Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 1 lipca 2019, 14:09

autor: Filip „fsm” Grabski

Rocznik 84, gra w gry, często chodzi do kina, sporo czyta, serialuje, podcastuje i docenia riffy.

Gry na PC za grosze – 30 świetnych ofert na Steam Summer Sale do 10 zł

Platforma Steam ostatnio doczekała się mocnej konkurencji, ale nawet najodważniejszy nowy sklep nie jest się w stanie równać z legendarnymi już wyprzedażami na platformie Valve. Szczególnie, że dobre gry potrafią kosztować grosze!

Jeszcze przez kilka dni największa platforma cyfrowej dystrybucji gier po tej stronie Drogi Mlecznej będzie oferować tysiące tytułów w obniżonych cenach. Tradycyjnie już, jako alternatywę dla tekstu o najciekawszych propozycjach podczas Steam Summer Sale, przygotowaliśmy zestawienie produkcji kosztujących dużo mniej niż szybki posiłek na mieście. Tym razem granicę ustaliliśmy na poziomie 10 złotych – na kolejnych stronach znajdziecie 30 pozycji z zakresu cenowego 2,69–9,99 zł podzielonych na kilka kategorii.

PROMOCJA ZAKOŃCZONA

Zgodnie z planem letnia wyprzedaż gier na Steamie zakończyła się 9 lipca 2019 roku. To oznacza, że poniższy artykuł i wymienione w nim promocje stały się nieaktualne.

COŚ ZNALAZŁEŚ?

Znalazłeś na Steamie dobrą grę do 10 złotych? Podziel się z innymi tą informacją w komentarzu i nie zapomnij napisać, dlaczego w ten właśnie tytuł warto zagrać.

RPG

Wiedźmin: Edycja rozszerzona – 4,49 zł

Zestawienie dobrych przecenionych gier nie byłoby kompletne bez Wiedźmina. Pierwsza, najbardziej „słowiańska” część sztandarowej sagi znad Wisły stanowi zamkniętą całość, która nie wymaga grania w kontynuacje. Za cztery i pół złotego otrzymacie najdoskonalszą edycję gry – rozszerzoną i na dodatek reżyserską.

 1. Wiedźmin na Steamie
 2. Więcej o grze Wiedźmin: Edycja rozszerzona

Wiedźmin 2: Edycja rozszerzona – 5,99 zł

Aaa… czyli jednak rozważacie zagranie w drugą część? No i słusznie, bowiem Zabójcy królów prezentują fantastyczny skok jakości, jeśli chodzi o technologię i konstrukcję świata. Dodatkowo ogromny drugi akt gry występuje w dwóch zupełnie różnych wariantach. Nic dziwnego, że Wiedźmin 2 ma takie rzesze fanów.

 1. Wiedźmin 2 na Steamie
 2. Więcej o grze Wiedźmin 2: Edycja rozszerzona

Fable – The Lost Chapters – 8,99 zł

Marzyciel i wizjoner Peter Molyneux dzisiaj jest cieniem dawnego siebie, ale gra Fable powstała jeszcze w czasach, gdy słowa mistrza rozkładano na czynniki pierwsze i z utęsknieniem oczekiwano każdej kolejnej gry jego autorstwa. Możliwość pokierowania wybrańcem od lat młodości i wskazania mu ścieżki dobra lub zła w tym kolorowym, bogatym świecie była kilkanaście lat temu rzeczą niezwykle atrakcyjną. Edycja The Lost Chapters została rozbudowana o nowe lokacje, zadania, przedmioty i postacie.

 1. Fable – The Lost Chapters na Steamie
 2. Więcej o grze Fable – The Lost Chapters

Mount & Blade: Warband – 7,49 zł

Mount & Blade to trochę RPG, trochę strategia, a trochę gra akcji, która zdobyła wielką popularność wśród miłośników mieczy, tarcz, koni i drewnianych machin, dających się potem ulepszać za pomocą modów. Warband jest poprawioną edycją gry, wprowadzającą m.in. rozbudowany tryb zabawy dla wielu osób. Warto dodatkowo podkreślić obecność wśród promocji docenianego moda totalnego do WarbandaViking Conquest Reforged Edition – który też kosztuje mniej niż 10 złotych.

 1. Mount & Blade: Warband na Steamie
 2. Mount & Blade: Warband – Viking Conquest Reforged Edition na Steamie (DLC)
 3. Więcej o grze Mount & Blade: Warband

The Incredible Adventures of Van Helsing I/II – 4,99 zł za sztukę

Cykl o niezwykłych przygodach Van Helsinga to hack’n’slash, z którego zadowoleni powinni być wszyscy fani tego gatunku. Dwie części tej dobrze ocenianej serii są dostępne w sumie za niecałe 10 złotych, a po ich uruchomieniu na graczy czeka fajny, nieco steampunkowy świat, sporo decyzji do podjęcia (mających wpływ na rozgrywkę!), niezgorsze przejawy humoru i tony grywalności. A po tylu latach od premiery wiele błędów zostało już zlikwidowanych.

 1. The Incredible Adventures of Van Helsing na Steamie
 2. The Incredible Adventures of Van Helsing II na Steamie
 3. Więcej o grze The Incredible Adventures of Van Helsing
 4. Więcej o grze The Incredible Adventures of Van Helsing II

Sacred Gold – 4,99 zł

Sacred to nieco zapomniana seria hack’n’slashy. Trzecia część wyraźnie odeszła od korzeni, ale wydana w 2004 roku „jedynka” (na Steamie oferowana w tzw. „złotej wersji”, zawierającej ulepszony oryginał i dodatek Podziemia) w ciekawy sposób rozwija klasyczną rozgrywkę rodem z Diablo. Gracze muszą wybrać jedną z 6 postaci i uratować królestwo Ancaria przed zagładą. Sporych rozmiarów otwarty świat, trójwymiarowe postacie na ładnych tłach 2D, dziesiątki zadań i obecność multiplayera to więcej, niż można się spodziewać po wydaniu 5 złotych.

 1. Sacred Gold na Steamie
 2. Więcej o grze Sacred Gold
TWOIM ZDANIEM

Kupiłeś już jakąś grę na Letniej Wyprzedaży na Steamie?

Tak
65,1%
Nie
34,9%
Zobacz inne ankiety
Steam Black Friday - 25 świeżych gier tanio na Steam Autumn Sale 2019
Steam Black Friday - 25 świeżych gier tanio na Steam Autumn Sale 2019

Cieszycie się z opasłych portfeli wypełnionych pieniędzmi po samiuśkie brzegi? Zaraz tę radość postaramy się zepsuć - a to za sprawą promocji Steama, po której przez najbliższy miesiąc na obiad będziecie serwować sobie błyskawiczne zupki z torebek.

40 gier w super cenach – najlepsze oferty ze Steam Summer Sale 2019
40 gier w super cenach – najlepsze oferty ze Steam Summer Sale 2019

Słońce daje się we znaki, a na horyzoncie nie widać dużych premier. Dlatego warto skusić się na to, co oferuje letnia promocja na Steamie. W końcu sezon ogórkowy wcale nie musi być taki zły.