Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 17 lutego 2019, 11:30

autor: Przemysław Zamęcki

Gra we wszystko na wszystkim. Fan retro gratów i gier w pudełkach, które namiętnie kolekcjonuje.

16 gier, na które nie czekacie, a to powinniście – czarne konie 2019

Kalendarz premier nie kończy się na najnowszym Call of Duty i Assassin’s Creedzie. Na całym świecie setki utalentowanych zespołów pracuje nad dziesiątkami gier na które byście czekali, gdybyście tylko o nich usłyszeli.

Produkcja gier wymaga konkretnych nakładów finansowych i bardzo wiele mniejszych firm, jak już opłaci grafików, programistów, animatorów i scenarzystów, nie jest w stanie wykupić nawet jednej setnej reklam, o jakie zadbało EA, promując swoją najnowszą sieciową superprodukcję. Dlatego o sporej części tych tytułów niektórzy nigdy nie słyszeli, a my postanowiliśmy to naprawić.

CZEKASZ NA GRĘ, NA KTÓRĄ NIKT NIE CZEKA?

Tworząc tę listę przepytaliśmy redaktorów GRYOnline.pl o ich typy. Jeśli jednak znasz grę, która świetnie pasowałaby tutaj, a jej brakuje, wspomnij o tym w komentarzu.

Praey for the Gods

Ten przyjemniaczek z pewnością nie ma uczciwych zamiarów wobec naszej bohaterki. I vice versa. - 2019-02-18
Ten przyjemniaczek z pewnością nie ma uczciwych zamiarów wobec naszej bohaterki. I vice versa.

Nie możesz przegapić tej gry, jeśli:

  1. grałeś w Shadow of the Colossus;
  2. nie grałeś w Shadow of the Colossus (trochę wstyd, ale nie oceniamy);
  3. w grach akcji cenisz klimat i eksplorację.
W SKRÓCIE
  1. Platforma: PC, PS4, XONE
  2. Producent: No Matter
  3. Przewidywana data premiery: 2019 rok

Wydana przed laty na konsolę PlayStation 2 gra Shadow of the Colossus dla wielu osób stała się wyznacznikiem angażującej rozgrywki, nieziemskiego klimatu i tego, w jaki sposób powinny wyglądać widowiskowe starcia z przeciwnikami wielokrotnie przewyższającymi wielkością głównego bohatera. Nie tak dawno użytkownicy PlayStation 4 otrzymali znakomity remaster tego tytułu, ale jak widać, nie wyczerpało to tematu. Nad swoją własną wersją „kolosów” postanowiło popracować trzyosobowe studio No Matter, które przeniosło miejsce akcji w zdecydowanie bardziej surowe realia, wykorzystując przy tym kilka współczesnych mechanik mających urozmaicić zabawę.

Tym razem wcielimy się w bohaterkę, która zostaje wysłana na skutą lodem wyspę. Powodem podróży jest trwająca od dawna zima, która nie chce ustąpić miejsca wiośnie. O złą wolę podejrzewani są starzy bogowie, pod postacią ogromnych istot błąkający się na krawędzi umierającego świata. Nie pozostaje więc nic innego, jak ich pokonać, wspinając się po nich i szukając słabych punktów na ich ciałach, by móc zakończyć żywot złośliwców. Dopiero po ich zniszczeniu zima ustąpi, pozwalając tym samym na narodziny nowego życia. Oprócz walki z wrogami twórcy sięgnęli także po nowsze mechaniki wykorzystywane we współczesnych grach, takie jak survival czy crafting. Czy to wystarczy, by uszczknąć choć trochę popularności „prawdziwym” kolosom? W tym roku powinniśmy się o tym przekonać.

  1. Więcej o grze Praey for the Gods

NASZE OCZEKIWANIA

Na grę warto czekać chociażby z tego względu, że próbuje ona nawiązać do jednej z najpopularniejszych japońskich produkcji wszech czasów, która na szczęście trafiła również do zachodniego świata. Ciekawe, czy twórcom uda się od nowa zdefiniować tego typu rozgrywkę, a przede wszystkim wykazać się pomysłowością w walce z wrażymi boskimi siłami.

A Plague Tale: Innocence

A Plague Tale: Innocence

Phoenix Point

Phoenix Point

Judgment

Judgment

Warhammer: Chaosbane

Warhammer: Chaosbane

Foundation

Foundation

Team Sonic Racing

Team Sonic Racing

Spelunky 2

Spelunky 2

SteamWorld Quest: Hand of Gilgamech

SteamWorld Quest: Hand of Gilgamech

Praey for the Gods

Praey for the Gods

In the Valley of Gods

In the Valley of Gods

Czarne konie 2021 - gry, na które nie czekacie, a powinniście
Czarne konie 2021 - gry, na które nie czekacie, a powinniście

W 2021 roku wśród gier na pewno nie zabraknie hitów, o których będzie głośno jeszcze przed premierą. Obok nich będą jednak i te mniej reklamowane produkcje, które mogą okazać się kandydatami do gry roku. Oto nasza lista potencjalnych przebojów 2021.

Czarne konie 2020 – gry, na które nie czekacie, a powinniście
Czarne konie 2020 – gry, na które nie czekacie, a powinniście

W czasach gier usług i milionowych budżetów na szczęście wciąż liczy się dobry pomysł i ciekawe wykonanie, by zauroczyć graczy. Oto produkcje, o których mało się mówi, ale mogą sporo namieszać w 2020 roku.

Gry drugiej połowy 2019 roku – premiery, na które warto czekać
Gry drugiej połowy 2019 roku – premiery, na które warto czekać

Pierwsza połowa roku dobiegła końca, serwując nam kilka naprawdę wyśmienitych tytułów. W tym zestawieniu zebraliśmy premiery najbliższych sześciu miesięcy, które mają spore szanse, by poszerzyć listę najlepszych produkcji Anno Domini 2019.