Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Cyberpunk 2077 Publicystyka

Publicystyka 1 listopada 2020, 11:31

12 rzeczy, które powstały szybciej niż Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 złapał kolejne opóźnienie. To kazało nam się zastanowić, jak długo już powstaje ta gra i zaczęliśmy porównywać ten okres do... nie właśnie, do wszystkiego, co nam przyszło do głowy.

Spis treści

Sapkowski uwinął się w sześć lat

  1. Czas trwania: 6 lat
  2. Okres: 1993 – 1999

W tym wypadku mówimy o wydawaniu, a nie o pisaniu. Od 1993 do 1999 roku na rynek trafiło siedem książek Sapkowskiego. Część tekstów na pewno powstała wcześniej.

Okej, pisanie o Sapkowskim i CD Projekcie RED to już w zasadzie zajęcie nudne i odrobinę przebrzmiałe. W skrócie to było tak: coś tam sobie na początku naobiecywali, a potem się obrazili – piękna i owocna współpraca zakończyła się przykrym wrażeniem i brakiem porozumienia. Najpierw Sapek rzucał kąśliwymi uwagami, a potem sądowymi pismami. Co się stało dalej, możemy się tylko domyślać. Gracze najczęściej sądzą, że to właśnie Sapek pomylił niebo z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu.

Nim jednak się to wszystko zaczęło, była ciężka praca pisarza. Warto przypomnieć, że Sapkowski z wydaniem całej sagi o wiedźminie Geralcie – łącznie z opowiadaniami – uwinął się w sześć lat (no dobrze, wiemy, że opowiada ukazywały się wcześniej, a pierwszy tekst o Geralcie powstał już w 1986 roku, ale przyjmujemy, że pełna saga w całości – wydana przez wydawnictwo superNOWA – ukazywała się od 1993 do 1999 roku, bo wtedy pojawiła się Pani Jeziora).

Zostało jeszcze 41% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie

Maciej Pawlikowski

Maciej Pawlikowski

Redaktor naczelny GRYOnline.pl, związany z serwisem od końca 2016 roku. Początkowo pracował w dziale poradników, a później mu szefował, z czasem został redaktorem prowadzącym Gamepressure, anglojęzycznego projektu adresowanego na Zachód, aby w końcu objąć sprawowaną obecnie funkcję. W przeszłości recenzent i krytyk literacki, publikował prace o literaturze, kulturze, a nawet teatrze w wielu humanistycznych pismach oraz portalach, m.in. Miesięczniku Znak czy Popmodernie. Studiował krytykę literacką i literaturę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Lubi stare gry, city-buildery i RPG-i, w tym również japońskie. Wydaje ogromne pieniądze na części do komputera. Poza pracą oraz grami trenuje tenisa i okazyjnie pełni funkcję wolontariusza Pokojowego Patrolu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

więcej

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 już jest. A ja się pytam, gdzie jest Dying Light 2?
Cyberpunk 2077 już jest. A ja się pytam, gdzie jest Dying Light 2?

Cyberpunk 2077 spóźnił się kilka razy, ale w końcu możemy w niego grać. Tymczasem Dying Light 2, jak się wydaje, zapadł się pod ziemię. Co się dzieje i kto wybrał lepszą strategię?

Odłóżmy widły, Cyberpunk 2077 został opóźniony, więc pomyślmy o twórcach
Odłóżmy widły, Cyberpunk 2077 został opóźniony, więc pomyślmy o twórcach

Pracuję w tej branży mniej więcej od premiery Skyrima, a śledzę ją dobre ćwierć wieku. Dotąd nie słyszałem, żeby ktoś opóźnił grę, która już uzyskała tzw. złoty status. Cyberpunk 2077 jest pierwszy. Nie myślmy teraz jednak o nas, pomyślmy o pracownikach.