filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy

Filmy i seriale

Filmy i seriale 6 maja 2023, 10:45

autor: Marcin Nic

Zmarnowane seriale, które świetnie się zapowiadały

Dobry serial powinno oceniać się nie po tym, jak się zaczyna, a po tym, jak się kończy. Przyjrzyjmy się produkcjom, które pomimo świetnego startu straciły swój poziom i przy okazji fanów.

Spis treści

W związku z ciągle rosnącą popularnością platform streamingowych seriale zyskują każdego dnia coraz więcej fanów. Wiele produkcji trzyma wysoki poziom od początku do końca, jednak zdarzają się przypadki, w których twórcy tracą koncepcję i popadają w marazm. W poniższym zestawieniu przyjrzymy się serialom, które na początku zapowiadały się na świetne widowisko, jednak ich potencjał został z czasem zmarnowany.

Wychowane przez wilki (Raised By Wolves)

Źródło fot.: kadr z serialu Wychowane przez wilki / HBO Max - Zmarnowane seriale, które świetnie się zapowiadały - dokument - 2023-05-06
Źródło fot.: kadr z serialu Wychowane przez wilki / HBO Max
  1. Lata emisji: 2020–2022
  2. Gdzie obejrzeć: HBO Max
  3. Liczba sezonów: 2
  4. Gatunek: science-fiction

Zestawienie rozpoczniemy od serialu, który przez pewien czas był jedną z najbardziej popularnych produkcji stworzonych przez HBO. Trzeba przyznać, że Wychowane przez wilki był jednym z najdziwniejszych, ale i jednocześnie najodważniejszych seriali w czasie swojej emisji. Twórcy nie bali się wprowadzania prowokujących wątków, ale to właśnie one okazały się gwoździem do trumny tej produkcji. Serial ten prawdopodobnie zostanie zapamiętany jako science-fiction, którego potencjał został kompletnie zaprzepaszczony.

Mam wrażenie, że Wychowane przez wilki zostałoby odebrane inaczej, gdyby twórcy od początku tworzyli ten serial z myślą o zakończeniu historii w jednym sezonie. Formuła kilkuodcinkowego miniserialu, opowiadającego losy dwójki androidów wychowujących ludzkie dzieci, miałaby potencjał na stałe zapisać się w historii produkcji telewizyjnych.

Niestety twórcy zdecydowali się na wprowadzanie zbyt chaotycznej symboliki, przez co historia została przez nich zapędzona w ślepy zaułek. Zabiegi te ewidentnie zostały umieszczone w serialu tylko po to, żeby wprowadzić sztuczne poczucie dużej wagi dziejących się na ekranie wydarzeń.

Pomimo petycji mającej na celu przywrócenie serialu nie powinniśmy liczyć na to, że w najbliższej przyszłości powrócimy do wykreowanego przez HBO świata. Nic nie jest jednak pewne, a Wychowane przez wilki mogą kiedyś wrócić na innej platformie.

Marcin Nic

Marcin Nic

Przygodę z pisaniem zaczął na nieistniejącym już Mobilnym Świecie. Następnie tułał się po różnych serwisach technologicznych. Chociaż nie jest typowym graczem, a na jego komputerze znajduje się tylko Football Manager, w końcu wylądował w GRYOnline.pl. Nie ma dnia, w którym nie oglądałby recenzji nowych smartfonów, dlatego początkowo pisał o wszelkiego rodzaju technologii. Z czasem jednak przeniósł swoje zainteresowania bardziej w kierunku kinematografii. Miłośnik NBA, który uważa, że Michael Jordan jest lepszy od LeBrona Jamesa, a koszykówka z lat 90-tych była przyjemniejsza dla oka.

więcej