Metro 2033: Top (2)
Aktualizacja:
![]() | ![]() |
Zignoruj kolejną wizję i po znalezieniu się na nowym balkoniku skieruj się w stronę widocznych w oddali kolejnych schodów #1 , co pozwoli Ci przedostać się na sam szczyt wieży. Udaj się teraz w stronę znajdującego się w okolicy wysięgnika #2 , a po rozstawieniu systemu namierzania zostaniesz nagrodzony nowymi scenkami przerywnikowymi.
![]() | ![]() |
Po znalezieniu się w ciemnym pomieszczeniu zbadaj ścieżki prowadzące do wszystkich czterech drzwi #1 . Pamiętaj o tym żeby nie zbaczać ze ścieżek tylko podążać w stronę drzwi w linii prostej, bo w przeciwnym wypadku spadniesz i zginiesz. W dwóch przypadkach odkryjesz zablokowane przejścia, a w dwóch pozostałych większe lokacje #2 , które należy zignorować.
![]() | ![]() |
Ponownie podejdź do jednej z zamkniętych par drzwi - tym razem Twoim oczom powinna się ukazać dziwna kreatura #1 . Podejdź do niej i zaczekaj aż zostaniesz przeniesiony w nowe miejsce. Przystąp do eksploracji czegoś na kształt labiryntu #2 .
![]() | ![]() |
W trakcie rozgrywania tej sceny ważne będzie to żeby unikać pojawiającej się głównie za Tobą i otoczonej czerwoną poświatą kreatury #1 , gdyż zbliżenie się do niej doprowadziłoby do śmierci głównego bohatera. Musisz być przygotowany na to, że po znalezieniu się w nowej lokacji istota ta nagle może znaleźć się przed Tobą. W takich sytuacjach musisz się oczywiście odwracać i zawsze zmierzać w stronę korytarza otoczonego niebieską poświatą #2 .
![]() | ![]() |
Wkrótce dotrzesz do serii narożników, które poznasz po dziurze znajdującej się w jednej ze ścian #1 . Skręć kilka razy w lewo tak by powrócić do wspomnianej ściany z dziurą. Musisz się teraz obrócić i skierować się w przeciwną stronę, a więc co najmniej raz skręcić w prawo. Jeżeli wszystko wykonasz zgodnie z planem to Twoim oczom ukaże się nowy dłuższy korytarz #2 .
![]() | ![]() |
Po kilku chwilach standardowego uciekania przed obcą kreaturą dotrzesz do rozwidlenia. Nie wybieraj lewego przejścia #1 , gdyż jest to pułapka. Zamiast tego skieruj się w prawo, a więc w stronę otoczonego niebieską poświatą żołnierza #2 .
![]() | ![]() |
Zaczekaj aż zostaniesz przeniesiony w nowe miejsce. Nadal musisz kierować się prosto, przy czym tym razem po drodze zmuszony zostaniesz do wykonania kilku skoków #1 . Wejdź następnie do tunelu #2 , który będzie się "budował" w miarę Twoich postępów.
![]() | ![]() |
Pamiętaj o wybieraniu właściwych korytarzy, dzięki czemu będziesz mógł unikać wspominanej kreatury. Po dotarciu do nowego rozwidlenia #1 wybierz tunel znajdujący się po prawej stronie, bo ten na wprost kończy się przepaścią. Przygotuj się do wykonania kilku nowych skoków #2 .
![]() | ![]() |
Po dotarciu do większej przepaści proponuję pozostać po lewej stronie #1 , przeskoczyć na prawą półkę i z niej na większą platformę. Podążaj prosto aż dotrzesz do miejsca, w którym gra wyświetli cut-scenkę. Użyj rewolweru do powstrzymania idącej w Twoją stronę kreatury #2 , najlepiej celując w jej głowę. Pomyślne wykonanie tej akcji zaowocuje wyświetleniem jednego z możliwych zakończeń. W przypadku zakończenia If it's hostile, you kill it nie musisz już nic robić, natomiast w przypadku zakończenia Enlightened musisz dodatkowo strącić z pomocą rewolweru urządzenie systemu namierzania. Gratulacje!
Komentarze czytelników
Mam pytanie jeśli ktoś tu jeszcze zagląda: czy zabójstwa sumują się z przejść na różnych poziomach lub powtarza ia misji gdzie łatwo trupy padają?
No ale z kierunkami to autor ma spory problem... ????
Beznadziejna gra. W rozdziale D6 skończyły mi się filtry i koniec grania ... Ale dno
Rozdział 5 - Depository
Oczywiście niektórych pojedynków nie unikniesz.
Każdego z małpo-mutantów da się ominąć lub uciec mu (byle dobiec/zakraść się do odpowiedniego punktu), co jest znacznie bardziej opłacalne. Warto mieć na podorędziu strzelbę żeby się odczepił na chwilę.
Durnowaty opis przejścia, zwłaszcza na etapie biblioteki i archiwum - nie oddałem tam ani jednego strzału, na co nawet zwraca uwagę kompan. Jest wprost powiedziane jak "walczyć" z bibliotekarzami - patrzeć cały czas w oczy, powoli się wycofywać i nie obracać tyłem. Po co tu walczyć na chama?
Nie do końca masz rację. Owszem można zabijać wszystkich. Ale jeśli nie zdobędziesz odpowiedniej ilości tzw błysków(które pojawiają się przy wykonywaniu różnych czynności np dania żebrakowi kasy czy znalezieniu jakichś zwłok w zaułku) to nie masz opcji zestrzelenia transmitera.
witam mam takie pytanko w spawie trofeum oswiecony co trzeba zrobic zeby je dostac mam prawie wszysktkie trofea moze czasami cos nie wskoczylo tez sie tak zdaza
jeżeli "jedynka" była dla Ciebie taka sobie, to w Last Light musisz zagrać koniecznie :) sam jestem w mniej więcej połowie gry i muszę przyznać, że ta gra to istna perełka, nie tylko jeśli chodzi o ten rok, ale w ogóle elektroniczną rozgrywkę ;) sam gorąco polecam ten tytuł, ale i ocena graczy mówi sama za siebie :D
Cytat w poradniku na temat Zakończenia - "NIE ZABIERAĆ przedmiotów z ciał poległych żołnierzy" - Bzdura! Ja zawsze zbierałem amunicji i bronie z ciał żołnierzy, i tak obejrzałem "dobre" zakończenia. To samo z Last Light. W końcu martwi nie potrzebują bronie i filtry, nieprawdaż? ;) Po prostu trzeba być dobry (wspierać żebraki) i odkrywać Metro jak najbardziej dokładności (zbierać jak najwięcej rozbłyski). Oraz ominąłem wszystkie żołnierzy Czerwone Linie bez zabijanie i ogłuszanie (skradanie) w etapie Wojna (nie dotyczy to rasiści Rzesza).
Nie z ciał można brać, trzeba tylko wszystkie "błyski" zebrać żeby się obudził w porę
widze ze poradnik nastawiony na rozpierduche, a polowe gry mozna przejsc nie zabijajac ludzi czy bibliotekarzy
Nawet nie wiedziałem że są dwa zakończenia, ale co do tego drugiego zakończenia to wydaję mi się że wymagania są lekko przesadzone , szczególnie z tym nie braniem niczego z ciał przeciwnika, no ale cóż, na razie mi się nie chce drugi raz przechodzić aby sprawdzić, może kiedyś ;).
Czytałem ten poradnik, co do zakonczen pisze zeby nie zabierac nic z ciał poległych zołnierzy, nieprawda brałem wszystko co popadnie, nie gadałem ze wszystkimi ludzmi i dałem tylko jeden naboj chłopaczowi na poczatku, a zakonczenia miałem 2, wiec albo błedy albo na PC jest troche inna zasada podkreslam grałem na X 360.
Czy są jeszcze jakies zakończenia oprócz:
spoiler start
Zaatakowania tego obiektu z mutantami
spoiler stop
i
spoiler start
Nie zrobienia tego, co jest napisane wyżej :)
spoiler stop
??
Sprawdziłbym sam, ale nie mam abonamentu. A innego zakończenia w internecie nie widziałem.
Zabrania się kopiowanie jakichkolwiek obrazków, tekstów lub informacji zawartych na tej stronie. Strona nie jest powiązana i/lub wspierana przez twórców ani wydawców. Wszystkie loga i obrazki są objęte prawami autorskimi należącymi do ich twórców.
Copyright © 2000 - 2026 Webedia Polska SA wszelkie prawa zastrzeżone.


















