Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Dragon Age: Inkwizycja - poradnik do gry

Dragon Age: Inkwizycja - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Umiejętności w Dragon Age Inkwizycja | Rozwój postaci poradnik Dragon Age: Inkwizycja

Umiejętności

Przykładowe ulepszenie umiejętności - Umiejętności w Dragon Age Inkwizycja | Rozwój postaci - Dragon Age: Inkwizycja - poradnik do gry
Przykładowe ulepszenie umiejętności

W grze Dragon Age: Inkwizycja do odblokowania jest wiele różnych umiejętności. Wachlarz dostępnych umiejętności jest oczywiście uzależniony od wybranej na samym początku gry klasy postaci i są one poumieszczane na drzewkach reprezentujących różne kategorie (np. walka z mieczem i tarczą oraz walka bronią dwuręczną w przypadku wojownika). Obecność drzewek umiejętności oznacza oczywiście, że zdolności odblokowuje się po kolei. Uzyskanie dostępu do bardziej złożonych umiejętności może wymagać dysponowania jedną lub kilkoma "wcześniejszymi" zdolnościami.

Na pierwszej stronie tego rozdziału wspomniałem już o tym, że umiejętności odblokowywane są dzięki punktom rozwoju. Gra przyznaje mianowicie jeden punkt umiejętności za każdym razem gdy Twoją postać awansowała na wyższy poziom doświadczenia. Umiejętności dzielą się na trzy zasadnicze kategorie:

  • Umiejętności aktywne - Zdolności te po odblokowaniu można umieścić na pasku szybkiego wyboru i zacząć korzystać w niej trakcie walk (wciskanie klawiszy lub przycisków, do których zostały przyporządkowane).
  • Ulepszenia umiejętności aktywnych - Zakupienie ulepszenia nie odblokowuje żadnej nowej umiejętności, a jedynie usprawnia działanie tej, z którą jest powiązane. Przykładowo, po nabyciu ulepszenia może wydłużyć się czas działania "nadrzędnej" umiejętności.
  • Umiejętności pasywne - Zdolności te po odblokowaniu automatycznie zaczynają działać i nie musisz nic więcej robić.

Radzę już na dość wczesnym stadium rozgrywki odblokować sobie co najmniej 3-4 umiejętności aktywne, tak by dysponować większym polem do manewru w zależności od sytuacji na polu bitwy (np. napotkanie pojedynczego silnego przeciwnika czy grupy słabszych wrogów). Dobrze jest w miarę wcześnie nabyć też kilka "najsilniejszych" zdolności pasywnych. Ulepszeniami polecam zająć się później, odblokowując je tylko dla tych umiejętności aktywnych, z których najczęściej lubisz korzystać.

Uwaga! Jeśli nie chcesz tracić czasu na przeglądanie umiejętności w celu zlokalizowania tych najbardziej przydatnych to możesz także pozwolić grze na dokonanie wyboru za Ciebie. W takiej sytuacji po załadowaniu okna z kartą postaci możesz kliknąć na przycisku automatycznego awansu na wyższy poziom doświadczenia (Auto Level Up). Nie rekomenduję takiego postępowania, bo gra może ci przydzielić umiejętności nie do końca zgodne z zaplanowaną przez Ciebie ścieżką rozwoju danego bohatera (np. odblokować umiejętność typowo defensywną podczas gdy budujesz postać o charakterze maksymalnie ofensywnym).

Uwaga! Szczegółowe zestawienie wszystkich dostępnych umiejętności odnajdziesz w rozdziale przewodnika zatytułowanym Lista umiejętności. W rozdziale tym zamieszczone zostały także wskazówki odnośnie przydatności poszczególnych zdolności.