Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 31 maja 2020, 11:31

autor: Czarny Wilk

Bez umiaru pożre gry oraz filmy, nie pogardzi też soczystym komiksem albo dobrze upieczonym serialem.

Premiery gier – w jakie nowe gry zagramy w czerwcu 2020

Dwie największe premiery miesiąca to The Last of Us 2 oraz Valorant. W czerwcu zagramy również w powracającą po wielu latach serię Desperaros, remastery Command and Conquer oraz garść ciekawych tytułów niezależnych.

Czerwiec to prawdopodobnie najbardziej oczekiwany miesiąc przez posiadaczy PlayStation 4 – w końcu zagrają oni w drugą część The Last of Us, która zapowiada się niesamowicie. Nie znaczy to jednak, że posiadacze innych platform nie będą mieli w co grać. Na PC zadebiutuje Valorant Riot Games, miłośnicy klasyki otrzymają remastery Command and Conquer oraz sequel zakurzonej serii Desperados. Powody do zadowolenia znajdą również fani Simsów i gier niezależnych.

Command & Conquer Remastered Collection

Data premiery: 5 czerwca 2020

INFORMACJE

  1. Gatunek: RTS
  2. Platforma: PC
  3. Przybliżona cena: 69,90 zł

Czym jest Command and Conquer Remastered Collection?

Zestawem odświeżonych wersji kultowych produkcji firmy Westwood, które przeszło dwie dekady temu definiowały gatunek strategii czasu rzeczywistego. Za nowe edycje tej klasyki odpowiada studio Petroglyph, twórcy m.in. Star Wars: Empire at War oraz Grey Goo. W kolekcji znajdziemy unowocześnione Command and Conquer: Tiberian Dawn oraz Command and Conquer: Red Alert.

Czym różni się nowa wersja od klasyki?

Remastery zaoferują pełną zawartość znaną z podstawowych wydań gier oraz oficjalnych dodatków wraz ze wsparciem dla tworzonych przez graczy modów. Oprawa audiowizualna produkcji została w pełni odświeżona. W oparciu o oryginalne sprite’y i projekty jednostki stworzono na nowo, dzięki czemu prezentują się one znacznie bardziej szczegółowo i przyjemniej dla oka. Nowe wersje Command and Conquer zaoferują też pełne wsparcie dla współczesnych rozdzielczości, w tym 4K. Niezmienione pozostaną natomiast podstawy rozgrywki – wciąż będziemy mieć do czynienia z klasycznymi RTS-ami, które swego czasu wytyczyły szlak dla całego gatunku.

  1. Więcej o grze Command and Conquer Remastered
  2. Więcej o grze Command and Conquer: Red Alert Remastered

NASZE OCZEKIWANIA

Remastery są złośliwe. Wszak każdy z nas dobrze pamięta, że Command & Conquer w połowie lat 90. wyglądało tak samo jak ta nowa wersja. Identycznie! Więc ewidentnie twórcy chcą wyciągnąć od nas kasę raz jeszcze za to samo. ;) A tak na serio, to odświeżenie klasycznego RTS-a w czasie, gdy na rynku w zasadzie w ogóle nie ma tego typu produkcji, wydaje się być strzałem w dziesiątkę. Jeśli tylko recenzje okażą się łaskawe, chętnie znowu napuszczę GDI na NOD (i odwrotnie).

Filip „fsm” Grabski

Dawno temu przejście kampanii w Command & Conquer było jak pierwszy kontakt z Call of Duty: Modern Warfare. Twórcy z Westwood Studios udowodnili mi, że z gry strategicznej można zrobić doświadczenie porównywalne z wciągającym filmem akcji. Była tam ciekawa fabuła, wyraziści bohaterowie i niesamowita oprawa dźwiękowa, pompująca tempo niczym w Uncharted. Dziś mam wrażenie, że nie robi się już takich połączeń – i nie chodzi tylko o zanik gatunku RTS-ów. Mamy albo samą akcję, albo statyczne tempo strategicznych decyzji. Nie wiem, ile z tamtego klimatu i wrażeń uda się odtworzyć w remasterze, ale trzymam kciuki, żeby wyszedł z tego niezły powrót do przeszłości.

Dariusz „DM” Matusiak

TWOIM ZDANIEM

Na którą grę czerwca czekasz najbardziej? (2020)

The Last of Us: Part II
54,8%
Desperados III
18,3%
Command & Conquer Remastered Collection
10,8%
Valorant
5,2%
The Sims 4: Życie eko
4,4%
Disintegration
3%
Maid of Sker
1,8%
Liberated
1,7%
Zobacz inne ankiety
Valorant

Valorant

The Last of Us: Part II

The Last of Us: Part II

Desperados III

Desperados III

Maid of Sker

Maid of Sker

Command & Conquer Remastered

Command & Conquer Remastered

Disintegration

Disintegration

Liberated

Liberated

The Sims 4: Życie eko

The Sims 4: Życie eko

Premiery gier – w jakie nowe gry zagramy w sierpniu 2020
Premiery gier – w jakie nowe gry zagramy w sierpniu 2020

Po miesiącach konsolowej dominacji, w sierpniu nastąpi kontratak pecetów, które otrzymają m.in. Baldur's Gate 3, Horizon: Zero Dawn oraz nową odsłonę cyklu Total War.

Premiery gier – w jakie nowe gry zagramy w lipcu 2020
Premiery gier – w jakie nowe gry zagramy w lipcu 2020

W lipcu zapoznamy się z Ghost of Tsushima, ostatnią wielką grą na wyłączność PlayStation 4. Miłośnicy ścigałek zapoznają się z nową Trackmanią i Formułą 1, a na PC dotrze głośne Death Stranding Hideo Kojimy.

Premiery gier – w jakie nowe gry zagramy w maju 2020
Premiery gier – w jakie nowe gry zagramy w maju 2020

W tym miesiącu zagramy w nowe wydania Saints Row: The Third i Xenoblade Chronicles, wcielimy się w rekina w Maneater i w końcu dowiemy się, czym jest tajemnicze Crucible tworzone od lat przez Amazona.