Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 marca 2015, 12:00

autor: Meehow

H1Z1 coraz większym „skokiem na kasę” – przepustka Battle Royale za 7 dolarów

Deweloperzy H1Z1 poinformowali o zmianach nadchodzących w alfa-testach ich gry. Mowa tutaj przede wszystkim o wprowadzeniu możliwości wykupienia opcjonalnej przepustki do trybu Battle Royale oferującej nieograniczony dostęp przez miesiąc bez zużywania event ticketów. Ponadto omówiono inne nowinki, m.in. nowy system nagród.

H1Z1 - H1Z1 coraz większym „skokiem na kasę” – przepustka do gry za 7 dolarów - wiadomość - 2015-03-20
H1Z1
H1Z1 w skrócie:
  • Producent: Daybreak Game Company [dawniej Sony Online Entertainment]
  • Gatunek: post-apokaliptyczna masówka survivalowa
  • Platformy: PC, PS4
  • Cena: 19,99 lub 36,99 euro w Steam Early Acces
  • Data premiery: nieznana, trwają alfa-testy

Od startu alfa-testów H1Z1 – reklamowanego jako największy konkurent i niechybna zguba DayZ – aferom związanym z survivalowym MMO nie ma końca. Najpierw pojawiły się problemy natury czysto technicznej objawiające się niestabilnością serwerów, następnie grająca społeczność oburzyła się na elementy pay-to-win, a więc nieobowiązkowych płatności, które graczom z zasobniejszym portfelem dają przewagę nad tymi niepłacącymi. Nie byłoby w tym pewnie nic szokującego, gdyby nie fakt, że Daybreak Game Company – deweloper H1Z1zarzekał się, że czegoś takiego w ich post-apokaliptycznej masówce nie uświadczymy. Wszystko wskazuje jednak na to, że H1Z1 ma ogromny apetyt na pieniądze, gdyż wczoraj John Smedley, prezes wyżej wspomnianego studia, poinformował na Twitterze, że w grze pojawi się opcjonalna możliwość wykupywania dostępu do trybu Battle Royale za 7 dolarów miesięcznie bez naruszenia osobistych zasobów event ticketów. Szczegóły na temat nadchodzących zmian w Battle Royale, wliczając w to nowe nagrody czy serwery, zostały opisane w serwisie Reddit przez członka ekipy deweloperskiej H1Z1. Jak nietrudno zgadnąć, reakcje społeczności były co najmniej dalekie od entuzjastycznych. I trudno dziwić się takiemu stanowi rzeczy, gdyż gracze wypominają deweloperom techniczne niedociągnięcia gry powodujące crashe czy problemy z wydajnością, a także liczne szeregi beztroskich hakerów. Dodanie pay-to-play do pay-to-win z pewnością nie było najmądrzejszym możliwym posunięciem.

Jeśli chodzi o wspomniane wyżej zmiany, to deweloperzy H1Z1 wprowadzą w sumie 23 nowe skiny dla postaci, które będzie można zdobywać zarówno przez paczki [oryg. crates], jak i Mystery Bagi. Te pierwsze przyznawane będą automatycznie wraz z upływem czasu, nie zaś jak dotychczas, czyli za zajęcie pierwszego miejsca. W środku znajdzie się 13 nowych, unikalnych skinów oraz bardzo rzadki przedmiot. Z kolei Mystery Bagi zaoferują 10 skinów, aczkolwiek zmieni się sposób ich zdobywania; dostępne one będą wyłącznie dla najlepszych uczestników zmagań w Battle Royale. Tak wygląda zestawienie nagród z podziałem na zajęte miejsca:

  • 1. miejsce – unikalna czerwona koszulka Battle Royale, Elite Bag, Mystery Bag, ticket zrzutu zaopatrzenia, event ticket.
  • 2. miejsce – Elite Bag, Mystery Bag, ticket zrzutu zaopatrzenia.
  • 3. miejsce – Elite Bag, Mystery Bag.
  • 4. – 10. miejsca – Mystery Bag

Wyżej opisane zmiany wejdą w życie, gdy dotychczas zgromadzone zasoby event ticketów i wykupione przepustki podlegać będą zużyciu.

W przyszłości w H1Z1 mają pojawić się tematyczne sezony Battle Royale, które trwać będą około 3-4 miesiące i będzie można w nich zdobyć nagrody unikalne dla ich tematu. Również koszulki zwycięzcy zostaną zastąpione jedną wskazującą ogólną liczbę wygranych przez nas rozgrywek Battle Royale. W bliżej nieokreślonej przyszłości H1Z1 otrzyma także ogólnodostępny ranking dziennych i miesięcznych killi oraz zwycięstw. Gracze plasujący się na najwyższych miejscach dostaną w nagrodę unikalne skiny od deweloperów. I wreszcie ostatnia nowość: trwają prace nad serwerami Battle Royale, które wspierają wyłącznie widok z perspektywy pierwszej osoby.