Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 marca 2015, 12:10

autor: Góral

Zwolnienia w Evolution Studios; DriveClub: PS Plus Edition w drodze

Firma Sony postanowiła przeprowadzić restrukturyzację studia Evolution, w wyniku czego pracę straci część deweloperów, a pozostali skupią się na rozwoju gry DriveClub oraz dokończeniu DriveClub: PS Plus Edition.

Studio Evolution nie ma w ostatnim czasie dobrej passy. Deweloper miał spore problemy już podczas produkcji wyczekiwanej gry wyścigowej DriveClub, a po jej premierze w październiku 2014 roku wcale nie było lepiej. Firmie oberwało się za kłopoty z serwerami, a spory niesmak pozostawiła kwestia darmowej edycji gry przeznaczonej dla subskrybentów PlayStation Plus. Wersji tej jak nie było, tak nie ma, a do tego wszystkiego deweloper przechodzi obecnie restrukturyzację. Z pracy zostanie zwolniona część osób, a pozostałe skupią się na rozwoju gry oraz dostarczeniu wyczekiwanego DriveClub: PS Plus Edition – ujawnił przedstawiciel firmy Sony w rozmowie z dziennikarzem serwisu Videogamer. Niestety nie podzielono się dalszymi szczegółami.

DriveClub: PS Plus Edition cały czas krąży po zawiłych torach produkcyjnych. - Zwolnienia w Evolution Studios; DriveClub: PS Plus Edition w drodze - wiadomość - 2015-03-20
DriveClub: PS Plus Edition cały czas krąży po zawiłych torach produkcyjnych.
DriveClub w skrócie:
  • Gatunek: gra wyścigowa
  • Deweloper: Evolution Studios
  • Wydawca: Sony
  • Platforma sprzętowe: PlayStation 4
  • Data premiery: 7 października 2014 roku

Pierwotnie darmowa dla subskrybentów PS Plus edycja rzeczonej gry miała zadebiutować w listopadzie 2013 roku, wraz konsolą PlayStation 4. Twórcy jednak nie wyrobili się z pracami, a premiera produkcji została opóźniona o rok, gdyż deweloperzy musieli wprowadzić poważne zmiany. Koniec końców DriveClub zadebiutowało 7 października 2014 roku, jednak okazało się, że tytuł ma poważne problemy z kodem sieciowym. W kolejnych tygodniach deweloperzy robili co mogli, by naprawić ten stan rzeczy oraz postanowili przeprosić zawiedzionych graczy darmowymi dodatkami. Tytuł cały czas jest rozwijany, w jednej z aktualizacji doszły m.in. zmienne warunki pogodowe, pojawiły się nowe trasy i nie tylko. Można powiedzieć, że do pełni szczęścia brakuje jedynie obiecanego wiele miesięcy temu DriveClub: PS Plus Edition.

Zwolnienia w Evolution Studios; DriveClub: PS Plus Edition w drodze - ilustracja #2Evolution Studios to brytyjski deweloper założony w 1999 roku. Studio zostało przejęte przez koncern Sony w 2007 roku, chociaż już we wcześniejszych latach obie firmy ściśle ze sobą współpracowały. Do najbardziej znanych produkcji tego zespołu należy seria WRC na konsolę PlayStation 2 oraz MotorStorm.