Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 1 lipca 2020, 15:25

autor: Froozyy

Gry single player z fabułami na 100 lub więcej godzin

Im dłuższa gra, tym lepsza? Jeśli tak uważacie, mamy dla Was listę gier single player, przy których spędzicie naprawdę dużo czasu.

Wyznacznikiem dobrej gry może być wiele elementów. Dla jednych to będzie wciągająca fabuła, a dla innych przepiękna grafika lub niecodzienne rozwiązania gameplayowe. Są również gracze, którzy chcą zatopić się w grze na kilkadziesiąt, a nawet kilkaset godzin, eksplorując przedstawiony świat, wykonując dodatkowe zadania i odkrywając wszystkie możliwe sekrety. W dzisiejszym zestawieniu zajmiemy się właśnie tymi tytułami, których całkowite ogranie (czyli ukończenie w 100%) wymaga spędzenia w nich ponad 100 godzin. Jeśli więc dla Was dłużej równa się lepiej, to jest to artykuł idealny dla Was.

SKĄD WZIĘLIŚMY TE DANE?

Wszystkie podane przez nas czasy potrzebne do przejścia gry pochodzą z serwisu HowLongToBeat. Na wspomnianej witrynie wielu graczy po ukończeniu danego tytułu może pochwalić się, ile dokładnie godzin im to zajęło. Przy tym uwzględniane są opcje takie jak przejście samej fabuły lub też ogranie produkcji w 100%. Liczba użytkowników serwisu pozwala wierzyć, że dane te są w dużym stopniu miarodajne, a nasze doświadczenie pozwala dodatkowo zweryfikować, która gra jest naprawdę dość długa. Zawsze należy jednak mieć na uwadze, że czas potrzebny do przejścia gry będzie różnił się w zależności od gracza.

SANDBOKSOWE RPG-I

Zdajemy sobie sprawę z tego, że większość pozycji z tego zestawienia można by po prostu określić mianem sandboksowych RPG-ów, w których oprócz podążania za główną fabułą eksplorujemy świat, łapiemy się misji pobocznych oraz różnorakich aktywności, aczkolwiek staraliśmy się wybrać tytuły różniące się od siebie klimatem czy mechanikami gameplayu. Jeśli znacie gry pasujące do tego zestawienia, to nie zapomnijcie podzielić się nimi w komentarzach.

Final Fantasy XII: The Zodiac Age

W odświeżonej wersji dwunastej odsłony popularnego cyklu jRPG możemy spędzić sporo godzin. - Gierki na 100h - dokument - 2020-06-30
W odświeżonej wersji dwunastej odsłony popularnego cyklu jRPG możemy spędzić sporo godzin.

Gatunek: jRPG;

  1. Data wydania: 11 lipca 2017 roku (PS4), 1 lutego 2018 roku (PC), 30 kwietnia 2019 roku (Switch, Xbox One);
  2. Dostępne platformy: PC, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch;
  3. Średni czas potrzebny do przejścia gry (główna fabuła + dodatkowe czynności): 62 godziny;
  4. Średni czas potrzebny do przejścia gry na 100%: 100 godzin.

O czym jest ta gra?

Final Fantasy XII: The Zodiac Age to zremasterowana wersja dwunastej odsłony najpopularniejszej na świecie serii gier jRPG, która pierwotnie ukazała się w 2006 roku wyłącznie na konsolach PlayStation 2. Odświeżona edycja przyniosła graczom korzystającym z innych platform możliwość ogrania tego zacnego tytułu. Produkcja zabiera nas do świata Ivalice, gdzie dwa potężne imperia ciągle prowadzą wojnę. Gracz, jako 17-letni sierota Vaan, w skutku zbiegu okoliczności poznaje księżniczkę, dowodzącą lokalnym ruchem oporu, oraz parę piratów. Nowe znajomości oznaczają rozpoczęcie kolejnego rozdziału w życiu bohatera i wyruszenie w epicką podróż, w której stawką będą losy świata.

Co można robić przez tyle godzin w grze?

W Final Fantasy XII: The Zodiac Age samo przejście głównej fabuły zajmuje sporo godzin. Podczas zabawy trafimy do różnych lokacji, w których będzie na nas czekać masa zadań do wykonania. Wiele czasu poświęcimy również na dostosowywanie i rozwijanie towarzyszących nam członków drużyny. Oprócz tego czekają na nas aktywności dodatkowe, takie jak listy gończe, polowania na zmutowane wersje potworów czy dodatkowi bossowie. Chętni mogą się również oddać wędkowaniu lub poszukiwaniu dodatkowych lokacji pełnych skarbów. The Zodiac Age wprowadziło także do serii kilka nowych elementów, m.in. system gambitów.

Jak gracze przyjęli ten tytuł?

Oryginalne Final Fantasy XII na konsole PlayStation 2 zyskało sobie wielu zwolenników na całym świecie, mimo tego ciężko powiedzieć, aby cieszyło się popularnością większą niż pozostałe odsłony. Odświeżona edycja pozwoliła przedstawić produkcję szerszemu gronu odbiorców, którzy szybko również się w niej zakochali. Wielu okrzyknęło tytuł remasterem idealnym, aczkolwiek warto mieć na uwadze, że to cały czas rasowy jRPG, a ten gatunek trzeba po prostu lubić.

  1. Więcej o grze Final Fantasy XII: The Zodiac Age
TWOIM ZDANIEM

Ile czasu w tygodniu poświęcasz na gry?

Powyżej 30 godzin.
31,5%
Od 11 do 20 godzin.
22,8%
Od 6 do 10 godzin.
17,1%
Od 1 do 5 godzin.
14,4%
Od 21 do 30 godzin.
11,2%
Nie gram w ogóle.
3%
Zobacz inne ankiety
Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2

Assassin's Creed: Odyssey

Assassin's Creed: Odyssey

Divinity: Original Sin II - Definitive Edition

Divinity: Original Sin II - Definitive Edition

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Persona 5 Royal

Persona 5 Royal

Final Fantasy XII: The Zodiac Age

Final Fantasy XII: The Zodiac Age

Xenoblade Chronicles 2

Xenoblade Chronicles 2

Maksuję Valhallę i coraz częściej łapię się na tym, że ta gra jest po prostu za duża
Maksuję Valhallę i coraz częściej łapię się na tym, że ta gra jest po prostu za duża

Assassin’s Creed: Valhallę skończyłem już dawno, ale przygody z grą nie, bo uznam ją za zaliczoną dopiero, gdy wbiję platynę. Im dłużej jednak wędruję po Anglii, tym częściej dochodzę do wniosku, że Ubisoft przegiął z zawartością.

Nadeszła era nudnych gier – i to jest wspaniałe!
Nadeszła era nudnych gier – i to jest wspaniałe!

Kiedy wydawało się, że gry będą dziecinnieć, wbrew rosnącej średniej wieku graczy, przyszedł Rockstar, uchylił kapelusza, zmrużył oczy i powiedział: nic z tego. A za tym przykładem poszedł także sam Hideo Kojima.

Grałem 150 godzin, najlepiej się bawiłem, kiedy nie robiłem nic
Grałem 150 godzin, najlepiej się bawiłem, kiedy nie robiłem nic

Zwykle irytujemy się, kiedy gra robi coś za nas. Autowalka, autocelowanie, zostaw to, ja chcę sam, chcę grać! Jest jednak tytuł, w którym bawisz się tym lepiej, im gra więcej robi za ciebie. Zacząłem grać w sierpniu i jeszcze mi się nie znudził.