Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 20 lutego 2021, 08:17

autor: Hubert Sosnowski

Szop w przebraniu. Łowca ciastek. Pisuje o grach, filmach i serialach, a zdarza się, że i prozę.

15 klasycznych gier za darmo. Bilet na wyprawę w przeszłość za 0 zł

Nostalgia to zdradliwa bestia. Czasem wydaje się, że genialne tytuły z naszej młodości wciąż takimi są, ale gdy kupujemy je po latach, możemy doznać bolesnego rozczarowania. Na szczęście wiele z nich da się wypróbować za darmo.

Tribes 2

W SKRÓCIE

  1. Gatunek: sieciowa strzelanka
  2. Data premiery: 2001
  3. Producent: Dynamix
  4. Skąd pobrać: strona Tribes Universe

Kultowa sieciowa strzelanina. Ogromne mapy, które wytrzymywały starcia ponad stu graczy w największych meczach. Wcielaliśmy się w żołnierza w pancerzu wspomaganym i toczyliśmy boje jako przedstawiciel piechoty, operator pojazdu lub jetpacka. Tribes 2 oferowało mnóstwo wariacji rozgrywki, trybów, taktyk i ulepszeń do kombinezonu, co przekładało się na naprawdę złożoną zabawę. I wciąż cholernie dynamiczną.

Co ciekawe, Tribesy, osadzone w tym samym uniwersum co omawiane wcześniej EarthSiege 2, to element tak zwanego Tribes Legacy – serii gier, które Hi-Rez udostępniło na swej stronie za darmo. Warto sprawdzić wszystkie, bo coś dla siebie znajdą też miłośnicy strzelanin dla jednego gracza – przygotowane przez Irrational Games (BioShock, BioShock Infinite) Tribes Vengeance. I to ostatnie wygląda już całkiem godnie, bo śmiga na Unreal Enginie 2.

JAK TO SIĘ ZESTARZAŁO?

Pomijając grafikę, całkiem dobrze – to jednak rozbudowana gra z mnóstwem atrakcji. Pytanie, czy znajdziecie graczy na serwerach? Owszem, może się udać, jeśli zajrzycie na fanowską stronę – tribesnext.com. Grają tam głównie boty, ale trafiają się też żywi gracze. A jeśli się nie uda, zostaje Tribes Vengeance, gdzie nie trzeba się tym przejmować.

  1. Dowiedz się więcej o tej grze
TWOIM ZDANIEM

W którym wieku zaczęła się Twoja przygoda z grami wideo?

W XX w.
59,3%
W XXI w.
40,7%
Zobacz inne ankiety
StarCraft

StarCraft

Shadow Warrior

Shadow Warrior

Dink Smallwood

Dink Smallwood

Prince of Persia (1989)

Prince of Persia (1989)

Tribes 2

Tribes 2

Teen Agent

Teen Agent

Railroad Tycoon

Railroad Tycoon

Najlepsze darmowe gry 2021 roku - top 100 gier free-to-play
Najlepsze darmowe gry 2021 roku - top 100 gier free-to-play

Zastanawiasz się w co zagrać? Oto gry free to play, na które warto zwrócić uwagę. Zebraliśmy w jednym miejscu top 100 najlepszych darmowych gier.

Darmowe strzelanki – 14 najlepszych strzelanin za darmo wszech czasów
Darmowe strzelanki – 14 najlepszych strzelanin za darmo wszech czasów

Premiera CoD: Warzone skłoniła nas aktualizacji tego rankingu. Dodaliśmy dwie nowe gry i zamieszaliśmy trochę kolejnością tytułów na liście. Przed wami 14 najlepszych darmowych strzelanek, w które zagracie w 2020 roku

Darmowe gry ze Steama tak złe, że nikt w nie nie gra
Darmowe gry ze Steama tak złe, że nikt w nie nie gra

Nie wszystkie darmowe tytuły cieszą się podobną popularnością jak nieodpłatny Fortnite. Przypadek? Istnieją gry tak słabe, że nikt ich nie chce – nawet za darmo.