Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 12 lutego 2018, 12:50

autor: AlexB

PUBG - 30 milionów sprzedanych kopii na PC

Sprzedaż Playerunknown's Battlegrounds nie zwalnia tempa. Wczoraj tej popularnej grze opartej o tryb battle royale udało się osiągnąć kolejny kamień milowy – tytuł trafił już do 30 milionów pecetowych graczy.

Dwa miesiące – tyle potrzebowało Playerunknown's Battlegrounds, by osiągnąć kolejny kamień milowy. Przez ten czas rozeszło się nieco ponad 5 milionów egzemplarzy tej szalenie popularnej strzelaniny sieciowej opartej o tryb battle royale. Według serwisu Steam Spy łącznie w posiadaniu dzieła studia PUBG Corporation (specjalnego oddziału koreańskiego Bluehole) jest już 30 milionów graczy pecetowych. Jeśli dodamy do tego opublikowane niedawno wyniki z Xboksa One, otrzymamy niebotyczną liczbę 34 milionów sprzedanych kopii. Oznacza to, że tytuł trafił do pierwszej dziesiątki największych bestsellerów w historii branży gier wideo (dane via Wikipedia). Zajmuje on obecnie 7. miejsce, kosztem takich hitów, jak The Elder Scrolls V: Skyrim, Grand Theft Auto: San Andreas, Diablo III oraz Call of Duty: Modern Warfare 3. Do 6. pozycji, na której znajduje się Mario Kart Wii, Playerunknown's Battlegrounds brakuje około 3 milionów sprzedanych egzemplarzy.

W Playerunknown’s Battlegrounds do walki staje coraz więcej osób. - PUBG - 30 milionów sprzedanych kopii na PC - wiadomość - 2018-02-13
W Playerunknown’s Battlegrounds do walki staje coraz więcej osób.

Przez ostatnie dwa miesiące działo się sporo rzeczy, które mogły wpłynąć pozytywnie na sprzedaż Playerunknown's Battlegrounds. Pod koniec grudnia ubiegłego roku światło dzienne ujrzała wersja 1.0 gry. Jej premiera została okraszona bardzo optymistycznymi recenzjami mediów branżowych, w których wychwalano między innymi model rozgrywki, który zdaniem dziennikarzy całkowicie wynagradza liczne niedoróbki techniczne. Ponadto ostatnio Koreańczycy ruszyli na zdecydowaną wojnę z oszustami. W ostatnich miesiącach w grze posypały się bany, a w Chinach twórcy cheatów zostali aresztowani przez tamtejszą policję. Dodatkowo deweloperzy ostrzegli, że jakiekolwiek modyfikowanie plików tytułu może grozić skasowaniem konta. Tego typu obietnice zachowania „czystości” zabawy mogą podobać się graczom i przyciągać nowe osoby.

Nic zatem nie wskazuje na to, by sprzedaż Playerunknown's Battlegrounds miała w najbliższej przyszłości wyhamować. Jest to dobra wiadomość dla wszystkich posiadaczy gry. Oznacza to bowiem, że twórcy nie porzucą jej i wciąż będą dodawali do niej nową zawartość oraz dopracowywali już obecną. Nie pozostaje zatem nic innego, jak czekać na kolejne informacje dotyczące rozwoju dzieła studia PUBG Corporation.

PUBG - 30 milionów sprzedanych kopii na PC - ilustracja #2

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Playerunknown's Battlegrounds

Playerunknown's Battlegrounds