Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 lutego 2018, 10:00

autor: Adrian Werner

Subnautica z ponad 2 mln sprzedanych egzemplarzy na PC

Subnautica, czyli survivalowa gra studia Unknown Worlds Entertainment, sprzedała się na PC w ponad dwóch milionach egzemplarzy. Do tego w porównaniu z wczesnym dostępem wielokrotnie wzrosła liczba graczy bawiących się w ten tytuł każdego dnia.

Premiera wersji 1.0 mocno przysłużyła się popularności gry - Subnautica z ponad 2 mln sprzedanych egzemplarzy na PC - wiadomość - 2018-02-13
Premiera wersji 1.0 mocno przysłużyła się popularności gry
SUBNAUTICA W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Unknown Worlds Entertainment
  2. Wydawca: Unknown Worlds Entertainment
  3. Gatunek: przygodowa gra akcji
  4. Platformy: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery na PC: 23 stycznia 2018 r.

Studio Unknown Worlds Entertainment ma powody do zadowolenia. Sprzedaż pecetowej wersji gry Subnautica przekroczyła 2 miliony egzemplarzy (według danych serwisu Steam Spy). Należy dodać, że tytuł dostępny jest również na Xboksie One, więc jego łączny wynik bez wątpienia jest znacznie wyższy.

Produkcja zadebiutowała w Steam Early Access w grudniu 2014 roku, natomiast 23 stycznia 2018 r. premierę miała pełna wersja. To ostatnie wydarzenie wyraźnie przysłużyło się popularności gry, co dobrze pokazują dane z serwisu Steam Charts. Gdy projekt opuszczał wczesny dostęp, autorzy mogli się pochwalić wynikiem 1,8 mln sprzedanych egzemplarzy wydania na PC. Ponadto o ile w grudniu w najgorętszych momentach każdego dnia w tytuł ten bawiło się jednocześnie ok. 3-5 tysięcy graczy pecetowych, tak wczoraj liczba ta wyniosła prawie 35 tysięcy. Widać wyraźnie, że wiele osób czekało na wersję 1.0.

Przypomnijmy, że tylko edycja pecetowa opuściła wczesny dostęp. Posiadacze Xboksa One muszą na to jeszcze trochę poczekać. Ponadto w dalszych planach jest wersja na PlayStation 4.

Autorzy podkreślają, że nie zamierzają rozwijać gry bez końca. W przyszłości skoncentrują się głównie na mniejszych aktualizacjach i prawdopodobnie opracują jeden duży płatny dodatek, mający zaoferować strefę arktyczną, z nowymi historiami i zwierzętami.

Nie ma też żadnych planów dodania trybu multiplayer. Subnautica została zaprojektowana jako gra wyłącznie dla pojedynczego gracza. Nie znaczy to jednak, że taka opcja pozostanie całkowicie niedostępna, gdyż grupa fanów pracuje już nad obiecującą modyfikacją umożliwiającą rozgrywki wieloosobowe.

  1. Oficjalna strona gry
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Subnautica

Subnautica