Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 lutego 2017, 19:35

autor: Góral

Forza Horizon 3 - sprzedano 2,5 miliona egzemplarzy gry

Forza Horizon 3, bardzo ciepło przyjęta przez media gra wyścigowa z zeszłego roku, rozeszła się w liczbie 2,5 miliona egzemplarzy. Ponadto cała marka Forza wygenerowała ponad miliard dolarów przychodu w sprzedaży detalicznej.

Marka Forza, w skład której wchodzą dwie serie – Forza Motorsport i Forza Horizon – dołączyła do grona IP, które wygenerowały ponad miliard dolarów przychodu w sprzedaży detalicznej – poinformowała firma Microsoft. To nie jedyne dobre wieści dla fanów obu cyklów. Okazało się bowiem, że pod koniec 2016 roku produkcjami tymi bawiło się 14 milionów unikalnych graczy na konsolach Xbox One i Windowsie 10. Poza tym Forza Horizon 3 od studia Playground Games, która ukazała się we wrześniu 2016 roku, rozeszła się w nakładzie 2,5 miliona egzemplarzy. Zadowoleni powinni być więc wszyscy – deweloperzy, bo ich gry cieszą się powodzeniem, Microsoft, bo pieniążki wędrują na konto oraz sami gracze, którzy otrzymują wysokiej jakości produkcje.

Blizzard Mountain to zimowy dodatek do gry Forza Horizon 3. - Forza Horizon 3 - sprzedano 2,5 miliona egzemplarzy gry - wiadomość - 2017-02-13
Blizzard Mountain to zimowy dodatek do gry Forza Horizon 3.
Forza Horizon 3 w skrócie:
  • gra wyścigowa na konsolę Xbox One i Windowsa 10;
  • ukazała się we wrześniu 2016 roku;
  • rozeszła się w liczbie 2,5 miliona.

Ostatnią grą ze słowem „Forza” w tytule jest wspomniana Forza Horizon 3, która nie tylko dobrze się sprzedała, ale też okazała się jedną z fajniejszych tego typu produkcji ostatnich lat. Gra zebrała mnóstwo pochlebnych recenzji, a w naszym (i Waszym, bo również braliście udział w jego tworzeniu) rankingu na sto najlepszych gier wyścigowych wszech czasów, udało się jej wdrapać na drugie miejsce, co jak na tak świeży produkt jest nie lada wyczynem.

Z kolei ostatnią „normalną” Forzą jest Forza Motorsport 6 z 2015 roku na Xboksa One, choć jakiś czas później na PC-tach ukazała się jej darmowa, okrojona wersja, zatytułowana Forza Motorsport 6: Apex