Emergency 5. Czarne konie targów Gamescom 2014, czyli mało znane gry, na które powinniście zwrócić uwagę

Adrian Werner

27

Emergency 5

  1. Deweloper: Sixteen Tons Entertainment
  2. Platforma: PC
  3. Planowana data premiery: październik 2014

Bardzo ciekawi nas również projekt Emergency 5, czyli najnowsza odsłona popularnej serii strategii pozwalających na pokierowanie ekipami ratowniczymi. Niewiele gier podejmuje tę tematykę, a spośród nich właściwie tylko ten cykl robi to naprawdę dobrze.

W Emergency 5 ponownie wcielimy się w dowódcę fikcyjnej organizacji ratunkowej, który w sytuacjach kryzysowych może zarządzać siłami strażaków, policjantów, ratowników medycznych oraz specjalistów od usuwania szkód technicznych. Tym razem akcja toczyć się będzie w trzech dużych miastach, Monachium, Hamburgu i Berlinie (w wersji Deluxe także w Kolonii).

Każde miasto otrzyma własną kampanię, w której zmierzymy się z problemami o różnej skali i poziomie zagrożenia. Gra za pomocą specjalnego systemu symulacji będzie analizowała nasze sukcesy i porażki, a następnie na tej podstawie kształtowała sytuację w całej metropolii, co zapewni rozgrywce spory dynamizm.

Poza bardzo obszernym trybem dla pojedynczego gracza (autorzy chwalą się, że starczy na setki godzin) pojawi się również opcja multiplayer i poza tradycyjną kooperacją z innymi graczami po raz pierwszy będziemy mogli również z nimi rywalizować. Dodatkowymi atrakcjami powinien być potężny edytor misji oraz kompletnie nowy silnik graficzny, który na pierwszym obrazku prezentuje się wyśmienicie.

SpellForce 3

SpellForce 3

PC PlayStation Xbox
Data wydania: 7 grudnia 2017
SpellForce 3 - Encyklopedia Gier
7.7

GRYOnline

7.8

Gracze

7.7

Steam

7.5

OpenCritic

Wszystkie Oceny
Oceń

Adrian Werner

Autor: Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

Która z zaprezentowanych gier zapowiada się najciekawiej?

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl