Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lutego 2018, 14:35

autor: Aquma

Remake Shadow of the Colossus na szczycie listy sprzedaży w UK; wynik o 73% lepszy od oryginału

Imponujący remake Shadow of the Colossus na PS4 rozchodzi się jak ciepłe bułeczki. W minionym tygodniu tytuł znalazł się na szczycie listy sprzedaży w Wielkiej Brytanii i cieszy się o 73% większą popularnością od wydanego w 2005 roku oryginału (wg danych analityków z Chart-Track).

Shadow of the Colossus – pierwszy duży sukces Sony w tym roku. - Remake Shadow of the Colossus na szczycie listy sprzedaży w UK; wynik o 73% lepszy od oryginału - wiadomość - 2018-02-12
Shadow of the Colossus – pierwszy duży sukces Sony w tym roku.
SHADOW OF THE COLOSSUS W SKRÓCIE:
  1. Deweloper: Bluepoint Games/Sony Interactive Entertainment
  2. Wydawca: Sony Interactive Entertainment
  3. Gatunek: przygodowa gra akcji
  4. Platformy: PS4
  5. Data premiery: 6 lutego 2018 r.

Przygotowany przez studio Bluepoint Games remake legendarnego Shadow of the Colossus sprzedaje się doskonale. Gra zadebiutowała na pierwszym miejscu brytyjskiej listy Top Ten, pokonując m.in. UFC 3, Monster Hunter World czy najnowszą odsłonę serii FIFA. Co ciekawe, remake może się pochwalić wynikiem aż o 73% lepszym (w analogicznym czasie) od oryginału, wydanego na PlayStation 2 w październiku 2005 roku – i to nawet nie biorąc pod uwagę sprzedaży wersji cyfrowej (będąca źródłem tych informacji firma Chart-Track nie zbiera podobnych danych).

Odświeżone Shadow of the Colossus pojawiło się na rynku 6 lutego, tylko na PlayStation 4. Znakomita większość recenzentów uznała ten tytuł za remake niemal idealny: wiernie przenoszący mechanizmy rozgrywki i znaną z dawnej wersji opowieść, ale okraszający je wykonaną praktycznie od zera, oszałamiającą oprawą graficzną, która w pełni wykorzystuje moc drzemiącą w PS4 oraz PS4 Pro. Gracze otrzymują też usprawnienia w systemie sterowania i działaniu kamery. Produkcja studia Bluepoint Games może się pochwalić sięgającą 92% średnią w serwisie Metacritic (symbolicznie i adekwatnie – to o 1% więcej od oryginału!). U nas gra otrzymała notę 8,5/10.

Nowa wersja Shadow of the Colossus to przykład wzorowego remake’u. Wyjątkowy pomysł na rozgrywkę, minimalistyczna fabuła i niezwykła atmosfera osamotnienia oraz klimat tajemniczej krainy zostały perfekcyjnie odtworzone, nie tracąc nic z tego, czym zachwycały dekadę temu. Jednocześnie elementy dzisiaj już przestarzałe, czyli techniczną stronę oprawy wizualnej i sterowanie, przebudowano tak, by nie mieć się czego wstydzić w porównaniu z konkurencją – czytamy w recenzji pióra Czarnego Wilka.

Liczący sobie już ponad 12 lat Shadow of the Colossus to prawdziwy klasyk – można by rzec „kolos” – elektronicznej rozgrywki. Tytuł stawia nas w roli Wandera, młodego mężczyzny, który by przywrócić życie swojej ukochanej musi zabić 16 potężnych (i w gruncie rzeczy Bogu ducha winnych) kolosów. Do dyspozycji mamy przy tym tylko swój rozum, magiczny miecz, łuk i konia. Gra została wydana wyłącznie na PlayStation 2 i jest powszechnie uznawana za jedną z najlepszych, jakie kiedykolwiek stworzono. Za przygotowanie oryginalnej wersji i opracowanie koncepcji tej produkcji odpowiada słynne studio Team Ico, działające w ramach Sony Interactive Entertainment. Twórców tych znamy także z jeszcze starszego Ico oraz mocno spóźnionego, ale niewątpliwie świetnego The Last Guardian z końcówki 2016 roku.

  1. Recenzja gry Shadow of the Colossus – odtrutka na sandboxy
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Shadow of the Colossus

Shadow of the Colossus