Cal Jacobs (ojciec Nate’a) – Euforia. Serialowe postaci, które naprawdę WKURZYŁY widzów

- 13 serialowych postaci, które naprawdę wkurzyły widzów
- Bryce Walker – 13 powodów
- Delphine LaLaurie – American Horror Story
- Daenerys Targaryen – Gra o tron
- Generał Talbot – Agenci T.A.R.C.Z.y
- Berlin – Dom z papieru
- Małżeństwo Waterfordów – Opowieść podręcznej
- Gemma Teller Morrow – Sons of Anarchy
- Człowiek w czerni - Westworld
- Claire Underwood – House of Cards
- Ravonna Renslayer – Loki
- Vivian – Kim jest Anna?
- Cal Jacobs (ojciec Nate’a) – Euforia
Cal Jacobs (ojciec Nate’a) – Euforia

- Skąd znamy tę postać: Euforia
- Czy wcześniej była lubiana: nie
- W którym momencie przekroczyła ostateczną granicę (sezon/odcinek): pierwszy odcinek pierwszego sezonu (e01s01)
- Czy udało się jej zrehabilitować: nie (ale być może w jakimś sensie zrozumieć)
Choć samemu aktorowi, Ericowi Dane’owi, trudno zarzucić jakiekolwiek uchybienia w sztuce aktorskiej, jego bohater jest postacią mającą z założenia irytować widzów. I trzeba przyznać, że to jedno wychodzi Calowi Jacobsowi świetnie. Ostateczną granicę przekracza już w pilocie serialu, kiedy uprawia seks z koleżanką swojego syna, transpłciową Jules, nagrywając wszystko bez jej wiedzy. Potem okazuje się, że to zaledwie jeden z jego zapisów video.
Jacobs regularnie zdradza żonę, znęca się psychicznie nad synem, nie potrafi sobie poradzić z toksyczną męskością ani własną orientacją seksualną. W drugim sezonie idzie jeszcze dalej, regularnie nadużywając alkoholu, popełniając wszystkie możliwe drogowe wykroczenia i grożąc handlarzowi narkotyków, czym sprowadza na siebie jeszcze większe kłopoty. W końcu zaś znieważa wszystkich członków rodziny, stając przed nimi pijany nago i... oddając mocz w korytarzu. A potem jak gdyby nigdy nic wychodzi i, porzucając wszystko i wszystkich, odjeżdża w niewiadomym kierunku.
Cale’a nie da się lubić. To bowiem bohater, który nie ma w sobie niemal żadnych pozytywnych cech. Może się wręcz wydawać, że jego najważniejszym życiowym celem jest krzywdzenie i irytowanie do granic możliwości wszystkich osób z jego otoczenia. Dobrze, że w retrospekcjach z jego młodości twórcy starają się ukazać przyczynę hedonizmu Cale’a. Nie żeby to wystarczyło, by przestał on nas denerwować… Niestety będzie to czynił także w planowanym trzecim sezonie – jego udział w nim został już potwierdzony.
OD AUTORA
Fenomen popkulturowych złoczyńców fascynuje mnie od dawna. Dlaczego tak bardzo lubimy postacie, które w rzeczywistym świecie wzbudziłyby w nas jedynie niechęć i obrzydzenie? Oczywiście psychologowie już dawno odpowiedzieli na to pytanie, niemniej samo zjawisko wciąż zdaje się nie przemijać. W dobie Netflixa i HBO GO niejednoznacznych etycznie postaci jest coraz więcej. Być może dlatego, że widzowie mają coraz większy wpływ na to, którzy bohaterowie znajdą się w przyszłych sezonach w centrum zdarzeń. Czasem jednak scenarzyści, umyślnie czy też przypadkowo, przesadzają i postać, której do tej pory wszystko wybaczano, staje się wrogiem numer jeden. Nie jestem w stanie odpowiedzieć na pytanie, dlaczego akurat ten, a nie inny czyn przelewa czarę goryczy. Mogę tylko zestawić bohaterów, którym się upiekło, z tymi, którzy zostali potępieni, i... obserwować, jakie będą Wasze reakcje na tę topkę.
ZASTRZEŻENIE
Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.