Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 6 czerwca 2019, 14:55

autor: Jakub Mirowski

Miłośnik gier dla jednego gracza – niby przez lepszy klimat, ale tak naprawdę jest słaby w multi.

E3 marzeń gracza – Cyberpunk 2077, Elex 2 i inne gry, na które czekamy

Od rozpoczęcia pierwszej konferencji tegorocznego E3 czeka nas mniej niż tydzień. To więc ostatni dzwonek, by dać się ponieść spekulacjom i wybrać kilkanaście gier, na których prezentacje lub zapowiedzi nie możemy się doczekać.

AllegroGG Wszystko dla Graczy

Red Dead Redemption 2 na PC

Na co czekamy? Na datę premiery, wszystko inne o tej grze już wiemy.

Red Dead Redemption 2 do spółki z God of War zdominowało ubiegłoroczne nagrody w świecie gier, i to całkowicie zasłużenie. Rockstar, oferując rzadko spotykaną immersję, otwarty świat dopracowany do fantastycznego wręcz stopnia, historię z postaciami, których losami naprawdę potrafimy się przejąć, po raz kolejny pokazał, dlaczego społeczność graczy czeka na każdą produkcję tego studia jak na zbawienie... Dla wielu to tytuł, który zdefiniuje okres ósmej generacji konsol. Tak, konsol, bo pecetowcy musieli się jak dotąd obejść smakiem. Ale kto wie, czy podczas zbliżającego się E3 ta sytuacja się nie zmieni.

Na możliwość zagrania w tak rewolucyjny tytuł zasługuje każdy gracz. - 2019-06-07
Na możliwość zagrania w tak rewolucyjny tytuł zasługuje każdy gracz.

Pierwsze Red Dead Redemption co prawda nigdy nie trafiło na komputery osobiste, ale to nie oznacza, że ten sam los czeka jego kontynuację. Wręcz przeciwnie – w ciągu ostatnich miesięcy pojawiło się sporo niepotwierdzonych doniesień na temat planowanej konwersji na „blaszaki”. Premiera wersji PC z odpowiednim opóźnieniem to niestety w przypadku dzieł tego zespołu standardowa procedura, myślę jednak, że zdecydowana większość graczy przymknie na to oko, byleby tylko móc w końcu zagrać w westernowe opus magnum studia na tej platformie. Trzymamy więc kciuki za to, by podczas E3 pojawiła się informacja, że Red Dead Redemption 2 zmierza również na pecety.

  1. Więcej o grze Red Dead Redemption II

Mount & Blade II: Bannerlord

Na co czekamy? Na datę premiery i to od wielu lat.

O istnieniu Mount & Blade II: Bannerlord wiemy od 2012 roku. Siedem lat, liczne pokazy na branżowych targach, wywiady, prezentacje – a daty premiery jak nie było, tak nie ma. Część graczy powie pewnie, że może to i lepiej, iż Turcy z TaleWorlds Entertainment nie narzucają sobie konkretnego terminu, spokojnie dopieszczając swój projekt, ale chyba już i najcierpliwszych zaczyna męczyć to przedłużające się oczekiwanie. I nie sądzę, by nawet najbardziej imponujące fragmenty rozgrywki, zwiastuny z oblężeniami na kilkaset postaci czy zapewnienia o całkowitej immersji wystarczyły tym, którzy nie mogą się już doczekać Mount & Blade II. W tym wypadku naprawdę potrzebujemy chociaż przybliżonej daty premiery.

Panie Turek, kończ pan tę grę! - 2019-06-07
Panie Turek, kończ pan tę grę!

Deweloperzy niedawno zapowiedzieli, że planują zamknięte beta-testy, co oznacza, że prace cały czas posuwają się naprzód, a kolejne informacje – o oblężeniach, systemie dynastii, kreacji postaci – zwiastują projekt o kolosalnej wręcz skali. Wielkie ambicje mogą jednak w ostatecznym rozrachunku skrajnie rozwlec proces produkcji. Dlatego też, drodzy deweloperzy z TaleWorlds Entertainment, ładnie prosimy: zamiast dodawać kolejne elementy do gry, która i tak wydaje się być wprost absurdalnie złożona, pozwólcie w końcu w nią zagrać.

  1. Więcej o grze Mount & Blade II: Bannerlord

TWOIM ZDANIEM

Oglądasz konferencje na E3 na żywo w sieci?

Tak, ale tylko wybrane
47%
Nie, nigdy
27,2%
Oglądam wszystkie, a przynajmniej większość
13,5%
Kiedyś się zdarzyło
12,4%
Zobacz inne ankiety
Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

Mount & Blade II: Bannerlord

Mount & Blade II: Bannerlord

Dying Light 2

Dying Light 2

Star Wars Jedi: Upadły zakon

Star Wars Jedi: Upadły zakon

Baldur's Gate III

Baldur's Gate III

Dragon Age IV

Dragon Age IV

Age of Empires IV

Age of Empires IV

The Settlers

The Settlers

Elex 2

Elex 2

Nie tylko Cyberpunk 2077 – najlepsze gry E3 2019 okiem redakcji
Nie tylko Cyberpunk 2077 – najlepsze gry E3 2019 okiem redakcji

Po skończonym E3 nadchodzi czas, kiedy redakcja każdego większego serwisu zbiera się, by wytypować najlepsze gry pokazane na targach, nic więc dziwnego, że i my podążyliśmy w tym przypadku za tłumem.

Najlepsze gry na PC, które pokazano na E3 2019
Najlepsze gry na PC, które pokazano na E3 2019

Na tegorocznym E3 pokazano wiele atrakcyjnych tytułów na PC – zarówno kontynuacji czy remasterów, jak i pełnoprawnych premier. Przyglądamy się najciekawszym i najlepiej zaprezentowanym produkcjom.

Gorące zapowiedzi zimy, czyli nie tylko Outer Worlds
Gorące zapowiedzi zimy, czyli nie tylko Outer Worlds

Gala The Game Awards obfitowała w zaskakujące zapowiedzi gier oraz nowe materiały z wyczekiwanych hitów. Dowiedzieliśmy się m.in. o kolejnych odsłonach Dragon Age’a i Mortal Kombat, nowej grze studia Obsidian czy remaku Crash Team Racing.