Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 27 listopada 2021, 11:30

autor: DM

Strzelam i jeżdżę – wirtualnie i w realu. Później o tym piszę – krytycznie lub z zachwytem.

10 najlepszych gier samochodowych w 2021 roku

Gry wyścigowe mają teraz swoje 5 minut. Tuż po premierze przebojowej Forzy Horizon 5 i przed debiutem Gran Turismo 7, sprawdzamy jakie jeszcze tytuły z samochodami są warte uwagi w 2021 roku.

Forza Horizon 5 praktycznie „pozamiatała” w gatunku gier samochodowych, z miejsca stając się najchętniej testowaną, a przy tym i wysoko ocenianą produkcją. I choć prawdopodobnie jest tą generalnie najlepszą grą, najbardziej uniwersalną w swojej klasie oraz trafiającą w gusta dużej liczby odbiorców, z pewnością nie zaspokaja wszystkich oczekiwań fanów samochodówek. Gatunek pozycji wyścigowych okazuje się całkiem urozmaicony, a jego niektórzy reprezentanci to tytuły z kompletnie różnych wymiarów.

Są tu i hiperrealistyczne symulatory dla fanów simracingu, i totalne zręcznościówki, gdzie liczy się refleks oraz kompletny brak praw fizyki. No i cała reszta pomiędzy nimi. A najważniejsze jest to, że i jedne, i drugie produkcje mogą sprawić ogromną frajdę. Niezależnie, czy siedzi się za kierownicą obszytą alcantarą, czy na kanapie z padem w ręku. Rywalizacja z rykiem silników w tle zawsze jest tak samo emocjonująca. Oto nasza lista najlepszych gier wyścigowych, w jakie warto zagrać w 2021 roku!

Forza Horizon 5

  1. Rok wydania: 2021
  2. Producent: Playground Games
  3. Platformy: PC Windows, Xbox Series X/S, Xbox One
  4. Charakterystyka gry: arcade z odpowiednią dozą realizmu, otwarty świat w Meksyku i setki samochodów do wyboru

Skoro wymieniamy najlepsze gry wyścigowe, w jakie warto zagrać w 2021 roku, czystą formalnością jest wspomnienie o Forzy Horizon 5, zresztą wywołanej już wcześniej do tablicy. To nie tylko obecnie najmodniejsza, ale i najładniejsza gra wyścigowa na rynku. Chwalić można tu wszystko, od przepięknych krajobrazów Meksyku, przez pełną swobodę w jeżdżeniu, jak się chce i dokąd się chce, po setki samochodów do zdobycia w wirtualnym garażu.

Trudno wyobrazić sobie lepszą pozycję na nadchodzące zimowe wieczory, a do tego nadającą się dla każdego fana motoryzacji, niezależnie od jego umiejętności. Forza Horizon 5 generalnie stara się być tak przystępna, że trochę zbyt łatwe zdobywanie wszystkiego i brak poczucia progresu to jej największe (i w zasadzie jedyne) wady. W połączeniu z abonamentem Xbox Game Pass jest po prostu pozycją nie do przegapienia.

Trzy największe zalety tej gry:

  1. przepiękna grafika i otwarty świat Meksyku;
  2. totalna swoboda w wyborze stylu gry;
  3. ponad 500 licencjonowanych samochodów do zdobycia.

Cztery oblicza Wielkiej Brytanii

Tak, „piątka” rządzi, ale Forza Horizon 4 wciąż nie wykazuje żadnych oznak starości. Jeśli ktoś nie przepada za meksykańskimi klimatami, być może Wielka Brytania okaże się ciekawsza, zwłaszcza że „czwórka” wprowadziła cykliczne zmiany pór roku, dając niepowtarzalną okazję ścigania się po mapie pokrytej białym puchem. A lista samochodów jest jeszcze dłuższa od tej z dopiero rozpędzającej się w tym aspekcie „piątki”.

  1. Więcej o grze Forza Horizon 5
TWOIM ZDANIEM

Jaki typ gier wyścigowych preferujesz?

Tytuły zręcznościowe typu Need For Speed: Hot Pursuit, Trackmania 2.
35,4%
Poważne serie, takie jak Gran Turismo czy Forza.
29,7%
Nie gram w gry wyścigowe.
22,8%
Skomplikowane, realistyczne symulatory pokroju rFactor, GTR.
8,5%
Mario Kart i inne samochodówki z humorem.
3,5%
Zobacz inne ankiety
Forza Horizon 5

Forza Horizon 5

Need for Speed: Heat

Need for Speed: Heat

DiRT Rally 2.0

DiRT Rally 2.0

F1 2021

F1 2021

MotoGP 21

MotoGP 21

Najlepsze gry 2021 roku - wybór redakcji GRYOnline.pl
Najlepsze gry 2021 roku - wybór redakcji GRYOnline.pl

Zestawienie najlepszych gier 2021 roku pojawiło się już chyba we wszystkich konfiguracjach, ale jak wygląda ranking redakcji GRYOnline.pl? Przeprowadziliśmy wewnętrzne głosowanie i sprawdziliśmy. Choć każdy ma swoją własną grę roku, tą wspólną redakcji GO

Najlepsze gry strategiczne 2021 roku - wybór redakcji
Najlepsze gry strategiczne 2021 roku - wybór redakcji

Choć złota era strategii dawno już minęła, nie znaczy to, że gatunek ten całkowicie zniknął z rynku gier komputerowych. Rok 2021 udowadnia, iż jego fani nadal mogą znaleźć dla siebie przynajmniej kilka wartych uwagi produkcji.

Mam z Forzą Horizon 5 jeden problem - jest zbyt bezpieczna
Mam z Forzą Horizon 5 jeden problem - jest zbyt bezpieczna

Forza Horizon 5 okazała się jedną z największych premier tego roku. To świetna gra, w której spędziłem już ponad 20 godzin i pewnie jeszcze sporo przejeżdżę. Mam jednak z grą jeden problem, od którego nie mogę się uwolnić.