10 pocisków .22 lub magazynek mieszczący 30 pocisków .22

IZH-43 - DayZ: Bronie palne - broń krótka, główna, lista - DayZ - poradnik do gry

IZH-43

Pociski typu Breneka

Ładownica lub magazynek na pociski typu Breneka

M4A1 jako uniwersalny karabin szturmowy

Broń tą najłatwiej znaleźć na lotniskach lub w bazach wojskowych. Ciężej jednak od jej samej będzie znaleźć do niej magazynek. M4A1 to karabin automatyczny, nadający się do ataku i obrony. Wiele dodatków, jak i kilka celowników pomoże wam w zabijaniu graczy oraz zombie. Najlepiej wyposażyć się w celownik BUIS oraz ACOG (jeden wystarczy nosić ze sobą, a drugi na broni). Kontrola odrzutu w przypadku tego karabinu nie jest jednak taka łatwa. W wypadku strzelania na bliskim dystansie, najlepiej oddawać strzały w postaci serii 2 pocisków, należy unikać ognia w pełni automatycznego. Dodatkowo warto nosić przy sobie tylko magazynki CMAG (mieszczące 40 pocisków) i STANAG (dwa połączone mieszczą 60 pocisków).

Mosin dla strzelca wyborowego

Druga najlepsza broń to zdecydowanie Mosin 9130. Można ją znaleźć praktycznie w każdym mieście. Nie wymaga żadnego dodatkowego magazynka, jedynie warto wyposażyć się w dwójnóg (stabilizuje broń, gdy leżymy) oraz kompensator (ogranicza odrzut po wystrzale). Jednym z najcenniejszych przedmiotów w grze jest jednak luneta snajperska, której odnalezienie nie jest zbyt proste (należy szukać jej w barakach wojskowych oraz namiotach na lotnisku). Przybliżenie jakie oferuje, pozwoli na eliminację graczy na daleki dystans. Oczywiście można wyposażyć się również w celownik PU (ma mniejsze przybliżenie, jednak jest częściej spotykany). Jedyną wadą tej broni jest jednak mała pojemność wbudowanego magazynka, co zmusza gracza do częstego ładowania. Nie powinno to sprawiać problemów, ponieważ w grze wystarczy jeden strzał w klatkę piersiową, aby przeciwnika zabić.

Pozostałe bronie

Jeżeli nie znajdziesz dwóch wyżej wymienionych broni, warto zastanowić się nad pozostałymi karabinami. SKS to półautomatyczna broń charakteryzująca się wysoką celnością. Odnalezienie amunicji i dodatków nie będzie stanowiło problemu. Blaze 95 to dwulufowy karabin, który kosztem bardzo małego magazynka jest niesamowicie celny. Fakt, że wykorzystuje amunicję 7.62x51mm, również czyni go całkiem dobrą bronią. Alternatywą może być też Sporter 22, którego strzały, mimo niskich obrażeń, są praktycznie nie do usłyszenia. Zupełnie inaczej prezentuje się strzelba IZH-43, której podstawową zaletą jest możliwość skrócenia jej przy pomocy piły. Wtedy można ją przechowywać np. w plecaku, dzięki czemu będziemy mogli nosić ze sobą dwie bronie. Jedna będzie nam służyć do walki na średni i długi dystans, a IZH-43 posłuży do walki w zwarciu.