Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Dragon Age: Inkwizycja - poradnik do gry

Dragon Age: Inkwizycja - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Informacje wstępne | Crestwood | Dragon Age Inkwizycja poradnik Dragon Age: Inkwizycja

Informacje wstępne

Jedną z atrakcji Crestwood jest duża szczelina na jeziorze - Informacje wstępne | Crestwood | Dragon Age Inkwizycja - Dragon Age: Inkwizycja - poradnik do gry
Jedną z "atrakcji" Crestwood jest duża szczelina na jeziorze

Crestwood jest jedną z większych lokacji świata gry. Miejsce to teoretycznie bada się w ramach zaliczania głównego wątku fabularnego gry (quest "Oto jest otchłań"), ale wizyta ta jest bardzo krótka. Na szczęście w lokacji tej do przejścia jest także wiele pobocznych zadań i do zdobycia wiele wartościowych skarbów, tak więc zdecydowanie polecam pozostać tu na dłużej. Warto jednak w tym miejscu zaznaczyć, że walki z niektórymi potworami i przeciwnikami (m.in. z bandytami z twierdzy) wymagają dysponowania dobrze rozwiniętą drużyną.

Sposób odblokowania tego obszaru świata: Musisz wybrać z mapy wojennej operację "Znajdź Strażnika" (Find the Warden) i ją zaliczyć. Jest to możliwe tylko jeśli dysponujesz co najmniej 8 punktami władzy.

Sugerowany poziom doświadczenia: Jeżeli planujesz zaliczyć jedynie krótką wizytę w Crestwood związaną z wypełnieniem założeń jednej z głównych misji to nie musisz specjalnie się przygotowywać. Jeśli chcesz zająć się także pobocznymi zadaniami to wskazane jest rozwinięcie członków drużyny do 11-12 poziomu doświadczenia. Jeżeli z kolei chcesz "oczyścić" całą mapę to awansuj towarzyszy na co najmniej 13-14 poziom, dzięki czemu nie będą mieli problemów np. z zajęciem twierdzy Caer Bronach czy pokonaniem wywerny z jednego z opcjonalnych questów.

Ważne informacje:

1) Elementem odróżniającym Crestwood chociażby od Zaziemia jest możliwość zdobycia twierdzy Caer Bronach. Twierdza ta domyślnie kontrolowana jest przez bandytów, aczkolwiek dzięki zaliczeniu pobocznego zadania "Zajęcie Caer Bronach" (Capturing Caer Bronach) może ona przejść pod kontrolę sił Inkwizycji i stać się jej przyczółkiem.

2) W centralnej części mapy znajduje się tytułowa wioska Crestwood, w której możesz między innymi spotkać się z burmistrzem i podjąć się zaliczenia kilku opcjonalnych questów. W północno-zachodnim narożniku mapy odnajdziesz z kolei Stare Crestwood (plus dodatkowo wejście do Zalanych Jaskiń), aczkolwiek początkowo znajduje się ono całkowicie pod wodą i nie można go w rezultacie zbadać. Sytuacja ta ulega zmianie dzięki zaliczeniu zadania "Spokojne wody" (Still Waters) i więcej informacji na ten temat odnajdziesz na stronie Ukryte obszary.

3) Podczas eksploracji Crestwood natrafisz między innymi na jaskinię z zamkniętymi drzwiami. Nie przejmuj się tym, że nie będzie mógł otworzyć jej nawet Twój łotrzyk. Obszar za wspomnianymi drzwiami bez żadnych problemów zbadasz w drodze powrotnej z Zalanych Jaskiń (Flooded Caves).