Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 października 2014, 11:15

autor: Sarge

DriveClub - 2 tygodnie od premiery, a kod sieciowy wciąż niestabilny

Po dwóch tygodniach od premiery gry wyścigowej DriveClub nadal występują spore problemy ze stabilnością kodu sieciowego tej produkcji. Z uwagi na obecną sytuację, nadal nie znamy daty udostępnienia DriveClub: PlayStation Plus Edition dla abonentów usługi PlayStation Plus.

Dzisiaj mijają dokładnie dwa tygodnie od premiery gry wyścigowej DriveClub na PlayStation 4, a gracze nadal muszą borykać się ze sporymi problemami z serwerami. Na początku powodowały one, że użytkownicy w ogóle nie mogli korzystać ze społecznościowych funkcji tego tytułu, mimo że miał to być jeden z jego głównych atutów. Na przestrzeni kilkunastu kolejnych dni twórcy stopniowo poprawiali kod sieciowy i obecnie coraz więcej osób może się połączyć, wyświetlać globalne rankingi, zakładać kluby, a także brać udział w wyścigach w trybie multiplayer. Niestety, ogólne działanie serwerów nadal pozostawia sporo do życzenia i część funkcji dla wielu graczy wciąż nie jest dostępnych, a niektórzy nawet do dziś mają problemy z połączeniem.

Mało kto spodziewał się, że problemy z kodem sieciowym gry DriveClub będą trwać tak długo - DriveClub - wciąż niestabilny kod sieciowy po 2 tygodniach od premiery - wiadomość - 2014-10-22
Mało kto spodziewał się, że problemy z kodem sieciowym gry DriveClub będą trwać tak długo

Na oficjalnym koncie facebookowym gry twórcy na bieżąco informują o postępach w ulepszaniu kodu sieciowego, ale na jego w pełni sprawne działanie będziemy musieli chyba jeszcze poczekać. Na podstawie obserwacji opinii graczy można stwierdzić, że najwięcej osób nadal nie może tworzyć wyzwań dla innych posiadaczy DriveCluba. Jest to tym bardziej bolesne, że miała to być jedna z ciekawszych funkcji społecznościowych tej produkcji.

Rozgrywki multiplayer też nie działają do końca stabilnie – połączenie może być zerwane nawet w trakcie wyścigu z innymi graczami, choć trzeba przyznać, że z biegiem czasu dzieje się to coraz rzadziej. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że problemy są dość losowe i każdy posiadacz omawianej produkcji może je odczuwać trochę inaczej. U jednej osoby mogą działać funkcje, które pozostają nieaktywne u kogoś innego.

Problemy z kodem sieciowym spowodowały, że zespół Evolution Studios postanowił opóźnić udostępnienie wersji DriveClub: PlayStation Plus Edition dla abonentów usługi PlayStation Plus. Początkowo do jej wydania miało dojść 8 października (w dniu premiery końcowego produktu w sklepach), a dwa tygodnie później nadal nie znamy choćby przybliżonej daty umieszczenia gry w ofercie PlayStation Plus. Twórcy obiecują, że nastąpi to wówczas, gdy sytuacja z serwerami ustabilizuje się na wystarczającym poziomie. Szczegóły na temat zawartości DriveClub: PlayStation Plus Edition znajdziecie we wcześniejszej wiadomości.

DriveClub to gra wyścigowa autorstwa zespołu Evolution Studios odpowiedzialnego dotychczas m.in. za serię Motorstorm. Najnowsza produkcja zadebiutowała na rynku 8 października bieżącego roku wyłącznie na PlayStation 4. Tytuł działa w rozdzielczości 1080p i 30 klatkach na sekundę. Twórcy położyli duży nacisk na rozbudowane opcje społecznościowe, a sam model jazdy ma zręcznościowy charakter.