Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 13 stycznia 2015, 09:24

autor: Góral

Forza Motorsport 6 - zapowiedziano nową odsłonę serii

Podczas targów motoryzacyjnych North American International Auto Show firma Microsoft zapowiedziała grę Forza Motorsport 6. Tytuł tworzony przez studio Turn 10 ukaże się na konsoli Xbox One, jednak obecnie nie posiadamy większej ilości informacji.

Forza Motorsport 6 w skrócie:
  • Gatunek: gra wyścigowa
  • Deweloper: Turn 10
  • Platformy sprzętowe: Xbox One
  • Data premiery: nieznana

Koncern Microsoft i zespół Turn 10 zapowiedziały grę Forza Motorsport 6. Do ujawnienia produkcji doszło w dość nietypowy sposób, gdyż zrobiono to podczas targów motoryzacyjnych North American International Auto Show, na których zaprezentowano nowy model Forda GT. Niestety o samej grze nie wiemy właściwie nic. Pewnym jedynie jest, że ukaże się na konsoli Xbox One. Na dalsze szczegóły będziemy musieli zapewne poczekać do konferencji Microsoftu podczas tegorocznych targów E3, jednak można śmiało zakładać, że „szóstka” nie będzie zbytnio odbiegać od założeń serii i fani konsolowych symulatorów otrzymają kolejną obowiązkową pozycję.

Forza Motorsport 6 została zapowiedziana na targach motoryzacyjnych North American International Auto Show. - Forza Motorsport 6 - zapowiedziano nową odsłonę serii - wiadomość - 2015-01-13
Forza Motorsport 6 została zapowiedziana na targach motoryzacyjnych North American International Auto Show.

Ostatnią pełnoprawną odsłoną serii jest Forza Motorsport 5, która ukazała się pod koniec listopada 2013 roku wraz z Xboksem One. Produkcja spotkała się z ciepłym przyjęciem graczy, ale nie wszystko poszło po myśli deweloperów. Zawartość projektu okazała się bowiem dość mocno okrojona względem poprzednich części. Mimo wszystko i tak był to jeden z lepszych tytułów dostępnych w pierwszych miesiącach życia current-gena Microsoftu.

Warto jeszcze wspomnieć, że w 2014 roku posiadacze Xboksa One oraz Xboksa 360 mogli położyć dłonie na drugiej części Forza Horizon – pobocznej serii, skupiającej się na bardziej zręcznościowym modelu jazdy i imprezowym klimacie. Gra okazała się rewelacyjną produkcją, oferując mnóstwo świetnej zabawy i śliczną oprawę graficzną.

Seria Forza Motorsport to popularna marka wśród fanów gier wyścigowych. Pierwsza odsłona ukazała się na konsoli Xbox w 2005 roku, a kolejne trzy trafiły w następnych latach już na Xboksa 360. Natomiast Forza Motorsport 5 była tytułem startowym Xboksa One. W poszczególnych odsłonach zasiadamy za kierownicami rozmaitych samochodów – od zwykłych pojazdów produkowanych seryjnie, aż po wyczynowe bolidy. Seria jest powszechnie uznawana za jeden z najlepszych konsolowych symulatorów, którego właściwie jedynym konkurentem jest Gran Turismo ukazujące się na konsolach PlayStation.