3. Total War: Rome II. Najlepsze gry lata 2013 roku według redakcji gry-online.pl

Przemysław Zamęcki

3. Total War: Rome II

Gra od pierwszego zwiastuna zapierała dech w piersiach. Jeszcze nigdy żadna strategia nie zbliżyła się do tego, co zaserwowali programiści i graficy z Creative Assembly. Dbałość o detale, zróżnicowane zachowanie setek legionistów, inscenizacja starć... Total War: Rome II od samego początku było skazane na sukces. Tym bardziej że część pierwsza dla wielu miłośników dobrych gier strategicznych i taktycznych przez długi czas pozostawała ulubioną odsłoną tej sagi.

Tytuł jest dopracowany pod każdym względem: kampania okazuje się długa i rozbudowana, a dostępne opcje wystarczają na wiele godzin gry. Bitwy taktyczne są absorbujące, a ich poziom skomplikowania rośnie wraz z liczbą biorących w nich udział oddziałów – szczególnie trudne wydają się starcia na morzu, gdzie jeden niewielki błąd może kosztować nas utratę kilku okrętów. Wprowadzone w kampanii zmiany nie tylko ułatwiają opanowanie sytuacji i szybkie podejmowanie decyzji, ale pozwalają również na czerpanie przyjemności z zabawy mniej doświadczonym generałom – podsumowuje w recenzji na gry-online.pl Asmodeusz.

Po premierze okazało się, że spora grupa użytkowników nie jest zadowolona z optymalizacji gry oraz błędów, których nie zdążono naprawić w ostatecznej wersji. Notabene niewykryte bugi były udziałem chyba większości tytułów z tej serii. Gracze mogą jednak liczyć na regularne poprawki. Abstrahując od technicznych problemów, Rome II ma szansę ugruntować swoją pozycję cyklu gier, z których – przynajmniej w pewnych aspektach – można czerpać wiedzę o taktyce i wojskowości niczym wprost z encyklopedii.

  1. Total War: Rome II w encyklopedii gry-online.pl
  2. Recenzja gry Total War: Rome II – tryumfalny powrót do Rzymu
  3. Poradnik do gry Total War: Rome II
Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto V

PC PlayStation Xbox

Data wydania: 17 września 2013

Informacje o Grze
8.9

GRYOnline

8.7

Gracze

8.7

Steam

9.2

OpenCritic

OCEŃ
Oceny
Podobało się?

1

Przemysław Zamęcki

Autor: Przemysław Zamęcki

Grał we wszystko na wszystkim. Fan retro gratów i gier w pudełkach, które namiętnie kolekcjonował. Spoczywaj w pokoju przyjacielu - 1978-2021

Najlepsza gra lata to:

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl