Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

DayZ - poradnik do gry

DayZ - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

DayZ: Porady przed rozpoczęciem gry 2 DayZ poradnik

 1. Graj na serwerach, na których jest widno. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić serwer na taki, gdzie wciąż świeci słońce.
 2. Strzelając przełączaj się na widok pierwszoosobowy i korzystaj z przyrządów optycznych broni klikając [PPM]. Dobra celność to więcej zaoszczędzonej amunicji i mniej wygenerowanego hałasu.
1 - DayZ: Porady przed rozpoczęciem gry 2 - DayZ - poradnik do gry
 1. Im mocniejsza jest broń, tym głośniejsza. Pamiętaj o tym strzelając z mieście, gdzie znajduje się dużo Zedów oraz innych graczy.
 2. Tylko budynki z otwartymi drzwiami lub widocznym przez szyby wnętrzem są osiągalne dla graczy. Reszta to "rekwizyty".
 3. Najcenniejsze przedmioty znajdziesz w bazach wojskowych, przy rozbitych helikopterach, w supermarketach, szpitalach, cerkwiach oraz na Ambonach Myśliwskich.
2 - DayZ: Porady przed rozpoczęciem gry 2 - DayZ - poradnik do gry
 1. Zadbaj o to, abyś zawsze miał przy sobie jedzenie, picie oraz medykamenty. Nawet bez broni można przeżyć, ale nie kiedy wykrwawiasz się na śmierć lub nie możesz chodzić z powodu złamania.
 2. Nie zabijaj graczy bez powodu, chyba, że czujesz się z ich strony zagrożony. Zabijając bezmyślnie promujesz takie samo zachowanie wśród innych i może Cię ominąć okazja pozyskania towarzysza boju.
 3. Jeśli masz nad innym graczem przewagę (ukrycie lub lepsze uzbrojenie) zapytaj czy jest przyjacielski nastawiony i ostrożnie wybadaj grunt (pamiętając jednak o poniższym punkcie).
 4. NIE UFAJ NIKOMU, chyba że ktoś zyska sobie twoje zaufanie, np. pomagając Ci w potrzebie. Niemniej jednak nawet wtedy zachowaj ostrożność, aby nie stać się ofiarą w najmniej oczekiwanym momencie.
3 - DayZ: Porady przed rozpoczęciem gry 2 - DayZ - poradnik do gry
 1. Unikaj grup ludzi, zwłaszcza jeśli wyglądają na członków jednego klanu i są dobrze wyposażeni. Klany zwykle nie werbują losowo napotkanych ludzi, a raczej traktują ich jak chodzące supermarkety.
 2. Notorycznych morderców da się odróżnić od pozostałych ocalałych. Jeśli po spojrzeniu na innego gracza usłyszysz bicie serca masz do wyboru dwie opcje: jeśli możesz, zabij go pierwszy, jeśli nie UCIEKAJ (najlepiej po cichu).
 3. Jeśli zabiłeś bandytę, nie rzucaj się od razu do grabienia jego zwłok. Tacy ludzie często chodzą w grupkach. Jeśli stwierdzisz, że jest bezpiecznie, zabierz ze zwłok co potrzebujesz i uciekaj.