Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 października 2014, 11:01

autor: Góral

Icewind Dale: Enhanced Edition ukaże się 30 października

Twórcy gry Icewind Dale: Enhanced Edition poinformowali, że kultowa gra cRPG ukaże się na komputerach PC w odświeżonej wersji 30 października bieżącego roku. W późniejszym czasie na rynku wyląduje edycja dedykowana urządzeniom mobilnym.

Icewind Dale: Enhanced Edition to gra cRPG. - Icewind Dale: Enhanced Edition ukaże się 30 października - wiadomość - 2014-10-22
Icewind Dale: Enhanced Edition to gra cRPG.
Icewind Dale: Enhanced Edition w skrócie:
  • Gatunek: cRPG
  • Deweloper: Beamdog
  • Platformy sprzętowe: PC i urządzenia mobilne
  • Data premiery: 30 października 2014 roku (PC)

Dyrektor kreatywny studia Beamdog wyjawił w serwisie społecznościowym Twitter datę premiery gry cRPG Icewind Dale: Enhanced Edition. Tytuł ukaże się na komputerach PC już za kilka dni, a dokładniej pisząc 30 października. W komentarzach pod postem uściślono także, że termin ten nie dotyczy wersji na urządzenia mobilne, która pojawi się nieco później. Produkcja sprzedawana będzie w oficjalnym sklepie studia (pre-ordery w cenie 19,99 dolarów, czyli około 66 zł), Steamie oraz GOG.com. Odświeżona wersja kultowego cRPG zaoferuje m.in. 6 rozszerzonych questów, zawierających materiał wycięty z oryginału, 60 nowych przedmiotów, dodatki Heart of Winter i Trials of the Luremaster, ponad 100 zaklęć, kilkadziesiąt nowych kombinacji ekwipunku przeniesionych z Baldur's Gate: Enhanced Edition, a także grywalną rasę półorków oraz międzyplatformowy multiplayer.

Icewind Dale: Enhanced Edition ukaże się 30 października - ilustracja #2

Icewind Dale: Enhanced Edition to odświeżona wersja słynnej produkcji cRPG. Tytuł tworzony jest przez zespół Beamdog, który wcześniej wyprodukował dwie odsłony Baldur’s Gate: Enhanced Edition. W grze trafiamy do Doliny Lodowego Wichru, gdzie musimy pomóc niejakiemu Hrothgarowi rozwiązać problemy mieszkańców Kuldahar. Szybko jednak okazuje się, że nasi bohaterowie będą musieli zmierzyć się z potężnymi, złowrogimi siłami.

Oryginalne Icewind Dale ukazało się w 2000 roku, a w późniejszym czasie otrzymało dwa rozszerzenia - Serce Zimy (Heart of Winter) oraz darmowe Trials of the Luremaster.