Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 grudnia 2017, 11:25

autor: AlexB

1,5 miliona banów w PUBG i pierwsza aktualizacja do pełnej wersji

W Playerunknown's Battlegrounds posypały się bany. Jak podali twórcy systemu BattlEye, za oszukiwanie w tej popularnej strzelaninie sieciowej swoje konta straciło już 1,5 miliona graczy. Ponadto pojawiła się również pierwsza aktualizacja do pełnej wersji tytułu.

Bany, wszędzie bany

Oszuści potrafią być prawdziwą zmorą gier sieciowych. W jednych produkcjach jest ich więcej, w innych mniej, lecz łączy ich jedno – uprzykrzają zabawę normalnym użytkownikom. Aby chronić tych drugich przed osobnikami pragnącymi wygrać w niezbyt uczciwy sposób, powstały liczne systemy antycheaterskie, w tym BattlEye. Różne wersje programu stworzonego przez Sebastiana Sutera w październiku 2004 roku są wykorzystywane w wielu znanych produkcjach, między innymi w Battlefield 2, Iron Front: Liberation 1944, serii ArmA, DayZ oraz jednym z największych fenomenów tego roku, Playerunknown's Battlegrounds. To właśnie tytułu autorstwa koreańskiego PUBG Corporation (specjalnego oddziału firmy Bluehole) dotyczy ostatni sukces BattlEye. Jak podali twórcy systemu na Twitterze, w tej popularnej strzelaninie sieciowej opartej o tryb battle royale swoje konta straciło już 1,5 miliona oszustów.

Oszuści w PUBG nie mogą czuć się bezkarni. - 1,5 miliona banów w PUBG; pierwsza aktualizacja do pełnej wersji - wiadomość - 2017-12-29
Oszuści w PUBG nie mogą czuć się bezkarni.

Przypomnijmy, że w połowie grudnia informowaliśmy o przekroczeniu przez Playerunknown's Battlegrounds magicznej bariery 25 milionów sprzedanych egzemplarzy. Według serwisu SteamSpy, obecnie w grze zarejestrowanych jest 26 milionów kont. 1,5 miliona zbanowanych dzięki systemowi BattlEye oszustów stanowi aż 5,7% z tej liczby. Wrażenie robi dodatkowo fakt, że od 14 listopada z gry za używanie cheatów usunięto 800 tysięcy kont. Porządki na premierę wersji 1.0, która miała miejsce w ubiegłym tygodniu, były zatem bardzo intensywne. Czy tak duża czystka odstraszy potencjalnych oszustów? Wątpliwe, lecz warto zaznaczyć, że BattlEye jest cały czas intensywnie rozwijane, zatem nikt korzystający podczas zabawy w Playerunknwon's Battlegrounds z niedozwolonych praktyk nie powinien spać spokojnie.

Pierwszy patch do wersji 1.0

Nowa aktualizacja nieco usprawnia działanie gry, lecz na wyraźną poprawę stabilności trzeba jeszcze trochę poczekać. - 1,5 miliona banów w PUBG; pierwsza aktualizacja do pełnej wersji - wiadomość - 2017-12-29
Nowa aktualizacja nieco usprawnia działanie gry, lecz na wyraźną poprawę stabilności trzeba jeszcze trochę poczekać.

Nie tylko BattlEye jest intensywnie rozwijane. Wczoraj na oficjalnych pecetowych serwerach Playerunknown's Battlegrounds pojawiła się pierwsza aktualizacja do wersji 1.0 gry. Poprawia ona szereg błędów technicznych, takich jak okazjonalne wyrzucanie do menu podczas oglądania powtórek, kłopoty z zaznaczaniem punktów na mapie Miramar czy problemy z kulami niepotrafiącymi spenetrować przeszkód, z którymi nie powinny mieć problemu. Ponadto patch wyrównuje szanse na wylosowanie map Erangel i Miramar oraz uniemożliwia uruchomienie powtórek przez trzy minuty od śmierci, dzięki czemu nie można poinformować pozostałych przy życiu partnerów, w którym miejscu znajduje się nasz zabójca.

Co z problemami sygnalizowanymi chociażby przez recenzentów, takimi jak nie do końca działający kod sieciowy? Przedstawiciele PUBG Corporation zaznaczają, że wyeliminowanie lagów i poprawa stabilności serwerów są obecnie priorytetem studia. Do tego potrzebna jest jednak dogłębna analiza danych, gdyż przyczyn błędów może być kilka. Na wyraźniejszą poprawę działania gry będzie zatem trzeba jeszcze trochę poczekać.

Ostatnia aktualizacja: 2017-12-29

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Xbox Series X - Wszystko o konsoli i jej grach
Playerunknown's Battlegrounds

Playerunknown's Battlegrounds